Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tanulhatnék meg főzni,...

Hogyan tanulhatnék meg főzni, ha anyám ilyen?

Figyelt kérdés

Anyám sokat főz, és tényleg nagyon finomakat, és nekem, ha van időm, ott ülök, és őt nézem. Süteményt mar tudok sütni, mindenfélét, azt mindig rám sózza, azt én sütök.

Viszont ha megkérem, hadd segítsek az ebédben, nemet mond, mert hogy kicsi a konyha, nem kell segítség, stb.stb.

Ha egyedül akarok főzni valamit, leordít, hogy minek főzök, van kaja, nem csinálom jól, stb.

Nemrég nagyon-nagyon hosszas könyörgés után végre főzhettem egy egyszerű ételt, és elsóztamm meg kicsit oda is kapta az alja, mert semmi tapasztalatom, és anyám kiröhögött, és mondta, hogy: látod, nem megy ez neked, inkább csinálom én,

Úgy szeretnék megtanulni főzni, úgy vágyom rá.

Nem mehetek ki a házból a karantén miatt, és egyre jobban zavar, hogy jóformán egy pudingot sem tudok megfőzni...

Mit tegyek? Anyámmal nem lehet szót érteni. Hol tanuljak főzni? Vagy?


2021. febr. 18. 09:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

Majd, ha elköltözöl, főzhetsz, addig meg hagyd a francba.


Én is akkor tanultam meg főzni, mikor a exemmel összeköltöztem, előtte ha bármit készítettem, mostohaanyám fintorgott rá, lemoslékozta, aztán egyszerűen kitiltott a konyhából.

Ennyit erről, ostoba emberekkel nem lehet mit kezdeni. :D

2021. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
Így van, majd ha egyedül leszel, meg tanulsz főzni, ahogy látom sajnos más lehetőséged nincs, bár nem értem, hogy egy édesanya miért nem tanítja, vagy engedi főzni tanulni a lányát.
2021. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor kezdtem el főzni, amikor az egyetem kezdetekor elköltöztem koliba. Magamtól tanultam meg elkészíteni azokat az ételeket, amiket szeretek és szívesen megcsinálok, megeszek. A neten néztem videókat és azokat követtem, illetve a magamtól próbáltam kitalálni, hogy mégis mit hogyan kell, próbálkoztam. Nyilván nem sikerült minden elsőre, de ez is a tanulás része.

Ha otthon vagyok soha nem főzök, mert az én anyám is ilyen. Ő a tipikus mártír, aki folyton panaszkodik, hogy neki mennyi dolga van, neki nem segít senki, ő nem győzi stb., de nem hagyja, hogy más is főzzön például. Soha nem tanított engem főzni, mert minden ilyen próbálkozásból veszekedés lett vagy kikapta a kanalat a kezemből, hogy majd én megcsinálom... konkrétan abba is beleszól, hogy pl. rossz irányba keverem a tojást. Úgyhogy én ezt elengedtem és ezt ajánlom neked is, majd megtanulsz főzni magad és addig max. akkor próbálkozol, ha anyukád nincsen otthon.

2021. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy ez a szeretetnyelve, mármint a főzés, ő finomakat főz a családnak, akiket szeret. Tényleg kiröhögött? Próbáltad neki megmondani, hogy mit érzel, amikor elutasítja a kérést? Vagy mindig csak odáig jut a kommunikációtok hogy hadd segíts, ő pedig erre azt mondja, hogy nem kell.

Álltál már oda, hogy anyu, úgy szeretnék megtanulni főzni, én tényleg vágyom rá, és boldog lennék, ha te tanítanál, és kérlek ne nevess, mert az rosszul esik, és igazad van mikor azt mondod, hogy nekem ez nem megy, de szeretném, ha menne, segíts anyu? Mert ez az, amikor beszélsz vele, amikor nem idegeneknek leírod a szitut merthát vele nem lehet beszélni. Lehet, hogy mégsem olyan.

2021. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy ez a szeretetnyelve, mármint a főzés, ő finomakat főz a családnak, akiket szeret.


Hát ezzel inkább pszichológushoz kéne menni. Ennyi erőve nekem meg az a szeretetnyelvem, hogy embereket eszek. Ráadásul 1 hónapon keresztül, mindig csak kicsiket vágok, és beforrasztom a heget, hogy tartós legyen a cucc. Infúzióval táplálom a testet, amibe vitaminokat, ásványi anyagokat oldok fel, mert szeretem.

2021. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor tudsz főzni ha vállalod a konfliktust..sajnos vannak ilyen nők. Sőt férfiak is, en apósnál vettem észre hogy azert nem tanította a fiainak a szerelést stb mert az nem sikerült volna tökéletesre. Szóval segédkezni lehetett, de érdemben reszt venni nem. Valahogy ő nem tudta felfogni hogy nem az a lényeg hogy pl.tökéletesen csíkmentes legyen a festés hanem hogy közösen megcsinálják es atadhatja a tudast. Hasonló lehet anyadnal. Tökéletesen ő tudja a tiéd meg úgyse lenne olyan jó. Csak ezek azt felejtik el hogy ők.sem így születtek, hanem gyakorlással jutottak el ideáig.

Valahogy erre kene hatni hogy fogadja el hogy semmi sem sikerül tökéletesre elsőre, meg hogy rajta kívül mas is csinálhatja jól ugyanazt a munkát, ő attól nem kevesebb. Örüljön hogy átadhatja a tudást. Csaladtagok nem tudnak ebben segíteni? Hátha masra hallgat.

2021. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hozzánk hétvégén nyugodtan jöhetnél főzni... :D
2021. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!