Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Menjek oda...

Mit csináljak? Menjek oda hozzá, vagy maradjak "elzárkózva"?

Figyelt kérdés

Januárban meghalt az anyai ági nagymamám, és Őt nagyon lesújtotta. Engem is megviselt, de hamar túltettem magamat rajta, és úgy tűnt, ő is kezd megnyugodni. Most viszont, hogy közeledik a temetés, megint "furcsán" viselkedik. Hol szinte már kiskamaszként viselkedik, hol pedig csak rosszkedvűen megy fel-alá a kertben, és mondogatja, hogy milyen rossz napja volt. Néha már azzal a hangszínnel, hogy szinte kihívásnak venné az ember, és tetéznie kéne, hogy bezzeg neki mennyire rossz volt.

Ne értsetek félre, megértem, hogy neki nehéz ez az időszak. De a gond az, hogy én nem tudok mellette állni. Úgy értem, hogy vigasztalni nem tudom, nem merem felhozni a témát. Ha ő beszélgetne velem, általában iskola van még, és nincs sok időm. Ha pedig 20 percnél tovább együtt vagyunk, és elbeszélgetünk meg elvagyunk, annak mindig az a vége, hogy egy hangszíntelen mondat, vagy egy téma gyors, de nem bunkó lerázása miatt kijelenti, hogy türelmetlen vagyok vele.

Nekem pedig ez nem esik valami jól, ahogy az sem, amikor szinte büszkén mondja, hogy irigy a problémáimra.

Ilyenkor bemegyek a szobámba, és igyekszem lenyugodni, mert tudom, hogy nem esnek neki jól az ilyen "veszekedések".


A lényeg: anya és az én érdekeimet szem előtt tartva szerintetek melyik a jobb? Ha kevesebbet vagyok kint, ezzel nem kockáztatva az ilyen eseteket, vagy ha kint vagyok vele, és a néhány kellemetlen mondatát lenyelem?


Ui.: az önkontroll egész jól megy. Nem hisztizek, és nem vagyok extrém bunkó. A legdurvább kitöréseim is inkább befelé irányulnak. Magyarul ez nem megoldás sajnos.


Bocs a regényért. 😅


16



2021. márc. 19. 14:38
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy nem ismeritek anyát, sem engem, de nekem a szimpla véleményetek is elég, ezekből össze tudom rakni ami a jó megoldás. Köszönöm! 🙂
2021. márc. 19. 14:39
 2/19 A kérdező kommentje:
Mármint ami számunkra talán a legjobb. Bocs, rosszul fogalmazok.
2021. márc. 19. 14:40
 3/19 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy bele sem írtam a kérdésembe...🤦🏻‍♀️ Anyáról van szó. Bocsánat tényleg. Máshogy kezdtem írni a kérdést, és annak az elejében benne volt.
2021. márc. 19. 14:42
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan kibírhatod csöndben, ha ilyen megjegyzést tesz. Neki most sokkal rosszabb, mégis csak az anyja. Idővel túl lesz rajta.

Amúgy hogyhogy két hónappal később van a temetés?

2021. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ez egy jó kérdés.
2021. márc. 19. 14:53
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább legyél vele. Túl fogja tenni magát rajta és akkor majd nagyra fogja értékelni, hogy mellette voltál egy ilyen helyzetben. Most nem könnyű, de hosszútávon meg fogja érni, ha most egy kicsit tűrsz.
2021. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem érzem hasznosnak magamat mellette igazán. De rendben, igyekszem többet kint lenni
2021. márc. 19. 15:11
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Az én véleményem is az, hogy állj mellette, próbáld meg "lenyelni". A legjobb lenne, ha tudnátok lelkizni, esetleg kisírná magát, hátha megkönnyebbülne és egymáshoz is közelebb kerülnétek. Olyan típus vagyok, mint anyud, nekem is rosszul esik az elvonulás, lerázás ha problémám van.
2021. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A gond, hogy ő kerüli a témát. Ha felhoznám, terelne. Nem lelkizni szeretne, csak beszélgetni, de a vége mindig az, hogy milyen türelmetlen vagyok. Akkor is, ha nem szólok semmit.
2021. márc. 19. 15:50
 10/19 anonim válasza:
Szerintem is maradj vele, beszélgessetek. Ha azt mondja türelmetlen vagy próbáld azt mondani, hogy igyekszel türelmesebb lenni és hátha tovább tud folytatódni a beszélgetés, vagy kérd számon miért gondolja ezt rólad, persze nem ingerülten.
2021. márc. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!