Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámnak adtok igazat vagy...

Apámnak adtok igazat vagy nekem? Szerinte jogos felvenni a telefonomat, ha épp akkor hívnak amikor nem vagyok a közelben. Pontosabb leírás is van.

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim elváltak, apám, anyukám se velünk élnek, de apám a nőjével állandóan itt tölti az ünnepeket. Egy ilyen alkalommal pont kint voltam és a házban szólt a mobiltelefonom, anya hívott engem. Pár perccel később mentem be, akkor láttam hogy apám felvette a telóm és beszél vele.

Szerintem ez pofátlanság és meg is mondtam neki, persze mindig mindenben neki van igaza, úgyhogy nem álltam le vele vitatkozni, csak meglepődtem. Régebben azért normálisabban állt a dolgokhoz, nagyon megváltozott.

Vagy szerintetek nem fura felvenni más mobilját? Én sose tenném, ez magánügy.



2021. márc. 3. 15:57
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nálunk egyébként eddig ezen kívül mindig úgy volt és van hogy ha szól valaki telefonja akkor gyorsan megkeressük az illetőt és odavisszük neki, hogy keresik. :)
2021. márc. 3. 15:58
 2/21 alletta ***** válasza:
87%

szólnia kellett volna, hogy keresnek telefonon. úgyhogy nincs igaza apudnak.

másodiknak írtad, ahogy nálunk is történik, ha csöng valakinek a telója.

2021. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk ez úgy megy,hogy szólunk a másiknak,ha szól a telefonja. És CSAK akkor vesszük fel,ha ő erre megkér.

Máskor semmiképpen se hagyd a közelébe a telódat.

2021. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Kicsit túl lett lihegve a dolog, olyan ember hívott akivel apád nyugodtan beszélhet.
2021. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
99%

Nálunk családon belül úgy van, ha pl. apám hívja anyámat, akkor én simán felveszem. De ha mondjuk én hívom az öcsémet, akkor is általában mindegy, hogy ki veszi fel a családból. Általában úgyis olyasmi a téma, hogy "nézd már meg, mennyi tojás van otthon, mert boltban vagyok és nem tudom, vegyek-e".


De ha nem családtag vagy nagyon közeli ismerős hív, akkor nem vesszük fel a másik telefonját.

2021. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 hollófernyiges ***** válasza:
63%
Apád abban a korban szocializálódott, amikor még csak egy telefon volt a lakásban, nem lehetett tudni, hogy ki hív és nem volt rögzítő. Ne légy túl szigorú vele.
2021. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen apám lelépett már sok-sok éve, megcsalta az anyukám, semmi beszélnivalója nincs vele... miattam sem kell már beszélniük nem vagyok pici.

6, ez az érv nagyon nem helytálló nálunk. Technikaőrült, a legmodernebb mobilja van és állandóan azon lóg. Jobban ért ezekhez a dolgokhoz, mint én.

2021. márc. 3. 16:50
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Hát mi fel szomtuk venni a másikét, mikor rokon vagy a másikat fontos ügyben keresik, vagy csak messze van az illető.

Pl. Apámat keresik a munkahelyéről, de apám láthatáron sehol sincs, akkor néha-néha felveszem, aztán mondom, hogy dolga van, de majd visszahívja.

2021. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez családi megszokás kérdése. Pl. én általában felveszem a szüleimét, és pl. mondom, hogy mindjárt odahívom őket vagy utánuk viszem a a telefont, ők viszont sosem veszi fel az enyémet, csak szólnak, hogy csörgött.
2021. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk simán felvesszük a másik telefonját, főleg ha rokon hív, sose tudhatjuk nem éppen azért hív hogy baj van-e, nem sürgős-e a dolog. Annál inkább, mert sok idős rokon van. Senki se akadna ki ilyen apróságon. De ha mondjuk az öcsémet hívja a barátnője, akkor simán odaviszem neki a telefonját hogy keresik.
2021. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!