Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom a családommal,...

Nem bírom a családommal, depressziós vagyok, hova menjek?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Ha tehetném elköltöznék, de még tanulok és emellett nem tudnék annyit keresni, hogy fenntartsak egy saját albérletet. Sajnos másik rokonhoz nem költözhetek. Se barátokhoz, ismerőshöz.

Itthon mindig lenéznek, csak azt hajkurásszak, hogy belőlem nem lesz semmi. Ez elveszi a tanulástól is a kedvem. Nagyon skat romlott az átlagoma családom hozzáállása miatt. A testvérem rendszerint bántalmaz, üt, ver, verbálisan és anyámék szerint ez így rendben van.

Jövőre fogok érettségizni, nem akarom otthagyni a sulit azért, hogy elmehessek teljes munkaidőben dolgozni, mert szükségem vana végzettségre. Továbbtanulási terveim is voltak, de a szüleim folyton csak azt mondják, hogy belőlem nem lesz semmi, car vagyok, minden nap megsiratnak valamivel és szerintük a bátyámból lehet csak okos, diplomás ember. Nyugodt szemmel nézik végig ahogy engem megver. Az egész család vigyázban áll neki, mert ordít, tör, zúz. Tönkreteszi az életem. Én egy nyugodt személy vagyok. Okos is vagyok, csak a lelkesedésemet ezaz egész helyzet lehúzta és így sokat romlott az átlagom. 9. végén még 4,8 volt az átlagom...most 3,2.

Hova tudnék menni? Mit lehet ilyenkor csinálni, én nem akarok így élni. Tudom, ki kell bírni amíg nem tudok önállósodni, de úgy érzem, hogy ezek a körülmények korlátozzák a képességeimet. Depressziós vagyok a heéyzet miatt és így sokszor felkelni sem bírok már, enni sem tudok sokszor enni, a tanulásról nem is beszélve. Ha egy nyugodt, szerető családban nőttem volna fel ahol támogatnak akkor könnyebb lenne minden. Aki jó helyre szhületett +100 ponttal indul az életben.


2021. febr. 18. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Kedves 18 éves, esti vagy levelező továbbtanulás reális nálad, hogy igenis teljes munkaidőben keress pénzt, és el tudj költözni egy bérelt szobába. Jelen helyeden élve nem reális a továbbtanulás, ha a gimnáziumban is ilyen rohamosan romlottak az eredményeid. Szerintem a továbbtanulást ebben a közegben nem fogod tudni abszolválni. Előbb el kell költöznöd, önállósodnod kell. Esti-levelező oktatás éppolyan értékes, mint a nappali. Ha itt maradsz, kibuksz az egyetemről, el kell menned, ha valamire vinni akarod.
2021. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha egyetemre mennék koliban tervezek lenni. Úgy már ki tudnék szakadni. Csak nagyon sokat kéne javítani a jegyeimen. És ebben a közegben nehéz. Nem tudom, hogy a 8 általánossal végezhető munka mennyivel javítana a lelkiállapotomon. Vagy a céljaim eléréséhez mennyire segítene.
2021. febr. 18. 14:02
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Le sem fogsz érettségizni? 8 általánost írsz.
2021. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Miért kérdezed, hogy hova menj? Tudod, hova fogsz menni, kollégiumba, akkor ez mitől kérdés?
2021. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha eddig kibírtad és nincs más megoldás, akkor azt a kicsit bírd már ki, a saját érdekedben!

Ne munkán törd a fejed, mert munka mellett nehéz lesz tanulnod és neked most azt kellene inkább nyomatnod, hogy érettségi után felvegyenek felsőbb iskolába!


Ha ilyen marad a tanulmányi eredményed, vagy ne adj Isten tovább romlik, akkor a továbbtanulásnak + kollégiumnak lőttek és egy sima érettségi alig több mint a 8 általános, örökre beragadsz ebbe a közegbe!

2021. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De le akarok. Jesszusom. Most még nincs meg, azért addig nem akarok dolgozni. vagyis dolgozom, van hétvégi munkám, de az édeskevés az önfenntartáshoz.


Tudom, hogy tanulnom kell, de mikor bántalmaznak nap mint nap, akkor nehéz a kötelességeimre koncentrálni. Sajnos nincs párom akihez elköltözzek, se olyan közeli rokon aki befogadna.

2021. febr. 18. 15:34
 7/16 anonim ***** válasza:
Családsegítő vagy Rendőrség. Illetve keress egy terapeutát aki segít feldolgozni a hülye bátyád nem normális viselkedését és bántalmazását és a szintúgy lelki terorban tartó szüleid viselkedését is. Már rég segítséget kellett volna kérned. Egy évet adj magadnak pihenésre amikor felkészülsz a felvételire és a lelki gyógyulásra nem tudom hova akarsz menni tanulni de válasz olyan iskolát ami távol van a családodtól, kollégium.
2021. febr. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

tanulnod magad miatt kell, es nem az o erdekeiket nezni.


Mi kell a koltozeshez? Egyetemre koliba bekerulni,akar kulfoldre menni tovabbtanulni. Mar most elkezdhetsz utananezni, hogy milyen osztondijat,diakhitelek vannak kulfoldi egyetemeken. Nem nehez egyebkent kulfoldi egyetemre bekerulni. Nyelvtudas persze kell. Fekudj ra a nyelvre, vagy arra a 2-3 tantargyra, amit oszinten szeretsz es erdekel.

Ne hagyd karbaveszni.

(Daniaban pl ingyenes az egyetemi oktatas, varjak szeretettel a kulfoldi diakokat is)


Kulfoldi egyetemeken ugy mukodik egyebkent, hogy vannak ugynokok, akik le vannak szerzodtetve adott egyetemekkel, bejuttatjak a diakokat, intezik a diakhitelt,osztondijat es mindent. (vannak, akik meg a felveteli tesztet is megirjak helyetted).


A felevi meg evvegi eredmeny annyira nem szamit, mert az erettsegi jegyekbol kapott pontokat nezik. Ha lesz a felvetelin szamito 2 targybol 5osod emeltszinten, meg 1-2 nyelvvizsgad, akkor sima ugy. Ha nem, akkor meg diakhitelbol felvesznek fizetosre.


Hajra, drukkolok, kerlek gondold at, es magadert tanulj.


Masik opcio, ha elmesz diakmunkazni gimi alatt, DE MINDENKEPP LERETTSEGIZEL,tok mindegy milyen eredmennyel, de megcsinalod. Keresel egy allamilag tamogatot szakmat(rengeteg helyen van reszletfizetes, de van ahol direktbe fizeti az allam- pl mukormos, szempillaepito,kozmetikus) es szepen elkezdesz magadnak dolgozni. Szempillazassal es mukormozessel is szepen lehet keresni.

Harmadik opcio, erettsegi utan fogod magad es a batyud es kimesz kulfoldre, rengeteg helyen van vendegmunka, akar gyumolcs-zoldsegfoldeken,farmokon,ahol biztositanak szallast is. Lehet sz*rt kell lapatolnod lovak utan, meg 5 kilos tokoket szedned nagy tokfoldeken, de par honap alatt szepen lesz penzed es tovabblepcs. Hollandia,Nemetorszag, Ausztria tele van. Mehetsz takaritani is csaladokhoz, babisitternek, vagy akar egy munkakozvetiton keresztul is bentlakasos melora vendeglatasban dolgozni. Mire lerettsegizel ugyis visszall a vendeglatas.

Negyedik opcio, beirod a google-be, hogy AU PAIR IN AMERICA. A magyar konzulatus oldalan inteznek mindent, kapsz J1 vizumot es valami gazdag csaladnal lakhatsz ingyen, akik visznek magukkal utazgatni, ellatod a haztartast,viszed suliba vagy oviba a gyerekeket es kapsz havi kb 800 dollart tisztan. Kozben jelentkezel amerikai egyetemre, maradsz a csaladnal meg 1-2 evet, vagy keresel masik csaladot. Kint maradsz.


Sokadik opcio: Ausztralia working holidaz visa; ezzel magyarkent lehetsz kint egy evet, tanulhatsz es mellette reszmunkaidoben dolgozhatsz.



Szedd ossze magad :)))) A vilag es az elet elotted all.Csak te vagy a fontos, ezt jegyezd meg.

2021. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy magam miatt tanulok, de néha annyira mély ponton vagyok, hogy képtelenség nekiállni.

Ma reggel is a nyakamnál fogva elkapott, anyámék sehol. Ilyenkor mégis mi a fact csináljak? letagadja, nyoma meg nincs, mert annyira nem durvul be, de akkor is megalázottnak érzem magam és félek tőle.

2021. febr. 19. 14:42
 10/16 anonim ***** válasza:

#8

És ezt hogy kell elképzelni?

Ülsz a könyveid fölött és tanulsz, vagy éppen kakaót csinálsz magadnak és neked esik minden előzmény nélkül, mint bolond borjú az anyjának?


Mert ha igen, akkor elmebeteg és tarts magadnál gázspray-t!

2021. febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!