Mit csináljak apámmal?

Figyelt kérdés

Nagyszerű családapa, kiváló barát és társ. Ezen a téren semmi probléma nincs vele, gondoskodó, megértő, összetartó.

Az egyetlen nagy gond vele, hogy nem tudja adminisztrálni a pénzét.

Nagy nyugdíja van, viszont a család ebből alig lát valamit. És ami elkeserítő hogy komplett hülyeségekre költi: dísztárgyakra (vázák, szobrok, virágok, festmények, hímzett terítő) amikre nincs szükségünk, szerszámokra (drága fúrógépek, különböző flexek, alkatrészek, kalapácsot, szerszámosládák, stb) , amikből már többszáz van, különböző gépekre, amiket nem használunk, az idióta bankjegy gyűjteményére és a testvére adósságainak fedezésére (amit persze sosem kapunk vissza).

Mindig nagyon meghitt, jó viszony volt közte és édesanyám között, de most anyámnak is felment a cukra, hogy OK, hogy nem vagyunk rászorulva a nyugdíjára és nem is költenénk el, de azért amiért pénzt kap nem kell el is költeni feltétlenül. Anyám nagyon szerette volna, ha félretennénk vagy befektetnénk.

Mit tegyek? Hogy győztem meg hogy amit csinál az nem jó és fejezze be? Beszélgetéssel nem megy, hárítja.



2021. márc. 8. 20:29
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%
Ez az ő pénze, hadd vegyen azt belőle amit akar. Elkerülhető talán úgy, ha minden hónapban kérsz tőle kis összeget, hogy legalább azt mentsd meg.
2021. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%
nagyapáméktól hallottam ezt , náluk úgy volt hogy minden fizetésnél egy bizonyos részét oda "kellett" adnia nagyanyámnak,mert a család felé kötelezettsége volt
2021. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

1

Értem én hogy az ő pénze, de nem kell elszarni. És valahogy meg szeretnénk menteni.

Mostanában azt csináltuk, hogy amikor elfogyott a pénze és kért, egyszerűen nem adtunk. Nem lezltt cirkusz vagy ilyesmi, csak láttuk, hogy nem esett neki jól.

2021. márc. 8. 20:54
 4/35 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem semmi jogod megítélni, hogy mi "hülyeség", és mi nem az. Minek fektesse be? Hogy mások megörökölhessék? Hadd élvezze! Ha nagy nyugdíja van, feltehetően dolgozott eleget érte. Amiket említesz, abban nincs semmi elítélhető.
2021. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
58%
Kellene a pénze ? Undorító!
2021. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
84%
Gondnokság alatt van talán az az ember, hogy azt hiszed neked kell beosztanod a pénzét? Biztos te is épp elég dolgot vettél már magadnak, ami mások szerint felesleges. Még szerencse, hogy nem állt ott feletted felnőtt emberként valami bölcs, aki beosztja az általad megkeresett pénzt. Tarts tiszteletben őt és törődj a magad pénzével. A véleményedet elmondhatod és itt kifújt a dolgod.
2021. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

5

Nem,nem kellene. Írtam is. Csak nem szeretnénk, ha kimenne az ablakon annyi pénz olyasmikre, amiknek semmi hasznát nem vesszük sem mi, sem ő.

6

Nem, de az egész családunk úgy gondolja, hogy nem normális dolog, ha valaki kidob az ablakon egy rakás pénzt. Lehet hogy nálatok pl ez megszokott, nálunk eddig nem volt.

Nem, nem szoktam költekezni csak úgy és ezek a dolgok tényleg feleslegesek. Te minek nevezel valamit amit soha nem használnak és csak a helyet foglalja?

2021. márc. 8. 21:19
 8/35 anonim ***** válasza:
87%

Ebbe neked nincs beleszólásod. Egy vázát/festményt megvásárolni - és abban gyönyörködni - semmivel nem nagyobb hülyeség, mint amikor valaki a pecabotját/motorját/kocsiját tunningolja fel, vagy ugyanennyi pénzt elkölt étteremre/ruhára/műkörömre.

Ő ebben leli az örömét. Ennyi.

2021. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%
Akkor sincs beleszólásod, ha szerinted hülyeség. Elhiszem, hogy jobban is el tudnád költeni, szerintem is baromság terítőre meg vázára elszórni, de nem a te dolgod. Egyedül akkor kell ezzel foglalkozni, ha már krónikus lesz ez a gyűjtögetés és a biztos megélhetését (kaja, gyógyszer, lakhatás, stb.) érinti és neked kéne finanszírozni. Addig meg arra költi el a nyugdíját, amire akarja.
2021. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

8

Nem gyönyörködik bennük senki. A padláson vannak vagy a garázsban, dobozokban. Ennyi.

9

Hát ha ő kéne elássa magát, meghalna, mert minden pénze ezekre megy el. És ezért próbáljuk most bevetni ezt, hogy egyszerűen nem adunk neki. Sem nagyanyámék, sem anyám, sem én.

2021. márc. 8. 21:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!