Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » “Ne adj fel a gyerekeidért...

“Ne adj fel a gyerekeidért semmit, mert hálátlanok”. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A szituáció, amiben felmerült, feltételezem az volt, amikor apám és az unokatestvére arról beszéltek, hogy mit csinálnak akkor, ha a szülő hosszútávú tervei ütköznek a gyerek hozzáállásával. Bizonyos okok miatt apámmal ide jutott el a kapcsolatunk, nem hajlandó kompromisszumot kötni, a legfontosabb kérdésekre a választ nem indokolja meg normálisan. A múlttal takarózik és mutogat újjal a bűnösökre.

Mi a véleményetek erről, hogy ez a mondat elhagyta apám száját nekem célozva? Nem tudom, mennyit számít, hogy 16 éves vagyok, anyámmal élek. A kapcsolatunkat akartuk helyrehozni egymással, elég sikertelenül.



#család #apa #apa-gyerek kapcsolat #családi viszályok
2021. márc. 7. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
65%
A mai mentalitást szépen leírja. Nekem herótom van az ilyen hozzáállású szülőktől vagy szülő jelöltektől.
2021. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyennek minek gyerek? Ha unatkozik gondozzon növényt.
2021. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
91%
Nem szabad semmi olyan lépést tenni, amit a szülő "áldozatnak" tekint a maga részéről.
2021. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Csak hogy a helyzetet konkrétan felvázoljam: arról lenne szó, hogy én nem kérnék az élettársából és ha lehetősége adódna, akkor találkozzon velem is. Nem azt kérném tőle, hogy az “új családjától” (van ott 2 élettárs által odavitt gyerek, bár az egyik egyetemista, mindegy), hanem ha van ideje, akkor találkozzon velem. Egyértelműen azt kommunikálja felém, hogy neki ez az új családja, és vagy megszokom, vagy sosem lehetek apámmal együtt.
2021. márc. 7. 11:56
 5/62 anonim ***** válasza:
57%

Én szinte mindent feladtam a fiamért, hogy külföldön tanulhasson, dolgozhasson, sikereket érhessen el.

12 éves volt amikor elmondta, hogy Angliában akar tovább tanulni. 14 évesen még mindig ezt akarta. Én akkor vezető beosztásban dolgoztam, jó munkahely ahová szerettem menni dolgozni. Férjemnek is jó munkahelye volt. Én egy szót sem tudtam angolul, férjem tudott. Végül mindent hátrhagytunk, hogy a fiam álma teljesüljön. Ott hagytuk a jól fizető munkánkat, otthonunkat, családunkat, kiköltöztünk Angliába. Nekem iszonyú nehéz volt, hiszen semminyelvtudásom nem volt. Ma is nehéz, mert nehezen tanulom a nyelvet. De 15 év után még ma is azt mondom. Nem érdekel, hogy vezetőbeosztásból takarítónőként dolgoztam évekig. Nem érdekel, hogy gondot okozott a nyelvtudás. Megérte, hogy mindent feladtunk. Fiam ma sikeres felnőtt ember, középvezetői állásban dolgozik. Idén nősülni fog. Sikeres magánéletben és munkában is. Mi hamarosan hazamegyünk, már boldogul nélkülünk is. Büszke vagyok rá. Ha újra kéne kezdenem akkor is így cselekdnék.

Én úgy gondolom, hogy egy normális gyerek aki normálisan van felnevelve, az később felfogja, megérti, hogy a szülei mit tettek érte, mit áldoztak fel ( bár nem nevezném áldozatnak) Normális gyerekeknél semmi nem kárbaveszett amit érte teszünk.

De sajnos nem minden gyerek normális, ahogy nem minden szülő normális.

2021. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
78%
Ó, jaj. Kapuzárási pánik szindróma. Hagyd a fenébe... Ha ő nem akar feléd nyitni és második kamasz korát éli, akkor joga van elcseszni az életét.
2021. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
87%
Tehát vagy elfogadod őket, vagy ha nem, megtagad téged?
2021. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
94%
Az apád nem normális. Miben korlátozod te őt? Konkrétan otthagyta a régi családját, és szerezett egy újat. TE lettél feláldozva, nem érted lett valami! Ő állít eléd akadályt (új család), nem pedig fordítva, én ezt nem értem.
2021. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
84%
Szóval téged ott hagyott a f.szba két zabi gyerekért meg valami nőért, és még így is neki áll feljebb? Az ilyen ostobik sosem "tanulnak", még egy pillanatra sem nézne magába, szerintem hagyd a fenébe, had élvezze az életét a hálás családjával.
2021. márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim válasza:
93%

Iszonyatosan szomorú ez az egész. Ebben a helyzetben neked kell felnőttként viselkedned. Mert apád ezek szerint nem tud.

Légy vele türelmes és megértő még akkor is ha nehéz. Idővel csak benő a feje lágya.

2021. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!