Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként ti lelépnétek a...

Felnőttként ti lelépnétek a szülői házból egyik napról a másikra, úgy, hogy nem is szólnátok előtte senkinek?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 21:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Normális családban ez gondolom fel sem merül. Ha megfélemlítés, bántalmazás miatt menekülnék, akkor simán nem szólnék, esetleg az asztalon hagynék egy kis levelet, hogy ne keressenek, mert nem megyek haza többé.
2021. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon rossz viszony esetén is elmondanám, mert akkor érezném úgy hogy tényleg döntést hoztam és nem csak az oroszlán bajszát huzogatom figyelemfelkeltésként
2021. febr. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Ezt személy szerint csak abban az esetben látnám opciónak, ha a szüleim tettek volna valamit ami miatt teljesen meg akarnám velük szakítani a kapcsolatot.

Egyéb helyzetben nem is tudom ezt elképzelni. Ha valakivel együtt lakik az ember akkor azért szokás szólni a másiknak még akkor is ha csak elugrik az ember otthonról. Nyilván nem azt mondom hogy ha nincs otthon senki akkor üzenetet kell hagyni hogy heló elmentem moziba, vagy hogy fel kell ébreszteni mondjuk a többieket, de alapvetően ha csak éppen megy el valaki otthonról és a család többi tagja filmet néz vagy bármi, akkor szerintem annyit igazán illik kinyögni hogy sziasztok, majd pár óra múlva jövök. Ha meg egy hosszabb távollétről van szó, akkor úgy gondolom igenis illik erről tájékoztatni az otthoniakat, nem kell feltétlenül az orrukra kötni hogy kivel és hova mész, de ha felnőtt vagy ha nem, szó nélkül lelépni napokig azért nem túl szép dolog, ilyenkor szerintem természetes hogy az ember aggódni kezd. Egy elköltözéskor ez nincs másképp, milyen már az hogy évekig együtt laksz valakivel aztán egyszer csak arra mennek haza hogy üres a szobád? Én még a lakótársaimtól is elszoktam köszönni ha elköltözök egy lakásból, ez alapvető tisztelet úgy gondolom.

2021. febr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
100%
Én ezt tervezem megvalósítani az alkoholista anyám miatt. De nem teljesen szó nélkül, hanem hogy elköltözök és pá. 😂
2021. febr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%

Igen, én anno megtettem. Egy darabig egyedülálló anyaként anyámmal kellett élnem. Csupa jó szándékkal ugyan, de tokenre vágta a gyerekemmel való kapcsolatomat és alá ásta a szülői tekintélyemet. Így aztán egy nap fogtam magam és a gyereket és se szó, se beszed másik országba költöztem.

Azóta anyám érti és megérti miért tettem, a kapcsolatunk pedig gyökeresen megváltozott, jó irányba.

2021. febr. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez az okoktól függ.

Ha csak azért költözöm, mert önálló életre vágyom, akkor természetesen közlöm a családommal. Ha esetleg bántalmazás/extrém rossz viszony miatt, akkor csak egy cetlit hagyok.

Én 18 évesen költöztem albérletbe, akkor már csak apám élt, elmondtam neki, megbeszéltük. Fiatal lányként féltett, de nem volt ellenére. Igaz a féltés megmaradt mikor 30 voltam akkor is, ha élne, még most 36 éves koromban is féltene. :)

Azért szó nélkül ne tűnj el, minden szülő félti a gyerekét.

2021. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
16%

Szó nélkül azért nem kellene eltűnni.

A másik az, hogy arra azért számíts, hogy ilyen esetben (ha lelépsz, és le van tojva mindenki), akkor majd örökölni sem fogsz (20-30 év alatt megtalálják a módját, hogy a másik, kedvenc gyerek kezére játsszák a lakást/házat). Szóval csak óvatosan.

2021. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
24%
Kötelesrészt akkor is kell kapjon. Biztosan fog örökölni valamit, a jog ilyen tetű szülői húzásoknak nem ad teljesen zöld lámpát.
2021. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bejelenteném előre. Nyilván ha bármilyen módon bántalmaztak, sértegettek volna, alkoholistak lennének stb ,ha nem lehet normálisan kijönni, beszelni a szülőkkel akkor más a helyzet.
2021. febr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván, ha olyanok a szülők (pl terrorizálnak egész gyerekkorodban, vagy fizikailag/szexuálisan bántalmaznak), akkor simán és nem is érdekelne, hogy aggódnak, vagy akármi.
2021. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!