Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom nem a férjemtöl van...

Lányom nem a férjemtöl van van kettő közös gyermekünk . Elgondolkoztam azon ött is a nevére iratnám . Hogy lehet ezt ?

Figyelt kérdés
Lányom én nevemen van jelenleg
2021. febr. 22. 14:06
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
75%
A férjed tudja a nevére venni!
2021. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%
Örökbe kell fogadnia.
2021. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
90%
A vér szerinti apa bele fog egyezni?
2021. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Vér szerinti apuka nem vette a nevére és 6 éve vagyunk házasok . Elgondolkodtam ezen . Ha én nem leszek ne legyen az szét szakítják a tesoktol lányom mert nincs a férjem nevén.
2021. febr. 22. 14:15
 5/39 anonim ***** válasza:
88%
Úgy hogy a vér szerinti apa lemond a szülői jogairól - már ha él és tudod ki az, a férjed meg örökbefogadja a gyereket.
2021. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
83%
Vagyis tudjátok ki az apa. akkor mondasd le a szülői jogairól, ha nem kellett neki a gyerek akkor ez nem lehet gond.
2021. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Egyedül neveltem mindig is . Lányom az én nevemen van . Szóval szerintem nem kell a ver szerinti apja engedélye mert sose érdekelte .
2021. febr. 22. 14:18
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Van apaielismero nyilatkozat? Akkor csak és kizárólag hazastarsi orokbefogadassal lehetseges. Ha nincs, akkor a ferjed tehet apai elismero nyilatkozatot.

Nem árt tudni, hogy ezekkel ugyanolyan johannes kötelességei keletkeznek, mint a vérszerinti gyermekeivel.

2021. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Nem nincs semmi .
2021. febr. 22. 14:23
 10/39 anonim ***** válasza:
75%
Attól még az apja, és a bíróság előtt a "szerinted nem kell" engedély nem számít. Az hogy eddig miért nem rendezted a jogi helyzetet, már más téma. A gyereked nem kocsi hogy csak átírasd , mikor él az apja. Egy : az apának le kell mondania a szülői jogairól. Kettő: a férjednek akarnia kell örökbe fogadni, ugyanis amint a "nevére lesz íratva" ugyanúgy felel érte mint a vér szerinti gyerekiért- például ha szétmentek, ugyanúgy fizetheti utána a gyerektartást, mint a vér szerinti gyerekeiért. A férjed amúgy akarja ezt?
2021. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!