Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi volt a leghosszabb idő...

Mennyi volt a leghosszabb idő amikor nem beszéltetek a szüleitekkel egy veszekedés után?

Figyelt kérdés

2021. febr. 28. 16:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
2 éve nem beszéltünk és nem is tervezem.
2021. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
mi történt?
2021. febr. 28. 16:49
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Még nem veszekedtem a szüleimmel. :O
2021. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

30 év, de ez csak nőni fog. Én már többet nem beszélek az abúzív és elmebeteg apámmal. Örüljön, hogy nem jelentettem fel azért, amiket csinált.


De ha nem ennyire rossz a kapcsolat, hogy véresre vert, vagy épp drogot rejtett a hátizsákodba és rád hívta a rendőrt, akkor érdemes kibékülni és nem haragot tartani.

2021. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Nálam 3 hónap, amikor 16 voltam, most vagyok 26. Anyám rám akarta tukmálni az öcsém nevelésének egy jó részét (rendszeresen kísérgessem iskolába meg különórákra, miközben még én is tömegközlekedéssel jártam), én azt mondtam, nem az én gyerekem, erre ő, hogy én arra játszom, hogy ő és az öcsém is mihamarabb meghaljanak. Ezután 3 hónapig néztem levegőnek, csak aludni jártam haza. Végül anyám 1 hónap után elkezdett közeledni (gyakorlatban próbált úgy tenni, mintha mis sem történt volna), nem reagáltam, végül további 2 hónap múlva bocsánatot kért. Megbocsátottam, de azóta nagyon óvatos (szerintem azért, mert megijedt, hogy megutáltatja velem az öcsémet).
2021. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
3 hét, aztán most 4 hónap, de néha egymásra köszönünk. De nagyon nem bánom. Még a szia is sok.
2021. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Már évek ota. Pedig még veszekedés sem volt. Talán akkor fogunk ujra ha én is a tulvilágra jutok:-(( (Sokkal többet kellett volna beszélgetnünk amig még lehetett.)
2021. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

5 hónap


16/L

2021. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
95%

Nárcisztikus “anyámmal” több mint 3 éve nem beszélek és többé nem is fogok.


Anyám az önzősége és gyávasága miatt elvette az egész gyerekkorom. Kiskoromban a szüleim elváltak, így anyám egyszer sem engedte hogy találkozzak apámmal, minden alkalommal elkergette apámat mikor meg akart engem látogatni. Így 19 éves koromban tudtam vele először találkozni, de apám szinte már szóban sem áll velem mert már új családja van és újra megházasodott.


Kiskoromban többször kérdeztem anyámtól hogy miért nem láthatom apámat, erre csak annyit felelt hogy ha mégegyszer apámról teszek fel kérdéseket, konyhakéssel elvágja a torkom. Ez úgy 12 éves koromba volt, tisztán emlékszem erre a szövegre. Gyerekkorom minden perceit pokollá tette, mindig mindenben én voltam a hibás, sosem volt jó neki semmi. Minden nap este mikor haza jött a munkából, egyfolytában azt mondogatta nap mint nap hogy már nem akar eltartani, így takarodjak a lakásából. Gyakori dolog volt hogy alvás közben az ágyból kirángatott és a lábamnál fogva dobott ki engem a lakásból 7-8 évesen, órákig fagyaskodtam a kertben egy szál pizsamában. Emiatt többször felcsengettem a szomszédokhoz hogy engedjenek be kicsit felmelegedni, emiatt a szomszédok többször feljelentést akartak tenni gyerekbántalmazás miatt, de minden alkalommal könyörögtem a szomszédunknak hogy ne tegyen ilyet, mert anyám emiatt megölne.


Na jó, nem szeretném tovább folytatni a sztorimat, szinte egy egész regény tudnék írni hogy miket éltem át anyámmal. A lényeg hogy ezt a nőt akinek anyámnak neveztem már halott számomra. Megfogadtam hogy többé nem állok vele szóban, túlságosan fájdalmas sebeket hagyott rajtam mentálisan. Azt nem értem az egészben hogy miért volt neki jó hogy egy gyereket kidob a lakásból télen egy szál pizsamában majdnem napi szinten. Én ilyet nem tudnám megcsinálni a saját gyerekeimmel.

2021. febr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Hát addig amíg meg nem éheztem, mikor éhes voltam akkor kiabáltam anyámnak hogy gyorsan hozzon enni
2021. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!