Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen érzés ha...

Szerintetek milyen érzés ha valakit kitagadnak a családjából , mert valami rosszat csinált?

Figyelt kérdés
Én szerencsére nem voltam ilyen helyzetbe, de még bele gondnolni is rossz milyen érzés lehet..

2021. febr. 23. 14:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem jó, bár nem kell feltétlenül ahhoz rosszat tenni, elég ha nem értenek veled egyet vagy nem hatnak rájuk észérvek. Olyan, mintha meghaltak volna, mert már nem tartod velük semmilyen formában a kapcsolatot.
2021. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem szar. SZERINTED?
2021. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Rossz,nagyon.Engem pl. nem tagadtak ki,én döntöttem úgy hogy nem foglalkozom többet velük,mert úgy voltam vele hogy jobb nekik nélkülem,pedig valójában éppen fordítva volt.Visszaszerettem volna én is menni,később már,de akkoriban az egóm és a büszkeségem nagyobb volt ennél a vágynál,meg amúgyis drogoztam,és ez teljesen átformálta az azelőtti énemet,sokkal későbbre rá viszont mégis megtettem,mert nagyon hiányoztak és nem költöztem újra haza,viszont rendszeresen találkoztam velük személyesen,és beszélgettünk egymással telefonon.
2021. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell ahhoz rosszat tenni, hogy kitagadjanak. Elég az, ha nem értenek egyet veled, vagy összefognak ellened, vagy kiutàlnak, mert màs vagy, esetlegesen jobb ember, nem pénzéhes, és nem akarsz behódolni... Ilyen esetben talàn jobb is, ha az ember maga tàvozik.


Nos, ha rosszat tennék? Mi az, a rossz? Mi az, ami megbocsàtható? Illetve a bizalom megmaradna e utàna? Ha nem, akkor is új életet kezdenék. Nem lenne szükségem olyanokra, akik a bajban nem àllnak mellettem!

2021. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanmár. Az emberek nagy része álszent. Rengeteg családot ismerek, ahol a "család szent", közben meg ott egy maroknyi ember, akikkel xy indokok (egyébként hülyeségek) miatt nem beszélnek, kizárják. Csak ezeket minden család elrejti, hogy de hát náluk ilyen nem fordul elő.

De az még rosszabb, mikor az ember háta mögött van sarazva valaki, de azért jó pofit kell vágni, mert hát "családtag", vagy mert épp hasznot húznak belőle. Nézd meg, mennyi ember szenved gyakorin a családtagjai miatt, mindennapos eset, de azt a lehetőséget, hogy nem beszélnek, kizárják, mert azt "nem lehet, mert családtag". :D


Én is egy ilyen átlag ember vagyok. Egyik nagyszülőmet például már a hátam közepére sem kívánom, de elviselem, mert nem akarok bűntudatot érezni.

De a szüleim már kizárták az életükből, egyáltalán nem beszélnek. Minden egyes alkalommal azt érzem én is, hogy így kéne tennem, mert borzasztó ember, de nem tudom megtenni.

És nem, nem sajnálom az ilyen emberek többségét (mindig vannak kivételek persze, nálunk is van olyan, ahol a kitagadó fél a hibás), mert valamit tenniük kellett ezért, hát igyák meg a levét.

2021. febr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
És a családnak milyen érzés hogy valami olyat tett hogy képtelenek közösséget vállalni vele?
2021. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Engem kitagadott az apai nagymamám, mikor elváltam, mert neki a férfi a szent. Utána eltartási szerződést kötött a volt férjemmel. Milyen érzés? Akkor nem nagyon érdekelt. Most, így sok év távlatából szar, mert akárhogy is, de a gyökereim. Sajnos. A húgom is kitagadott egy mondvacsinált indokkal. Ő nagyon sok éve külföldön él, mindenkit megtagadott a családból, új életet kezdett. Ez még szarabb, mert mégiscsak a testvérem.
2021. febr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

#7es válaszoló: biztos, hogy megvan a húgod igaza is. Én is megszakítottam mindenkivel a kapcsolatot (én vagyok a hugica), de előtte nagyon sok bántást kellett eltűrnöm, amit a többiek észre sem akartak venni.

Persze nem mondom, hogy nálatok is ez volt, csak azt, hogy neki is meg van a maga igaza. Bocs, hogy beleszóltam.

2021. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
apám félig-medddig kitagadta a testvéreit. nem tetszett neki ahogy az anyjukkal bántak az élete végén (rákos volt). azt mondta ő már nem kíváncsi rájuk, nem akar tudni róluk, és nem akarja hogy keressék mikor akarnak tőle valamit (csak akkor keresték őt). én megértem, de azért van jó pár unokatesóm arról az oldalról, akiket én nem akarok kizárni az életemből.
2021. febr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Van ennél rosszabb is, amikor nem tagadnak ki, de ellehetetlenítenek, lelki terrorban tartanak, gyakorlatilag életképtelen felnőttet nevelnek belőled, hogy ők ne maradjanak egyedül, mindig kötődj hozzájuk.


Ha kitagadnak rossz lehet, de saját lábra állsz, pár év alatt kialakul az életed, és már nem is foglalkozol az egésszel.

Ez még mindig jobb a két rossz közül.

2021. febr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!