Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok, mit tudok így...

Mit gondoltok, mit tudok így tenni? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Huszonéves egyetemista vagyok, tanulás melletti munkámat elvesztettem a járvány miatt, otthon élek mellette árufeltöltő vagyok. A szüleim viszont rettenetes kontrollmániásak. Gyermekkorom óta sulykolják hogy óvónéni legyek, amihez sem affinitásom se elhivatásom nincs. Eddig avval akartak rávenni, hogy milyen jó lennék,milyen öröm, sok éve tartó tiltakozásom után (pláne h nincs igazi munkám most) avval, hogy csak erre vagyok jó, nem vagyok egy okos mérnök,stb. A gyerekkérdésről, anyukám ilyen, kábé naponta elmondja mikor lesz már gyermekem, meg az a dolgom hogy aranyos gyermeket hozzak a házhoz. :) mintha nem lennék anélkül értékes... Ráadásul felerészt ő fele én örököltünk a nagyszülőktől egy polgári lakást az ötödik kerületben. (A karantén és anyagiak miatt otthon lakok). Mivel az összes ottani szomszéd 85-90 éves nemigen költenek arra a házra, felmerült anyukámban hogy adjuk el, meg a szülői házat, és veszünk egy többgenerációsat. Attól félek így az életben nem fogok tőlük leszakadni, amíg élnek, így beleszólnak az életembe, viszont egyszer tiltakoztam, ez volt anyumnak az aduász hogy nincs normál munkám, meg szerinte nem tudok magamról gondoskodni (bevásárlás, takarítás) Pedig ha egyedül fogok élni, szerintem rá leszek kényszerítve. Pláne amikor vendégeket hívtam abba a lakásba nyilván én takarítok meg sütök... Bocsi ha hosszú, de mit érdemes tennem? (Már felmerült hogy engedek mindent, mert utálom a konfliktust, és lesz egy munkám és házasságom amit utálok, láttam ilyet idősebb embereknél a környezetemben)

2021. márc. 2. 10:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Le kell lépni, sajnos nincs más lehetőség, az ilyen szülőkkel nem lehet értelmesen beszélni
2021. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Eladjátok, megkapod a pénzt, abból veszel vidéken egy kisebb garzont (Ha megteheted, várj a diplomáig, hogy tudj dolgozni) és tipli otthonról
2021. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

ajaj.. keress egy JÓ pszichologust, aki segít kimászni a gödörből.Most.

Túl fiatal vagy, hogy rájuk hagyj mindent. Hol az élniakarásod? Nyisd ki a szád, ha nem tetszik valami. Utálod a konfliktut? Sajna fel kell ébredned: erről szól javarészt az élet. Hogy jönnek a problémák egymás után és megoldjuk őket.Felesben tiéd az örökölt lakás, ugyanannyit nyom a latban a szavad, mint anyádnak.Ne hagyd magad. Igazodhat ő is a te elképzelésedhez, ez a te kitartásodon fog mulni.

2021. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen felállásban tuti nem költöznék össze többgenerációs házba az anyámmal!
2021. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Csak a többgenerációs házat ne!! Én anyósommal élek egy "kertben", de valami borzalom!! Adjátok el a házat, a te részedből vegyél egy kis garzont, és helo. Bár ezt diploma után jobb lenne, mert akkor már lesz munka stb
2021. márc. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

"felmerült anyukámban hogy adjuk el, meg a szülői házat, és veszünk egy többgenerációsat."


Ne. Ne. Ne. Ne. Ne!!!

2021. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#1, nem szívesen adnám el, szeretem azt a lakást, csak egyrészt tényleg rossz a helyzet, másrészt még nem történt konkrétum, csak ötleteltek amég tart a járvány és minden szünetel.


#3, ha kinyitom a számat, aduász a nincs munka, és egyedül nem tudok gondoskodni magamról, stb. Sőt, minden apróságba belekötnek, pl. minek sminkelem magam ilyen fiatalon, ha mondom hogy én testem, kinevettek.

2021. márc. 2. 11:38
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Na most akkor egyedül laktál abban a belvárisi lakásbn a járvány előtt?


Amkor el tudtad látni magadat, nem??

2021. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Pedig ha egyedül fogok élni, szerintem rá leszek kényszerítve.


Rossz duma, egyetemistaként illene most is gondoskodni saját magadról, nem lenne tőle bajod.

2021. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#8, nem, ha nem jön közbe a járvány akkor költöztem volna el.

igen, besegítek házimunkába, voltam host családnál is külföldön, nem volt baj a higiéniával vagy az alkalmazkodással.

2021. márc. 2. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!