Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó a szüleimnek, ha...

Miért jó a szüleimnek, ha állandóan letörik a szarvamat?

Figyelt kérdés
2021. febr. 21. 08:38
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Nem ájfonért könyörgõ 15 éves vagyok.
2021. febr. 21. 08:39
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Egy kicsit pontosíthatnád. Milyen szituációban "törik le a szarvadat"?

Ezen a kifejezésen azt szoktuk érteni, ha az ifjú többre tartja magát, mint az reális, és valaki szembesíti őt a realitással.

Lehet hogy te inkább a szárnyak nyesegetésére gondolsz? Mert az tényleg nem okos dolog.

2021. febr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
#2:+1
2021. febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Pontosíts!!! Konkrét példa!

Ez így azt jelenti, hogy álomvilágban élsz, a szüleid pedig csak felráznak. És akkor igazuk van.

2021. febr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azzal kezdõdött, hogy felvettek állami helyre a Corvinusra, azt mondták, hogy úgyis kibuknék és nem érdemlem meg. Jelentkeztem vidéki egyetemre, mikor TDK és jelent diploma után jelentkeztem Külföldi szakmai gyakorlatra, azt mondták, hogy itt is tudnék dolgozni és többnek tartom magam náluk
2021. febr. 21. 08:56
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Mert nem való nekik gyerek. Szerintem az emberek nagy részének nem való, mert nem tudnak mit kezdeni vele, nem tudnak boldog ,békés, védett közeget adni a gyereküknek, nem következetesek a nevelésében.Nyomorultak, kicsinyesek, irigyek, ott fészkel bennük, hogy ha nekem szar volt, nehogy már a kis szarházinak jobb legyen.. (ez tapasztalat, bár nem értem a mechanizmusát, de sajna akkor is igy van)Ha valaki tudja, miért működik ez igy, kérem ossza meg a tudását.
2021. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
Normális szülő vágyik rá, hogy a gyereke többre vigye, mint ő. Irigyek.Szard le őket, vidd végig az ő támogatásuk nélkül a terveidet.
2021. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Próbáld minimalizálni velük a kapcsolatot, ha nem hajlandóak támogatni még akkor sem amikor csak "lélekben" kellene.


Nekem is hasonlóakat mondtak, úgy is kibuknál, hogy fogod azt elvégezni, minek mész külföldre stb. / Amikor független lettem, anyagilag és minden más értelemben elfordultam tőlük, arra hivatkozva, hiszen csak hátráltattak az ilyenekkel.

Nagyobb döntések előtt nem szóltam nekik, nehogy elvegyék a kedvem. Már 2 hete külföldön éltem mikor végül szóltam, hogy már nem vagyok az országban 😅 Ha valami tény akkor már nem tudnak nagyon véleményezni, csak elfogadni, persze még akkor is jöttek azzal, hogy miért nem szóltál hamarabb? 😆


Egyébként nem teljesen megszakítani kell velük a kapcsolatot, mielőtt félreértené bárkit, de a magad útját kell járni, nem azt a kreativitásban is szegény utat amit a szüleid kigondoltak...szakmunkas végzettség és dolgozz Tornyospálcán 😆... Tehát bármit is mondanak próbáld félretenni, elárulom, hogy bármi lehetséges, es tanulni kell, külföldre menni kell ha van lehetőség (: hajrá!!

2021. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nálam az hogy alapdiplomával legyek köztosztviselõ kisvárosban 2 gyerekkel
2021. febr. 21. 09:17
 10/20 A kérdező kommentje:
Nálunk a “magad útját járni”, az az nem családcentrikusnak lenni, a karriert építeni, a kereseted nem megosztani a családdal árulás
2021. febr. 21. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!