Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem lusta a testvérem?

Csak szerintem lusta a testvérem?

Figyelt kérdés
Először is leszögezném nem igazán érdekel, hogy mit csinál, de mégis csak a testvérem és nem tudom, így mi lesz vele. Ő 13 éves idén lesz 14 és gyakorlatilag semmi, de tényleg semmi házimunkát nem csinál. Értem én hogy lány és manapság elég csak szépnek lenni és akkor majd a pasi mindent megold. De most komolyan az hagyján, hogy még a gázt is fél meggyújtani, nem tud vagy nem akar ki terigetni, nem tudja a mosógépet elindítani, nem tud porszívózni és sok más egyebet, de amikor egy kis munkát kellene csinálni hirtelen mindig azzal jön, hogy mennyi házija van aztán fel megy a szobájába és telefonozik. Saját maga után nem tud vagy inkább nem akar elpakolni és ez leginkább a szobáján látszik, mert fiú létemre nagyobb rend van nála. És hogy érzékeljétek, hogy mennyire lusta én összehajtom a ruháját és leteszem az ajtaja elé és ő arra nem képes, hogy bevigye a szobájába inkább felbukik benne. Emellett pedig a telefon használata pedig szerintem egy kissé kezd átfordulni betegessé, mert pár napja a fürdőszobába úgy tört be, hogy ott volt a kezébe és nem ment sehova szóval nem értem minek kellett a wcre a telefon. Hát nagyjából ennyi egyébként jó tanuló szóval nyílván nem olyan rossz, de szerintem a házimunka nem igazán áll rá a kezére. Szerintetek is vagy majd később belejön? Egyébként én ilyenkor már régen anyukám és apukám körül járkáltam, hogy hol lehet segíteni és ezért érzem, hogy talán neki sem ártana legalább egy-két dolgot megtanlni

2021. febr. 28. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
A szülők hibája, hogy ilyen.
2021. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
91%

Majd ha rá lesz kényszerülve, akkor meg fogja csinálni. Ha nem mossa ki helyette senki a ruháját, ha nem készíti el neki a vacsorát, ha nem mossa el hozzá a tányérakat, az evőeszközöket, akkor majd muszáj lesz neki megcsinálnia.

Kényszerítsétek rá.

2021. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért ez nem akkora katasztrófa, hogy aggódnod kelljen azért, hogy “így mi lesz vele”. Jó tanuló, vagyis nem mondhatni, hogy semmit nem csinál egész nap. Igen, a háztartásba lusta besegíteni, de nektek sem kell elvégezni helyette a dolgokat, ha szüksége van valamire, muszáj lesz megtanulnia megcsinálni. Ha pedig neki jó így, akkor legyen, ő fog gyűrött ruhában járni, és az ő szobája lesz rendetlen (ami teljesen természetes amúgy).


Egyébként pedig ha majd külön költözik, úgyis meg fogja csinálni magának ezeket a dolgokat. Rengetegen felül értékelik a házimunkát, hogy jaj mit fog csinálni, ha nem tanulja meg mondjuk beindítani a mosógépet, de ezek annyira hihetetlenül egyszerű dolgok; egyszer rákeres a neten és utána menni fog.

Én is ilyen voltam nagyon sokáig, semmiféle házimunkát nem csináltam (bejárónőnk volt), de mikor különköltöztem egy pillanatra sem merült fel, hogy nekem gondot okozna porszívózni vagy főzni.

2021. márc. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Ha te tudsz sok ilyet, akkor tanítsd meg neki. Vagy ha nem akarja, akkor hagyd. De ha akarja, akkor majd jelzi valahogy. Bár ha a szülők egy kicsit hozzászoktatták volna korábban a "dolgozni kell!"-hez akkor nem így állna hozzá. Ha fél a gáztól, adj bátorítást.
2021. márc. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

És ez miért fáj neked?


Lusta, de ez van, majd ha rákényszerül (koli, albérlet, pasi), úgyis elvégzi ezeket a dolgokat. Ennyi.

2021. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
60%
Később sem fog belejönni, gondolom el van kényeztetve egy picit. Ne hajtogasd neki össze a ruháit, semmit se csinál neki, mivel így sosem fog a talpára állni. Javaslom, hogy beszélj a szülőkkel, mivel ez az ő nevelési hibájuk.
2021. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igaza van az 5-ösnek,


||jobb esetben||


rákényszerül, hogy talpra álljon és tegyen: végezze a házimunkákat

2021. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!