Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Destruktív családi minták,...

Destruktív családi minták, bántalmazó apa. Hogy tudok ezen túllépni ?

Figyelt kérdés

Sosem volt igazán idilli családom. Anyát őt nagyon szerettem, viszont pár éve meghalt súlyos betegségben. Addig is voltak problémák, de egyre rosszabb lett.


Apám teljesen elviselhetetlen, kibírhatatlan alak, nem lehet 1 óránál többet kibírni vele egy fedél alatt. Az egész gyerekkorom ráment erre, a folyamatos dühöngései, ordibálásai, káromkodás miatt teljesen tönkretette az életemet.


Testvérem mindig az ő pártját fogja, számomra teljesen érthetetlen módon, pedig a viselkedése nem védhető, nem menthető fel.


Utáltam otthon lenni, mert állandó volt a lelki terror, érzelmi bántalmazás, egy perc nyugtom nem volt, mert állandóan leszidott mindenért, többször őrjöngött, így végül el kellett költöznöm, mert nem bírtam.


Anyagilag mindent megadott, ez igaz, de a lelki szemetesét, szennyesét állandóan rámborította, emiatt teljesen megkeseredtem, nem tudok már bízni az emberekben és nyitni feléjük.


Elköltöztem és jelentősen ignoráltam őt, ritkítottam a beszélgetéseket, így valamennyire normalizálódott a helyzet és nyugodtabb lett a légkör.


Viszont párszor hazahívnak, pl jeles alkalmakkor (karácsony), amire természetesen igent mondok és újra a régi lemez... Apa állandóan ideges, káromkodik, rajtunk vezeti le a feszültséget, én emiatt kiakadok, ekkor tesóm mégis apa mellé áll és engem kér számon. Megsértődök és elmegyek.


Ilyenkor mindig azt érzem, hogy csapdába csaltak engem, hogy csak azért hívtak haza, hogy megint leverjék rajtam a port, levezessék rajtam a feszültséget, veszekedjenek velem stb..


Ezt felismerve szerintem már csak a teljes kapcsolatmegszakítás hozhat teljes nyugalmat.


Ti mit gondoltok erről ?



2021. febr. 21. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Évente egyszer nem bírod ki? Egy szót se szólj, ne beszélgess velük, és amint támad az apád, abban a pillanatban szó nélkül felkelsz, kalap, kabát, ki az ajtón, és hazamész. Nem magyarázkodsz, nem búcsúzol. Sértésre azonnal szó nélkül távozol. Egy mukk nélkül.
2021. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már ne menjél és ha hivnak ne magyarázkodj.Hadd legyenek és éljenek maguknak.En a férjem mellett élem ezt mindennap és meg tudlak érteni.
2021. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljes elkerülés a megoldás. A tesód nem anyagi megfontolásból nyalja a se..ét?
2021. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bántalmazáson (amit az apád művelt - vélhetően egész gyerekkorodban) pszichoterápiával lehet túllépni. Megéri.
2021. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj! Nem vagy köteles eltűrni a bántalmazást.
2021. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!