Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Srácok, mi volt a legjobb és...

Srácok, mi volt a legjobb és a legrosszabb dolog, amit anyátok tett veletek, ellenetek?

Figyelt kérdés

Kisfiús anyuka vagyok, és szomorúan olvasom, hogy mennyi fiatal panaszkodik a szüleire, mennyire üres a szülő-gyerek kapcsolat, sőt, mennyien vágynak mihamarabb elköltözni otthonról.

Nem szeretném, ha az én fiam is így érezne.

Mi az, amivel anyaként segíthetek a fiamnak, hogy jobb legyen a viszonyunk, és mi az, amivel tuti elkergetem itthonról?

Már most félek, mert a mai fiatal generáció annyira más, mint az enyém.


2021. febr. 27. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
A kamaszok panaszkodnak a szüleikre és el akarnak költözni? Ez új.
2021. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem arra figyelj oda, hogy alkalmassá tedd az önálló életre. Szerintem ha ezt megteszi a szülő, akkor minden rendben van.
2021. febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
És NE tiltsd meg neki a dolgokat... Pl ne tiltsd el a barátaitól (volt olyan, aki 2 perc késés miatt eltiltotta, mert csak) vagy majd később a barátnőjétől.
2021. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Mikor gyerek voltam,és rossz fát tettem a tűzre akkor azt mondta (rohadtál volna ki belőlem) .
2021. febr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Számomra minél jobban "akadékoskodott", annál idegesítőbb volt.
2021. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

Én a saját példámon egy tanácsot adhatok ezzel kapcsolatban: soha ne áruld el vagy cselekedj a háta mögött, még jószándékból sem! 15 voltam, kamaszodtam, romlottak a jegyeim. Életem első igazi randevújára készültem, persze már hetekkel azelőtt megosztottam édesanyámmal a tervemet és mutogattam neki a lányt fotókon, áradoztam róla. A randevún a lány közölte, hogy édesanyám felhívta, hogy térítsen jobb belátásra és győzzön meg, hogy figyeljek jobban a tanulásra... Kileste a telefonomból a lány számát és a hátam mögött konkrétan kibeszélt neki. Gondolhatjátok.. Annyira megalázva és elárulva azóta sem éreztem magam, és a mai napig gondot okoz megbíznom a nőkben, szóval elég nagy traumát okozott ezzel a húzásával.

22f

2021. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
6-os az anyád egy szefó... Sajnállak
2021. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%

- legyél normális, igazságos

- vitában hallgasd meg őt is - bármennyi idős!

- légy következetes - ha valami rossz fát tett a tűzre, beszélj vele, vagy szabj ki rá a tettével azonos mértékű büntetést, de ne ess túlzásba

- ne bántalmazd lelkileg!, ne terrorizáld

- ha valamit jól csinál, dicsérd meg - sok szülő elfelejti ezt, pedig fontos az önértékelés szempontjából

- éreztesd vele, hogy mellette állsz, ha problémája van (kamaszként pl) mehet hozzád, mert segíteni fogsz és nem ítélkezni!

- de ne nyaggasd, ha valamit nem akar elmondani, akkor hagyd rá, vszeg úgyis beszél róla végül


Stb.

2021. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

De anya nem tett velem semmi rosszat sosem, igazságos volt, meghallgatott, a büntetést jogosan kaptam.

Megbíztam benne, mert tudtam, hogyha le is szid a hülyeségem miatt, nem fog megalázni, vagy direkt megbántani a szavaival...


Kár, hogy csak 13 éves koromig volt velünk. :(

2021. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
98%
Fu, a hatos válaszolóval nagyon együttérzek és egyet is értek. Az én anyám is jószándékból ugyan, de rengetegszer vállalhatatlanul kellemetlen helyzetbe hozott akár barátnő, akár a barátaim előtt.. Mindig mindenről tudni akart, akadékoskodott, túlzottan óvni akart, a hátam mögött intézkedett. Még a hideg is kiráz, ha azokra a szitukra gondolok.
2021. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!