Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért féltik ennyire a gyereke...

Miért féltik ennyire a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Tényleg annyira megváltozott a világ, hogy sok szülő 11-12 éves gyereket nem mernek elengedni otthonról? Otthon hagyni őket egyedül meg pláne? Ezek az emberek hogy nőttek fel?

Én 12 évesen már tudtam magamra főzni, elengedtek bárhova a szüleim. Más városba is mehettem. Ennyire életképtelenek a mai 12 évesek? Én 18 évesen már egyedül éltem, ők mikor fognak kirepülni 30 évesen?

Elhiszem, hogy sokkal gázabb a világ, mint régen, de én már 14 évesen cigit vettem a kisközértbe, meg pálinkát. Ez már legalább megszűnt. Mitől féltik a gyereket? Ha egyedül van otthon mi történik? Felgyújtja a házat? Talán megkéne mutatni, hogy működik a tűzhely. Nem tudom elképzelni, hogy mi történne, ha egy gyerek otthon marad egyedül, pláne ilyen idősen. Testvéremmel minket a szüleink már otthon hagytak mikor 4-5 éves voltam a nővérem meg 8-9 éves. Felnőttünk, sosem történt semmi. Nem kaptam szobafogságot sem, hogy elszökjek. Mehettem bármikor csavarogni, sosem köteleztek, hogy iskola után maradjak otthon és tanuljak ezerrel, mégis 4-5 tanuló voltam még a gimiben is, holott alig tanultam. Ennyire elfelejtik az emberek, hogy milyen volt gyereknek lenni? Minek szülnek gyereket, ha utána kalitkàban akarják őket tartani?

26/N



2021. febr. 16. 10:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%

Ha neked ez nem tetszik akkor majd te a sajátodat nem úgy neveled.

Én se értek ezzel a túlféltéssel egyet, de mivel nem érint így nem érdekel.

2021. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%

"14 évesen cigit vettem a kisközértbe"

Na, lehet, hogy pont ezt szeretnék elkerülni. Hogy 18 éves korukra már alkoholista láncdohányosok legyenek, akik előtt nincs egy normális családkép.

2021. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
80%

Én is otthon maradtam 11-12 évesen. Még örültem is neki, mert bömböltethettem a zenét és senki nem szólt, hogy vegyem egy kicsit lejjebb a hangerőt :D

Kaját csináltam, ha éhes voltam.

Engem is el engedtek mindenfelé a városban, 12 évesen már úgy ismertem a várost, mint a tenyeremet. Mondjuk 12-13évesen én másik városba nem mehettem egyedül, csak ha anyámék elvisznek, bár nem is akartam.

15-16 évesen már mentem Debrecenbe a tesómékhoz egyedül vonattal. Anyámék csak annyit mondtak, ha oda értem hívjam fel őket, hogy ott vagyok és nem történt velem semmi baj.

Most meg már mehetek amerre akarok, azt csinálok amit akarok. :D

18L

2021. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
73%

Nekem volt egy ilyen ismerősöm általánosban. A szülei mindenben kiszolgálták otthon, az utcára nem engedték ki...


Kis városban élünk, csukott szemmel sem lehetne eltévedni.

Hát ö eltévedt..


Múltkor beszéltem vele Messengeren este fele - Azért nem vacsorázott mert nem tudta, hogy kell megmelegíteni a levest.

(Nincs semmiféle fogyatékossága azt hozzáteszem.)

2021. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
49%
A mai gyerekek annyira másak mint mi. Van ismerősöm akinek a 10 éves gyerekéhez hozzá se lehet szólni mert állandóan nyomkodja a telefonját. A szülő pedig hagyja...Talán emiatt sem hagyják őket egyedül otthon mert hajlamosak belefeledkezni a telefonos, Pc-s játekba ami nem túl egészséges ha egy gyerekről van szó. Na meg a TikTok. Én erre tippelek, hogy nem bíznak bennük (talán magukból kiindulva)
2021. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
35%
Ez még hagyján, de sokakat még az iskolába is kocsival cipelnek a mama taxival, nehogy véletlen elkopjon a kis cipőcskéje. Ezek szerintem ha tehetnék, vissza tuszkolnál őket az anyaméhbe, nehogy valami bajuk essen a kis bögyörőknek.
2021. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
67%
Én sem értem. 9 éves koromtól mentem haza egyedül suli után (Budapest, 30 perc, ebből 1 buszos utazás és 1 nagy kereszteződés) és voltam egyedül otthon délutánonként meg a szünetekben. 12 éves koromtól már Anyám félig előkészített ételeit is én "fejeztem be", mert utáltam az iskolai menzát, és kb. ekkor kezdtem eljárkálni a városba suli után. Még mobiltelefonunk sem volt, csak telefonkártya:) Soha semmi baj nem volt, legalább megtanultam tájékozódni (a konyhában is:D), meg megismertem a várost.
2021. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
36%
Mindenki más nevelési módszert vet be, én például megköszöntem a mostani fejemmel anyámnak hogy nem engedett el sehova mert mindegyik osztálytársam akiknek minden megvolt engedve fajankók, drogoznak cigiznek alkohol problémákkal küzdenek, voltunk hárman akik mindig azt mondták nem kell az italból mert minden nap hoztak be a suliba, ez meg is látszott 22 éves korunkra.
2021. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
86%
Nem gondoltam,hogy már 26 évesen elkezdi valaki a "bezzeg az én időmben" böfögéseket :D
2021. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
55%

#2

Szerint aki elmegy egyedul egy masik varosba, esetleg baratnohoz, nem feltetlenul lesz belole drogos gyoker..

2021. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!