Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen természetes volt, hogy...

Régen természetes volt, hogy a szülõ csicskáztatta a felnõtt, házas gyerekét vagy már akkor is kotnyeles, mérgezõ szülõnek tartottak õket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt 50+ évvel ezelõttre
2021. febr. 21. 14:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Természetes volt, de utálták érte, csak nem illett szólni.
2021. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Ma is próbálkoznak ilyennel, de előbb-utóbb lázadás lesz belőle..már amelyiknek van gerince.


Olvass el néhány ilyen típusú kérdést..

2021. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 alletta ***** válasza:
54%

szerintem nagyobb volt a családi összetartozás, egymás segítése természetes volt. több generáció is élt együtt.

nem hívnám csicskáztatásnak, inkább segítségnyújtásnak, egymás életét megkönnyítő állapotnak.

2021. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Én nem ilyen csicskáztatásra gondoltam. Van egy film, a kódjátszma, amiben a 40-es években egy 25 éves, férjezetlen, de Cambrdigen végzõ tudósnõt hazarendeltek a szülei, mert ne éljen egyedül
2021. febr. 21. 15:09
 5/31 anonim ***** válasza:
30%

Mi az, hogy csicskáztatás?

Amikor téged a szüleid vállaltak és felneveltek, ugráltak körülötted, kiszolgáltak, főztek rád, vigyáztak rád, az életüket "rád tették", akkor az jó volt?

Nem lenne illendő viszonozni egy kicsikét?

És itt nem arról van szó, hogy a napod jó részét a szüleidnél töltsed, és nem is arra gondolok, hogy ha esetleg vmelyik szülő túlzásokba esik vmiben.

:-)

2021. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%
50 évvel ezelőtt nem ugrálták körül a gyerekek többségét, nem volt külön szobájuk, mert az kényeztetés lett volna, csak nagyon gazdagoknál. Ha a gyerek kapott enni meg ruhát meg tanszereket, már hálásnak kellett lennie. Az iskolánkban zsebpénzt sem kapott csak pár gyerek, aki pénzt akart magának, elment nyári munkára.
2021. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
A mai ötvenes-hatvanasok töredéke tapasztalt olyat, hogy a gyerek úgynevezett lelkivilágával foglalkoztak. Akkor a rossz jegyekért nem külön korrepetítor járt, hanem verés. Csak a főbíró fiát kényeztették, meg a gyógyszerész lányait.
2021. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
És az, hogy egy nagykorút hazarendelhettek a szülei, csak mert nem ment férjhez?
2021. febr. 21. 15:16
 9/31 anonim ***** válasza:
73%
A gyereknek a családban mindenki parancsolt, aki idősebb volt nála. Többgenerációs családban a nagyszülők is dirigáltak neki, a szülők, meg az idősebb testvérek is. Ha lázadozott, jól elverték. Ruhákat olyat viselt, amilyeneket vagy megörökölt, vagy ha újak is voltak, a szülei választották, őt nem kérdezték róla, mert nem ő dolgozott meg érte.
2021. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem rendelhették haza, mert nem volt ilyen törvény. Viszont eleve el sem tudott költözni, mert nem kapott szülői segítséget. Össze sem tudta spórolni a kaució árát, mert én nem ismertem olyan dolgozó fiatalt, akinek ne kellett volna leadnia a pénzét, ha otthon lakott. A jó szülő félretette neki, de csak házasodáskor kapta meg. Aki házasság nélkül együtt élt mással, azt kvának tartották akkor.
2021. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!