Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszekszik velem édesanyám?

Miért veszekszik velem édesanyám?

Figyelt kérdés
Elváltak a szüleim 3 éve. De akármikor apukám láthatási ideje alatt vagyok, anyukám megállás nélkül vitatkozik velem es lelkiismeret furdalást kelt bennem. Akárhányszor felhív veszekszik velem és öngyilkossággal fenyegezetőzik. Pedig apámat havonta vagy két havonta egyszer látom, akkor 1 hetet nála töltök. De amikor otthon vagyok, akkor semmi gond nincsen. Kezdek már belefáradni ebbe a szituációba. Unom, hogy bármikor elmegyek, minimum háromszor veszekedni kell s telefonba.
2021. márc. 17. 09:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Anyukádnak meg kell értenie, hogy hiába vált el, neked attól még az apád maradt.
2021. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Azt mondja megérti és tudja. Mégsem viselkedik úgy.
2021. márc. 17. 09:38
 3/29 anonim válasza:
100%
Ez egy tipikus reakció anyukádtól. Nem tudja feldolgozni a válást, ezért "téged büntet". Az exbarátnőm is hasonló cipőben járt. Szegénykémet addig csesztette, míg tönkrement benne. Sajnos ezekre a helyzetekre változó a megoldás, így egy-két információból senki nem mondana biztosat, hogy mit kéne tenned. De alapvetően a kommunikáció nem egy rossz dolog, gyakorold édesanyáddal, teremts olyan lékört, ahol ezt egyenrangú felekként meg tudjátok beszélni (ha még létezik ez a kifejezés a mai világban). :)
2021. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm hármas. :)

Egyébként sokszor próbáltam elmagyarázni azt amit érzek és látok. De olyan, mintha elengedné a füle mellett. De bármi jó történik velem ami apámnál van, akkor egyből azt mondja, hogy ha már ilyen jól érzem magam nála akkor maradjak is ott haza se menjek.

2021. márc. 17. 09:42
 5/29 anonim válasza:
100%

Hidd el meglepődne, hogyha egyszer ottmaradnál nála.

Érdekes szituációk ezek a válások minden szempontból... Sajnos a gyerek issza meg a levét mindig. :(

Mennyi idős vagy egyébként?

2021. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

Ha apukádnál vagy, nyomd ki a telefont, ha anyukád hív.

Ha hazamentél, akkor meg mondd meg, hogy azért nyomtad ki a telefont, mert eleged van a cseszegetéséből.

2021. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

5.-6.

Fixen meglepődne. De nem akarom megrontani a kapcsolatomat anyukámmal, végülis csak vele élek. Meg attól még szeretem mert gondoskodik rólam és amúgy megvannak a jó pillanatai. Otthon együtt jól megvagyunk. De ezzel egyetemben az apámmal való kapcsolatomat se rontanám el. 18 éves vagyok.

2021. márc. 17. 09:53
 8/29 A kérdező kommentje:

3.ra visszatérve.

Sajnálom az exbarátnődet. Úgy érzem, hogy az én lelki egészségemre is rámegy ez az egész. Nekem jelenleg van barátom, akivel 3 éve vagyunk együtt, és egyszer a fejemhez vágta, hogy a válás óta sokat változtam negatív irányba. Én egyébként egy nagyon nyitott személyiségnek tartom magam, de már sokszor rettenetesen becsendesedek és nem beszélek semmiről. Pedig ez rám nagyon nem vall.

2021. márc. 17. 09:57
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon jól gondolkodsz. Mikor apukádnál vagy , ne vedd fel ha hív.
2021. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

9.

Ez szép és jó lenne, de akkor meg abból keletkezne a vita. Akkor vérig sértődne, hogy én nem foglalkozom vele és akkor biztosan megmondaná, hogy maradjak ott nála ha már ott annyira jó. Meg akkor az, hogy őt mindenki leszarja és nem foglalkozik vele senki. Nem akarok több konfliktust, bele vagyok lelkileg fáradva ebbe.

2021. márc. 17. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!