Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen természetes volt, hogy...

Régen természetes volt, hogy a szülõ csicskáztatta a felnõtt, házas gyerekét vagy már akkor is kotnyeles, mérgezõ szülõnek tartottak õket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt 50+ évvel ezelõttre
2021. febr. 21. 14:57
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
És ha egyetemre járt? Vagy egyedül élt?
2021. febr. 21. 15:22
 12/31 anonim ***** válasza:
90%
lehetett pár év várakozás után kapni állami lakást alacsony hitelre, ha bizonyos cégeknél, nagy gyárakban dolgozott vki, de csak házasoknak adtak lakást is. Főleg már gyermekes házasoknak. Házasság nélkül nem járt semmi.
2021. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%
Egyetem után ahol dolgozni kezdett, ott kivett öregasszonynál albérleti szobát, attól fogva a főbérlője csesztette:)
2021. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk Debrecenbe járt egyetemre nem maradt ott dolgozni? Vagy mindenkepp haza ment?
2021. febr. 21. 15:25
 15/31 anonim ***** válasza:
98%
Ez értelmetlen kérdés. Kb. mintha azt kérdeznéd, az akkoriak hány százaléka szerette a szilvás gombócot.
2021. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
95%
Ha kis faluban nem volt diplomás munka, nem mehetett haza napszámosnak, ez nyilvánvaló.
2021. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt hogy ha volt egy 25 éves doktornõ, akkor a szülei hazaparancsolhatták, mert ha nincs férjnél, éljen velük?
2021. febr. 21. 15:28
 18/31 anonim ***** válasza:
95%
A szülőnek, másodszor mondom, nem volt törvényes joga megparancsolni, hol éljen a felnőtt gyermeke.
2021. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
95%
Ezt egy filmben láttad, lehet, hogy még nem tudod, de a film az nem az élet.
2021. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
91%
Senkit sem parancsolhattak haza, mert nem ők tartották már el, és nem az ő házukban élt az elmúlt években, hanem kollégiumban. Tandíjat sem fizettek utána a szülei, mert ingyenes volt az oktatás az országban mindenütt. Egyetem mellett heti pár nap ilyen-olyan munkával meg lehetett keresni a kevés ruhára meg tanszerre valót, ahhoz sem kellett a szülő. A hazai szülői zsarnokság azon alapult mindig, hogy én tartalak el, az én házamban laksz. Ha már nem ő tartotta el, és nem nála lakott, megszűnt a zsarolhatóság.
2021. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!