Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám önellentmondásosan...

Édesanyám önellentmondásosan minimalista.Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

4-en vagyunk testvérek, én viszont már külön élek.

Amikor még otthon éltem, nagyon gyakran ment a vita a hűtőszekrényen.

Ez sajnos azóta sem változott otthon.



Jó pár éve elromlott a hűtő.

Amikor viszont új megvételére került sor és mondtam neki,hogy side by side (amerikai típusú) hűtő kell.

Ugyanis ennyi embernek az a legideálisabb, plusz rendesen átlátható,megtalálható benne minden, nem kell zsúfolni.Természetesen nem olyan került megvételre, amit vett nagyobb, mint a régi, de nem jelentősen, tipikus egy szárnyas hűtő.


Viszont, állandóan panaszkodik.

"Miért nem ettétek meg ezt?" - Mivel zsúfolt a hűtő, nehéz átlátni.

"Miért van lejárt szavatosságú szalámi bent"-szintén a zsúfoltság az oka

"Mit keres az uborka a sütemény tetején"-zsúfoltság

"Nem fér be a hőtőbe a lábos" ezt pár perces káromkodás követi

És ehhez hasonlók.



Mindig,amikor így elkezd panaszkodni, szembesítem,hogy kicsi hűtőt vett, kiakad és elkezd személyeskedni.Illetve, mondom neki, ugye ugye, ha rám hallgatsz.



Azt tegyük hozzá,hogy nem anyagi okból nem a nagy hűtőt vette.


2021. márc. 6. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Mi mondjuk csak hárman vagyunk testvérek, de simán elég volt a normális méretű hűtő. Meg persze egy külön fagyasztó. Mondjuk lábast sose tettünk bele.
2021. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1#

Neki szokása lábast tenni bele.

Ha nem fér bele, átönti a tartalmát kisebb tárolóedénybe.


Utána meg azért panaszkodik,hogy sok a mosogatnivaló.

2021. márc. 6. 10:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amerikai stílusú hütöt soha nem vennék, mert szerintem értelmetlen, túl sok helyet foglal fölöslegesen. PEdig a családban 6 felnött él jelenleg, de a hagyományos hütöt is lehet normálisan használni. Persze hetente rendet kell benne tenni, meg nálunk senkinek nem jut eszébe a süteményre tenni az uborkát, ennél értelmesebb a család.
2021. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3#


Hely az van a konyhában.

Amerikában nem véletlenül szeretik ezt a hűtő fajtát.Szellős, átlátható nem kell szó szerint kutatni benne,hogy megtalálj valamit.


Nem direkt lett rátéve az uborka a süteményre,hanem ráesett.

2021. márc. 6. 10:36
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Amerikában viszont annyi kaja van egy háztartásban, hogy tényleg kell oda ekkora hűtő. Arányaiban annyival olcsóbb a bérekhez képest a kaja, hogy tényleg nem érdekli őket, ha nem fogy el a lejárati időn belül, legfeljebb kidobják. (Amit látunk a filmekben, sorozatokban, hogy a tinédzser gyerek osztálytársa kiszolgálja magát a hűtőből, az tényleg valós és normális dolog ott, ez Magyarországon ugye elképzelhetetlen.)
2021. márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%

AZ engem nem érdekel, hogy Amerikában szeretik-e ezt a fajta hütöt, az ottani szokások jó része értelmetlen nagyzolás.

Az meg, hogy nem kell kuttatni benne, az sem igaz, ha nálatok az a szokása a családtagoknak, hogyösszevissza turkálják a hütöt, az akkor sem fog változni, ha tízszer ekkora lenne, azt ugyanúgy teletömik mindennel és ugyanúgy összetúrják, ha akarnak valamit.

2021. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
99%

Nincs ebben a történetben sem önellentmondás, sem minimalizmus.

Nincs rend a hűtőben, ennyi.

Te meg már úgysem laksz ott, lényegében semmi közöd hozzá, de azért megy anyádnak az "ugye megmondtam"

2021. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Semmit nem lehet vele kezdeni, és nem is kell. Felnőtt ember, hozott egy döntést, még ha a meglátásod szerint rosszat is, nem lehet neki előírni, hogyan élje az életét. Mivel nem ott élsz, nem érint a dolog közvetlenül, teljesen felesleges ezt megjegyezni, és "én megmondtam"-ozni. Te saját magadnak majd olyan hűtőt veszel, amilyet jónak látsz.
2021. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Én teljesen átérzem a problémádat, mi csak 4-en lakunk itthon (ebből az egyik a 4 éves testvérem, ergo neki sok cucc nincs bent) és egy normál magas hűtőnk van, de katasztrófa mindig hogy mennyi cucc van benne, semmit nem lehet átlátni. És ezt úgy, hogy van külön egy fagyasztóládánk és egy kisebb, 3 polcos hűtő is a kamrában, a lábasok általában abban vannak. Ez csak azért vicces egyébként, mert amíg albérletleb laktam az egyetem miatt, addig 1 polcom volt a hűtőben és 1 kis tartóm az ajtóban, mégis tökéletesen elfértem. Szóval nálunk a legnagyobb probléma az az, hogy anyám rengeteg cuccot vesz folyamatosan, ilyen olyan kávék, italok, rengeteg joghurt, rudi, egyszerre 10 csomag sajt meg szalámi, 4 csomag saláta és sorolhatnám. Aztán ha már egy kicsit is megfogynak a dolgok rögtön megy újra bevásárolni, "nehogy kifogyjunk valamiből". Akár hogy mondom neki hogy nem fogunk, vagy ha esetleg meg is esne, 1 napig mindenki kibírja szerintem egy bizonyos étel nélkül. A kamránkban pepitában ugyanez a helyzet, másnál látom hogy van egy kis polc és elvannak, nálunk van 3 hatalmas polcos szekrény, mégis folyik le róla a sok kaja. Régebben nálunk is volt ebből sok vita, hogy felesleges ennyi ételt betárazni, de én olyan 15-16 éves korom környékén ezt elengedtem, úgy vagyok vele, hogy nem az én pénzem megy a kukába a sok romlott cucc miatt, ha pedig ezt a szüleim nem tudják felérni ésszel, akkor így jártak. Abba inkább bele sem megyek hogy pl karácsonykor mi van itthon...
2021. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Se nem önellentmondásos se nem minimalista, csupán a te családodban senki se képes normálisan a hűtőbe pakolni. Ha amerikai típusú hűtő lenne, azt is telepakolnátok minden xarral atlathatatlanra.

Mi nem vagyunk ennyien, de nálunk heti bevásárlás van, olyankor teljesen tele van a hűtő, mégis átlátható, mert tudunk normálisan pakolni

2021. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!