Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti kevesellnétek ha a...

Szülők! Ti kevesellnétek ha a gyermeketek csupán évi 1-2 millió forinttal segítene benneteket, miközben Ő évi 60-70 millió forintnak megfelelő összeget keres külföldön?

Figyelt kérdés

Ez az összeg külföldön is átlag felettinek számít, ott ahol él a gyerek, de messze nem annyival mint Magyarországon... Az ingatlan/albérlet árak is jóval magasabbak ott ahol a gyerek él... Persze ettőlmég az a 2 millió forint így is az éves keresetének csupán 3 százaléka.


A szülők pedig nélkülöznek... Nagy a hiteltartozás és kevés a fizetés/nyugdíj.


Kiváncsi vagyok róla, hogy mi erről a szituációról a véleményetek, mint szülők mit gondoltok erről...


Az lenne a helyes, hogyha a gyerek több pénzt küldene a szüleinek?



2021. márc. 11. 03:37
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
96%
Ez havi 80-160.000 Ft, ez sok helyen egy komplett fizetés (sajnos). Mit dolgoznak a szülők, hogy emellett is nélkülöznek? Mit jelent itt a nélkülözés, mire nincs pénzük? Normális, laktató ételre vagy új telefonra? A gyerek mire költi/rakja félre a fizetését? Milyen a viszonya a szülőkkel?
2021. márc. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
71%

Ha a szülők tisztességesen felnevelték, szerették, támogatták, akkor a gyerek elég undorító, ha képes nézni, ahogy a szülei nyomorognak.

Ha mocskos, bántalmazó alkeszek voltak a szülők örüljenek, hogy még szóba áll velük.

Persze számtalan variáció létezik még, de a lényeg a szülő és a gyerek közti viszony. Nem lehet ilyesmiben általánosítani.

2021. márc. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
87%
Nincs elég infó ilyenben álláspontot foglalni. Leírtál egy két lényegesebb anyagi szempontot és általad mondott tényeket, ezen kívül semmit nem tudunk rólatok. Ha le is írnád, az is csak egy egyoldalú történet.
2021. márc. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
88%

nem azért szültem,hogy később a gyerekem tartson el,neki is van családja, felesége,gyereke, hitele, gondja baja


Elsősorban én mint szülő megnézném,hogy mennyit keresek mennyi a fix kiadásom, mennyi az úgymond "felesleges"dolog és azon spórolni,mert csak addig nyujtozkodok amíg a takarom ér.


Második,hogy keresek magamnak egy jobb munkahelyet ha kell 3-4 műszakban vagy akár 12 órázni,ha ez nem opció,akkor a 2 emeletes 4 szobás,nagy udvarral,automuhelyes hazámat eladni,mert 2 főre ez felesleges,kb most a ház ér 40 milliót,eladnám és keresnék egy földszinti vagy 1 emeleti lakást 2.5 szobás 60nm² ami ér 20-25 milliót,maradna 15-20 millióm pluszban.

Ha semmi se opció akkor van egy férjem aki segít ha ő se tudd és már mindent megtettünk akkor kérnék segítséget a gyerekemtől,de nem várnám el,hogy minden hónapban évekig küldjön pénzt,amennyit tudd.

2021. márc. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
73%
Szerencsétek, hogy a gyerek legelább tud bánni a pénzzel. Nem a szüleitől tanulta, az biztos.
2021. márc. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom elképzelni sem, milyen emberek lehetnek, akik nyugdíjas korukra képtelenek voltak összehozni minimum egy hitelmentes garzont. Gondolom buta, felelőtlen, életképtelen emberek, akik szülőnek is pont ilyenek voltak.
2021. márc. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
91%
Hat szerintem így is nagyon sokat segit. A szulokon lenne a sor hogy változtassanak az eletukon, mert ott a mentőöv.
2021. márc. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
74%
Nem kevesellném, örülnék bárminek, akit kapnék tőle. Gyerekként viszont inkább én élnék kicsit alacsonyabb színvonalon, hogy megpróbáljam gyorsan rendezni az ő hiteleiket -nyilván ha megtehetem- hogy rendbe tudjanak jonni anyagilag.
2021. márc. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez nagyon sok mindentől függ! Milyen a szülő/gyerek kapcsolat, milyenek az élet körülmények a szülőknek!
2021. márc. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
17%

Havi 15-20000 euró/dollár/font?

Hát persze. Az ÉVES amerikai minimálbér 14.000 dollár és a negyvenezer már jónak számít. Megint a gyakoris álmodozás.

2021. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!