Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamaszok szüleitek elengednéne...

Kamaszok szüleitek elengednének titeket felnőtt nélkül a barátaitokkal 3-4 napra nyaralni?

Figyelt kérdés
kort is írjatok légyszi

2021. márc. 20. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Engem elöször 16 évesen engedtek el 3 napra, balatonra, idösebb(20) unokatesómmal. És azon a nyáron maradhattam felügyelet nélkül otthon, amikor ők nyaraltak mamáéknál egy hetet.
2021. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Én 18 voltam, mikor először elmehettem egyedül a velem egykorú barátnőmmel 3 napra a Balatonra, spórolt pénzemből. Öcsém 16 volt, mikor először engedték barátokkal (mondjuk, ott volt nagykorú is, 19-20 évesek)
2021. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
18 éves voltam mikor engedtek egyedül a Balatonra 3 napra a barátaimmal.
2021. márc. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Szülő vagyok, nagykorú nélkül nem mehet a gyerekem.
2021. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Én ugyan már 18 éves vagyok, de amikor fiatalabb voltam, akkor is simán elengedtek volna. Vannak idősebb testvéreim, velük még anno szigorúbbak voltak a szüleim, de ők mondjuk úgy kikövezték előttem az utat, velem már sokkal engedékenyebbek voltak a szüleim. Meg én mindig is megbízható, felelősségteljes voltam, nem ittam, jól tanultam stb. Nekem a problémám az volt, hogy engem hiába is engedtek volna el mindenhova a szüleim, a barátaimat még egy 100 kilóméterrel arrébb levő városba se engedtek el pár órára. Szóval így igazából mindegy volt, hogy az én szüleim mit engednek, ha másnak nem engedik meg.
2021. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Tehat senkit nem engednek el nagykoru nelkul, vagy amig nem nagykoru, de csak en lettem lepontozva. Magyarazat?
2021. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Belföldön 15 éves korom után jöhettem-mehettem, külföldre baráti társasággal csak azután mentem több napra nyaralni, mikor már betöltöttem a 18-at.
2021. márc. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Én 17 vagyok és minket pár barátommal elengedtek tavaly nyáron a Balatonra majdnem egy hétre. Szerintem akkor még egyikünk sem volt nagykorú. Idén tervezünk menni Horvátországba nyáron ugyan azokkal az emberekkel (ha egyáltalán lehet majd utazni) és a szüleim elengednének. Mondjuk mostmár azóta van aki betöltötte a 18-at. Úgy meg hogy nem napokra mentünk csak 1 napra talán 14 évesen engedtek el a Balatonra úgy hogy kb 150km-re van innen. Lett volna sokkal közelebb is strand de megbíztak bennünk a szüleink és elengedtek minket. Semmi bajunk nem lett azon kívül hogy elég unalmas volt az utazás. Ha felnőtt leszek szerintem én is olyan 16-tól engedném el a gyerekem ha megbízható. Aztán van pár olyan 18-20 éves ismerősöm akik annyira nem felelősségteljesek hogy őket biztos nem engedném el ha tehetném hiába múltak el 18-ak csak hát ugye felnőttként már oda mehet ahova akar.
2021. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Már nem vagyok kamasz, de régebben nyaranta többször lementünk a balatonra, egy haverom szüleinek a nyaralójába. 15-16 voltam akkor. Bár ez nem ehhez kapcsolódik, de volt olyan is, hogy 16 évesen egyedül mentem Amszterdamba vonattal a nagybátyámhoz.
2021. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan nem tegnap volt, de engem sem engedtek el, mégis elmentem... 15 éves voltam, kifejezetten jó, problémamentes(nek látszó) kislány, a szüleimben fel sem merült, hogy nincs velünk felnőtt a barátnőmék balatoni házában. Annyira megbíztak bennem, hogy a barátnőm szüleit fel se hívták egyeztetni. Mi meg lementünk és kocsmáztunk hajnalig. Azóta se tudnak róla. Két év múlva, 17 éves koromban már leengedtek felnőtt nélkül, addigra a barátnőim már be is töltötték a 18-at (ők évvesztesek voltak, én nem).

Ennek már több mint húsz éve, a saját gyerekeim kiskamaszok. Nincsenek illúzióim azzal kapcsolatban, hogy ha valamit nem engedek, nem próbálkoznak-e meg vele mégis. Az önálló nyaralás náluk még nem téma, de a saját tapasztalatomból tudom, hogy a szófogadó, jó gyerek is átveri a szüleit, ha arról van szó, úgyhogy egy puszta "nem engedem" nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy megvédjük őket a bajtól.

2021. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!