Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más szülőknek is ennyire...

Más szülőknek is ennyire lusták a gyerekei?

Figyelt kérdés
3 lányunk van illetve 1 fiunk. A fiunk a legidősebb, a férjemmel együtt csinálnak egy autószervízt. A lányok 18 17 és 15 évesek. Mivel online tanulás van így azon a pár órán kívül rengeteg szabadidejük van a lányoknak. Vagy a konyhában vagy a nappaliban ülnek és nyomkodják a telefont egész nap. Abban kimerül náluk a téma hogy “ ez a fiú likeolta annak a lánynak a képét” ez mit osztott meg az mit osztott meg. Teljesen faebook függők. Nem hajlandóak se boltba elmenni se arra hogy segítsenek a főzésbe vagy a takarításba. Néha elmennek a barátnőjükhöz vagy éppen a barátnő jön ide de akkor is ugyanaz a program. Én ennyi idősen segítettem anyukámnak főzni és apukámnak is a ház körüli dolgokban. Hiába mondok nekik bármit egyszerűen semmire nem hajlandóak. Szerintem az hogy főzzenek két kávét az apjuknak meg a bátyjuknak az nem lenne nagy kérés de még arra sem hajlandóak. Lehet hogy ez a kamaszkori lustaság? Vagy ennyire félre neveltük őket?

2021. márc. 13. 20:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%
Kiskorukban se segítettek? Egyébként egyszerű, ha nem tudod ezt velük megbeszélni, akkor pl. ne szolgáld ki őket.
2021. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
36%
Ez teljesen átlagos és normális, majd kinövik.
2021. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
77%

Erről az "én ennyi idősen.." szövegről igazán leszokhatna korosztályod:)

"Szerintem az hogy főzzenek két kávét az apjuknak meg a bátyjuknak az nem lenne nagy kérés"

Nálatok is a lányoknak a dolga kiszolgálni a heréket?

2021. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%

Igen, félreneveltétek őket.


Már gyerekkoruk óta szoktatni kellett volna őket a házimunkához és a részvételhez a család életében, illetve következetesnek lenni és szabályokat felállítani.


Pl. Ha nincs besegítés, akkor nincs telefon meg nincs barátnőzés. De ezt következetesen csinálni, nem engedni néha-néha, akkor ma tisztában lennének a feladataikkal, és ha szájhúzogatva is, de megcsinálnák.


Szóval az, hogy kamaszok és lustábbak, az oké, a kamaszok többsége ilyen. De ettől még nem mindegyik "meri" megtenni, hogy sz*rik az anyja meg apja fejére, csak aki nem köt fejben szabályokat a mindennapokhoz.



Most is elveheted természetesen a telefonokat, én ezt csinálnám, csak garantálom, hogy ötször akkora hiszti lesz, mintha következetesen neveltétek volna beléjük a családi munka megosztást.

2021. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
78%
Bazzeg, lődd le a netet, vedd el a telefont. Te b*sztad el, ne sírj.
2021. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Ameddig anyukám élt addig vállalt sütemény sütést és ahogy én segítettem neki úgy a lányok is gyúrták a tésztát meg kenték a lekvárt stb, de akkor még kicsik voltak. Mi egy kicsi városban lakunk és talán még a legkisebb lányunk eljön velem néha bevásárolni meg a piacra de ő is kezdi “megunni” ezt az egészet. Mintha ciki lenne nekik az anyjukkal lenni. Nem értem hogy változott ennyit a világ..
2021. márc. 13. 20:35
 7/38 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ennyire lusták, mert hagyod nekik 🤷‍♂️
2021. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
89%

Azzal mondjuk nem értek egyet, hogy az apjuknak vagy a bátyjuknak ők főzzék meg a kávét, főzze mindenki magának, sőt, utána el is mosogathat saját maga után mindenki.

De ennek így kellene lenni minden házimunkát illetően. Mindenki végezze el a saját maga részét, amit pedig lehet közösen, vagy megosztva, azt meg meg kell beszélni, hogy ki mikor hogyan csinálja, és egyenlően elosztani.

A 15 éves is nyugodtan emelje fel a fenekét a telefon mellől és takarítsa ki a szobáját, vagy segítsen a bevásárlásban, apuka meg nyugodtan főzze meg a saját kávéját.

Persze azért ha mondjuk édesapád (aki dolgozik és eltart) szépen megkér, hogy főzz már le nekik egy kávét, ami legrosszabb esetben maximum 5 perc, akkor azt is meg lehet csinálni, nem kell rögtön kiverni a hisztit, hogy dE cSaK aZéRt MeRt Nő VaGyOk Mi?!?!?!?!

Találjuk meg az egyensúlyt...

2021. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
26%
Egyébként nagyrészt ilyenek sajnos, az online világ elvitte őket a rossz irányba 🤷‍♂️
2021. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem az ő hibájuk, rosszul voltak nevelve.
2021. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!