Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők felnőtt gyerekei...

Elvált szülők felnőtt gyerekei. Van más is,akinek egyik szülővel sincs már kapcsolata? Hogy élitek meg?

Figyelt kérdés

2021. márc. 20. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Mindketten meghaltak régen. Csak a jóra emlékezem -legalábbis igyekszem.
2021. márc. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
85%
Ismerek olyat. Ok ugy elik meg hogy tovabb leptek ezen es a sajat csaladjaval foglalkoznak.
2021. márc. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Mivel én akartam, hogy ne legyen vele kapcsolatom így kifejezetten jól. Azóta meghalt.
2021. márc. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En anyámmal és a 4testveremmel nem beszélek.

Hát szar, hogy csak apám van, mint családom és a párom is olyan körülmények közül jött, hogy ő sem tartja velük a kapcsolatot.

Hiányzik, hogy nincs karácsonykor nagy családi osszeroffenes, nincsenek nyári közös sutogetesek. De nagyon mergezoek voltak, jobb így összességében.

2021. márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is így szoktam érezni magam. Hiányzik, hogy működjön a család, egy közösség, de a valóság sokkal kiabranditobb, így én sem keresem őket inkább.
2021. márc. 21. 09:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon nehéz sajnos. Főleg azoknak, akiknek nincsen olyan igazi baráti tarsasaguk (mint pl. nekünk). Vannak barátaink, de az az igazi osszejaros brigád nincs meg. Sőt, soknak gyereke is van már, mi még ezt nem szeretnénk, így sokszor magányosak vagyunk. Sokat utaztunk a pandemia előtt, az segített.
2021. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából kapcsolatom volt mindkettővel, de otthonom nem volt egyiknél sem, és nincs a mai napig. Gyerekként hurcolkodtam egyiktől a másikhoz, és vissza...de az egyetemi koliból kikerülve egyből önálló életet kezdtem, és a mai napig nem lenne hova mennem, ha bármi történne velem. Igaz, apám segít, ha kell fizikailag, valamint segített is talpra állnom a felnőtt életben, beszélő viszonyban vagyunk, meg minden...de érzelmileg ő is távoli. Valamint ő új családot alapított nagyon rég, velük egy nagyon régi, de annál nagyobb veszekedés óta nem tartom a kapcsolatot, így értelemszerűen nem is laknék náluk. Anyám egy éve meghalt, de ha élne, akkor sem lennénk olyan jóban, hogy ott táborozzak felnőttként. Mindig csodálom és irigylem azokat a szülő-gyerek kapcsolatokat, ahol a felnőtt gyerek is, mindegy hány éves, mindig “haza” megy, és várják. A páromé ilyen pl, úgyhogy lett egy fogadott családom nekem is, ha úgy tetszik :D.
2021. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!