Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Klementinacska kérdése:

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy engedjenek a barátomhoz?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban vagyunk sajnos.. de azért kisebb áldozatokkal áthidalható a távolság.. akár egy két hetente is találkozhatunk. Na most.. egy honapja vagyunk együtt és az a legfontosabb most hogy minnél jobban megismerjük egymást, mert az az igazság elég hirtelen jöttünk össze.. kb még nem is ismertük egymást, de szükséges volt.. szerettünk volna előbb még ismerkedni, de azért hogy tudjuk ki mihez tartsa magát megegyeztünk abban hogy együtt vagyunk. Ez ekkor még nem volt hivatalos. Azóta 3x jött el hozzám és annak érdekében hogy engem is engedjenek oda, bemutattam a szüleimnek ( közös megegyezés volt). Tudom bután hangzik meg jöhet a szemforgatás hogy naiv tini szerelem, de látom hogy komoly a fiú. Elég szigorúak sajnos, és ez a fiú ez első normális barátom, aki tényleg komolynak tűnik, és el mertem mondani itthon. De ahhoz hogy ebből kapcsolat legyen fontos lenne élőben is találkozni, de engem nem akarnak oda engedni mert szerintük ez túl gyors.. merthát nyilván ott kellene aludnom.. ami nekem is ok a srácnak is és a srác szüleinek is nyilván.. és nem tudom hogy értessem meg velük hogy 17 éves vagyok és lehet hogy nem felnőtt nő, de nem is idióta. Tudom hogy mit csinálok és úgy érzem ilyen terén túlságosan beleszólnak ebbe. Van benne igazság persze.. tényleg gyors az hogy rögtön ott is alszom.. de máshogy nem találkozhatunk. És meg így is csak most az elején fogunk tudni többet találkozni, mert a fiú 12.es. Neki most éretségi meg miegymás, azt mondta amíg lehetősége van jön ő ide, de ezután csak akkor lesz lehetőség ha én megyek.. legalább is egy pár hónapig.. max meg 1x 2x tudna jönni. És úgy érzem úgy korrekt ha én is veszem a fáradtságot és elmegyek. Ez még kezdetleges kapcsolat, és még bőven az ismerkedés fázisa, és szükség van arra hogy találkozzunk..

Na jó most nagyon belefolytam a történetbe de most végül is nem véleményre lennék kiváncsi, hanem arra hogy hogyan győzhetném meg ép ész érvekkel a szüleimet. Nem akarok veszekedni meg türelmetlenkedni mert akkor az ellenkezőjét érem el, és már az is nehéz küzdelem volt hogy ő itt aludjon. ( márhogy nem nálunk, hanem egy közös barátunknál aludtunk). Szóval meggyőzhetőek, csak még azt nem tudom hogy fejezem ki magam.



2021. márc. 17. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Milyen messze laktok egymástól?
2021. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem tök nagy kedvezmény a szüleidtől, hogy vadidegenként is engedik ottaludni a srácot.

A távolság meg nem is annyira kicsi, ha csak ottalvósan megy a buli...


Menjen a srác hozzátok, ha azt engedik, ennyire egyszerű.

2021. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
22%
mond azt hogy a barátnődnél leszel és akkor találkozhatsz vele veszekedés nélkül(:
2021. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Menjen a fiú mert úgy szemmel tudják tartani a szülők,egyébként is tinikorban ezt a hatalmas távolságot nem lehet bírni sokáig.


Ha te egyedül mész a hormonok hatására valószinűleg megtörténik egy csapásra a fiúval, így a kapcsolat se lesz túl tartós.

2021. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

2!

Nem náluk aludt a srác, hanem ők ketten aludtak egy közös barátnál.

2021. márc. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A barátommal már 5x aludtunk együtt. És eddig nem feküdtünk le.. nem akarjuk elsietni amennyiben lehet. Ő már 3x volt nálunk de valószínűleg jódarabig nem tud jönni az eretségi meg miegymás miatt.. maximum nagyon ritkán.. épp ezért most rajtam lenne a sor hogy menjek.. amúgy 100 km sincs.. busz is van meg vonat meg amúgy nem rizikós az út. Valójában a terv az hogy tartós legyen a kapcsolat.. de persze ezt egy hónap után még ki tudja.. minden esetre amit lehet azt meg szeretnék tenni értünk.. mert ha jó lesz.. akkor megérte az áldozatokat, meg a rizikós kezdést. Egyszer amúgy én is voltam náluk. Viszont akkor még a ,,barátnőmhöz” mentem.. de ez sajnos most nem lehetőség😕
2021. márc. 17. 22:14
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ülj le velük és magyarázd el nekik, hogy neked ez fontos. Hogy lehet tini szerelemnek gondolják, ami hamar elmúlik, lehet igazuk is van, de nem ez lenne a cél, nem ezt akarod és szerinted nem így lesz. Magyarázd el nekik nyíltan, hogy egyáltalán nem akarsz lefeküdni a sráccal, te is túl hamarnak éreznéd, csak együtt szeretnétek lenni. Felhozhatod esetleg, hogy aludtatok már együtt korabban is és csak aludtatok akkor is. Emellett lehet említeni, hogy a szülei is otthon lesznek végig és valószínűleg ők is rendesen rajtatok fogják tartani a szemüket.
2021. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Hát... Ne haragudj, de egy hónap együttjárásnál én sem engedném, hogy ott aludj. Ki tudja, valójában milyen a másik? De miért nem lehet, hogy reggel korán mész, délután jössz?
2021. márc. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Ne a meggyőzésre összpontosíts, hanem kérdezd ki a szüleidet. Pl. mitől tartanak, mitől féltenek stb., aztán ezekre a dolgokra keressetek megoldást.

100 km nem egy távolság, egy nap alatt meg lehet fordulni.

Ha van a szüleidnek kocsijuk, reggel elvihetnének téged a fiúhoz, napközben ők a környékén kirándulnak egyet, te meg a fiúval csinálsz valami programot, majd este hazajöttök. Esetleg nem ártana az sem, ha a te szüleid megismernék a fiú szüleit.

2021. márc. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"...akár egy két hetente is találkozhatunk. Na most.. egy honapja vagyunk együtt "

"....3x jött el hozzám"

"barátommal már 5x aludtunk együtt. "


Könyörgöm, egy hónapos kapcsolat....

2021. márc. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!