Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg nem szeretnek, vagy...

Tényleg nem szeretnek, vagy már én zakkantam meg?

Figyelt kérdés
Új páromnak 2 nagy fia van, egy 22 és egy 17 éves. Nem igazán társalognak velem (ők más nyelvüek, külföld stb de ebbe ne menjünk bele. A lényeg hogy elboldogulnak magyarul ha akarnak). A múltkor például ott voltam nála a kislányommal, ő úgy elvolt az ő gyerekeivel, mi meg ketten tévéztünk. Nem tettem szóvá. Aztán kitakaritotta a garázst, mondván hogy így én is be tudok állni mikor ott vagyok, mert a fia nem szeret tolatni, így ő nem áll be. Kétszer álltam be, azóta a fia mindig beáll, itt sem mondtam semmit. Azután egy napra nálam maradt az autója, másnap már a fia is azzal ment tekeregni pedig van sajátja. Gondolom az volt hogy ha az "új nőd járhat vele akkor én is"... Rosszul esik, de szerintem ha mondok valamit a páromnak akkor én leszek a gonosz mostoha...
2021. febr. 17. 12:35
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
98%

Egyetértek, így nem lehet összeköltözni.

A kislányod nem közös gyerek ezzel a férfival, ugye?

És egyébként megoldott a lakhatásod, ugye?

Szerintem akkor maradjon ez a lazább kapcsolat: ti szeretitek egymást, töltsetek együtt minél több időt. Inkább ő menjen tehozzád, akkor nincs konfliktus a gyerekeivel. Szerintem ez sokkal jobb annál is, mintha konfliktusos családi helyzetben együtt élnétek, meg annál is, mintha mindketten magányosak lennétek.

2021. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
42%
Aztan hova menjen egy 22 eves? Valoszinuleg meg nincs sajat kecoja.
2021. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Most készűl venni saját lakást, de ki akarja adni albérletbe, és élősködni tovább...
2021. febr. 17. 15:37
 14/36 anonim ***** válasza:
46%
Miért kellene feltétlen 22 évesen elköltözni? Lehet, hogy az apja esetleg azért támogatja a gyerekét, mert azt akarja, hogy legyen lehetősége spórolni a keresetéből, és ahogy 21 éves koráig valószínűleg nem okozott kibírhatatlan terhet neki hogy etesse, eztán sem fog... Nem értem, miért az a normális, hogyha amint lehet kitesszük a gyerekünk, esélyt sem adva neki hogy összespóroljon a keresetéből valamennyit, hogy biztosabb alapokkal mehessen ki, hanem albérlet, stb. mellett esélye se legyen előrelépni. Otthon lakni felnőttként lemondás neki is, de valamit valamiért. Ha nem egy elkényeztetett mamakedvence, úgyis hamarosan eljön az a pont, amikor képes lesz és akarni is fog elköltözni. Én is támogatnám azzal a gyerekemet, hogy nem kérek tőle kajapénzt csak azért mert már dolgozik. Hiszen így tud spórolni. Ha nem vagyok olyan gazdag, hogy lakást vegyek neki, ennyivel tudok segíteni, hogy lehetőséget adok neki hogy ő gyűjtsön magának valamennyi tőkét és ne menjen el a teljes fizuja a megélhetésre. Valljuk be ma nem éppen álomfizetések vannak sok szektorban. Nem értem, miért kell ezen megütközni, mintha nem az lenne a normális hogy az ember segíti a gyerekét ha teheti. Nem ettől nem lesz valaki elkényeztetett. Majd a saját gyerekének visszaadja. Nem lehet, hogy van valami baj a viselkedéseddel, ami miatt nem szeretnek a párod gyerekei? Elég nehéz helyzet lehet ez mindannyiótoknak.
2021. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
14-es, olvasd el a 13-as hozzászólását a kérdezőnek. Most készül venni lakást a gyerek (tehát valószínűleg van pénze, főleg, ha külföldön is éltek, lehet, jobban el van eresztve).
2021. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
43%

"Miért kellene feltétlen 22 évesen elköltözni?"


Talán mert egy család kellős közepén él(ne), ha a kérdező odaköltözne, és ő ott rohadtul zavaró ténylező, ezért például.

2021. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
76%
A kérdezőnek meg nem lenne joga őt kitúrni. Szerintem az ember gyerekének több joga van otthon lakni velem, mint az új nőmnek, akinek amúgy van egzisztenciája. A kérdezőnek kellene alkalmazkodnia. Vagy marad a laza kapcsolat. Most őszintén, az a norma hogy a 22 éves gyerekem rakom ki, ha jön egy új párkapcsolat? Miért is?
2021. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem itt a legnagyobb baj hogy 22 évesen otthon él főleg ha egyetemre jár. Viszont az hogy gyerekesen direkt keresztbe tesz pár dologgal a kérdezőnek az tényleg nem szép dolog. Ami meg a pénzt illeti. Amíg a kérdezőnek nem kerül pénzébe addig semmi köze hozzá, viszont ha összeköltöztök és a te keresetedből is kellesz eltartani a gyerekét akkor igenis bele szólhatsz
2021. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok, a 13-as hozzászólás akkor jött amikor még írtam a sajátom. Igen, ha akarna, elköltözhetne, de nem tudjuk, hogy például nem hitelből veszi-e a házat, és nem a törlesztőt akarja a lakbérből fizetni? Továbbra sem érzem, hogy jogos ha valakit élősködőnek nevezünk emiatt. Őszintén, a gyerekeke helyében így én sem szeretném a kérdezőt, ha így áll hozzám, és nem felnőttként kezelve beilleszkedni próbál, hanem betolakodni, és élősködőnek nézve kitúrni. Ha meg a kérdező és a párja összeköltöznének, nem járna vele feltétlen közös kasza. Nyilván a kérdező pénzét nem költheti el a párja csak olyan dologra, amit ő is akar, nyilván nem finanszírozhatja belőle a gyerekeit. De egyelőre ilyen veszély nem állt fent.
2021. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
27%

17-es, pl. azért, mert pár év/pár hónap múlva lesz már kapcsolata annak a 22 évesnek, és úgyis tojni fog az apja fejére. Az apja pedig ott marad gyerek nélkül, kapcsolat nélkül.

Ép eszű ember nyilván nem az élete párját áldozza be.

A másik meg az, hogy az nem a 22 éves gyerek beáldozását jelenti, ha kifelé van terelgetve a szülői házból, főleg, ha az anyagi alapja is megvan.

2021. febr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!