Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit éreztél, amikor szétmentek...

Mit éreztél, amikor szétmentek a szüleid?

Figyelt kérdés
Akik választ írtok, légyszi azt is írjátok le, hogy kb hány évesek voltatok, amikor megtörtént.

2021. febr. 22. 11:25
A kérdező szavazást indított:
Szomorú voltam, de nem viselt meg
Megkönnyebültem
Semleges volt
Szomorú voltam és meg is viselt
55 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

14 voltam.

Nem volt cirkusz, szépen váltak el. A válás után is maradt egy alap normàl kapcsolat köztük, az új párjaik sem okoztak feszültséget.

Például ballagásokon, esküvőmön mindenki jelen volt, nem kellett aggódni a feszültség miatt.


Persze szomorú voltam, amikor elváltak. De azért 14 évesen már fel tudtam fogni, hogy nem csak én létezek, hanem Ők is emberek, akik keresik a boldogságot. Majdnem 20 év után vàltak el, mindenki jól kezelte a dolgot, én sem távolodtam el egyik szülőmtől sem.

2021. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
22 voltam, mégis megviselt, pedig annyira már együtt sem éltünk. Random elkezdtem remegni, vagy éppen a röhögés átment sírásba... Volt, hogy bementem dolgozni, éreztem, hogy nem lesz ez így jó, mentem oda műszak elején a főnökhöz, hogy nem mehetnék-e haza, megkérdezte, hogy mi a baj, én meg egy 'nem tudom' kiséretében elkezdtem bőgni 😅 egyből mondta ijedten, hogy menjél! Menjél! 😅 Jó szar időszak volt
2021. febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
15 voltam, apám 1 éve csalta anyámat. Azelőtt alig foglalkozott velem, mindig más volt neki fontosabb. Válás után játszotta a szerető, törődő apát, de engemet ez valahogy nem hatott meg. Húsz éves vagyok és fél éve nem beszéltem vele, ő nem keres engem. Nem tudom, hogy valaha lesz jó kapcsolatom vele.
2021. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

14 voltam.

apám csalta anyámat, meg erőszakos is volt vele- is.

velünk is, annyira nem is törődött velünk, nem játszottunk nagyon.

Boldog voltam, hogy elmegyünk tőle. De neki állt följebb, hogy akkor oda vissza nem kell menni.Aztán beszéltek egymással, gyerekeik miatt. Nővel se volt kényelmetlen, mert nem érdekelte már apa anyát, a nőt ettől függetlenül majdnem 20 éve utálja az egész család, mert nem normális, és csak a vitákat szítja, és a tesómmal elüldözött minket apától

2021. febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Örültem, hogy legalább nem lesz több ordítozás, meg verekedés. De aztán lett, mert anyám ugyanazt folytatta a másik hapsival, akihez mentünk. 9 éves voltam.
2021. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül 5 éves voltam, mindig a szüleimmel aludtam.

Egyik reggel arra keltem, hogy apám pakol és elmegy. Nagyon megmaradt, akkor fájt és nem értettem, de ma már örülök, hogy így alakult.

2021. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
bár az enyémek csak majdnem mentek külön, de nagyon megviselt, húgomat mégjobban. ő tinédzser volt, én 20-on túl. csalás volt a sztori nálunk is (apám részéről), de végül megbeszélték a dolgokat és együtt maradtak. azóta jó a kapcsolatuk.
2021. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
4 éves voltam,az egész teljes mértékben átformálhatta a jellem,átformálta...inkább ez lett az alapja.Nehezen építek ki kapcsolatot bárkivel,nehezen bízom emberekben,kissé labilisabb voltam(ezt azóta megtanultam kezelni és már jóval stabilabb személy vagyok).Amikor rájöttem,hogy gyerekként miért nem megy igazán az élet és miért nem voltam egy vidám kisfiú és a magányban leltem örömöm,elkezdtem apámat okolni,egyébként nem volt jó apa,esetleg barátnak jó volt mert beszélgetni sokat dumáltunk és jól kijövünk,csak valahogy nem igazán volt nekem egy férfi mintaképem,hogy "igen,ilyen kell legyek.".De összességében nincs nekem ezzel problémám,így alakult az élet ez van,egyébként inkább apámat tudom megérteni miért nem jött ki anyával,totál ráütöttem és Én sem jövök ki túl jól vele.
2021. febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egész egy hétvége alatt történt.

Tesóm mesélte, hogy látja Apumat bemenni egy full idegen lépcsőházba úgy, hogy tudja a kódot, mint aki naponta oda jár. Nem hozta fel nekik, de arról is tudott, hogy Anyum is csalja Apumat, amíg síelni voltunk (sulival, Anyumon kívül mindenki jött a családból) athivott volna egy pasit egy hétre hozzánk...

Nekem tesóm nem akarta elmondani, mert nem akarta hogy egy veszekedés alkalmával a fejükhöz vágjam. Teszem hozzá azelőtt 15+ évig teljesen normális, harmonikus kapcsolatunk volt, kvázi igazi mintacsalád.

Vasárnap Apum elvileg dolgozott, na közben kiderült, hogy amúgy rohadtul nem, mivel miközben a nőjével ment valahová, valahogy telefonon véletlenül felhívta anyumat, úgy hogy nem vette észre, Anyum hallotta a beszélgetésüket. Így derült ki az egész úgy, hogy én fél óra múlva mentem volna vissza BP-re egyetemre. Ezután nem avattak be minket semmibe, de nem is akartam róla tudni őszintén. Végülis kibékültek, megbeszélték, minden olyan, mint régen szerencsére.

Talán az volt a legnagyobb törés, amikor a vonaton azt írta tesóm, hogy ,,Remélem nem hagy el minket" (Apa). Itt összetörtem, kimentem a mosdóba, kaptam egy rövid pánikrohamot, sírtam, remegtem, alig kaptam levegőt. Pedig ezt nem tudnám elképzelni Apumról, de semmit nem tudtunk, hogy mi van a háttérben.

De mint írtam, szerencsére kibékültek (szerintem párterápián vagy valami ilyesmin is voltak), legkisebb testvérem semmit nem tud az egészről.

2021. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég kicsi, óvodás vagy elsős voltam általánosban nem tudom pontosan, mikor elváltak de nem nagyon érdekelt. Apám alkoholista és erőszakos volt, emellett alig volt otthon, nem nagyon volt nem csak jó, de semmilyen kapcsolatom se vele. Egyáltalán nem hatott meg hogy elváltak, inkább örültem.
2021. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!