Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összevesztünk a feleségemmel,...

Összevesztünk a feleségemmel, mert nem akarok az ország másik végébe költözni a gyereke miatt? Az én felfogásom a nem normális?

Figyelt kérdés

Egy Szeged melletti városban élünk, mind a ketten itt nőttünk fel, itt vannak a családjaink, barátaink.

Neki van az előző házasságából egy 16 éves lánya, akit mindig is sajátomként szerettem, apja helyett apja voltam. Ő most kitalálta, hogy Bécsben szeretne majd továbbtanulni (most 11.-es). Ebben semmi rosszat nem látok, jól beszéli a németet és az angolt is (C1 szinten), használja ki az ilyen lehetőségeket. Viszont a feleségem kiakadt, hogy így hogy fogja látni a gyereket, mi lesz vele ott, bármi baj van, egyedül lesz... Majd azzal állt elő, hogy akkor másfél év múlva pakolunk mi is és az osztrák határ mellé költözünk, hogy közel legyünk a lányához. Konkrétan az az ország másik vége...

Még ha középiskolába menne, azt mondanám, hogy rendben, próbáljuk meg, de 18 éves lesz, felnőtt. Én anno egyetemistaként nem igényeltem azt, hogy hetente látogassam a szüleimet. Neki is elkezd majd kialakulni a felnőtt élete, baráti társasága és jobb dolga is lesz annál, minthogy a hét felét velünk töltse. Ráadásul mind az én, mind a feleségem szülei idősebbek, közel a 80-hoz. Egészségügyileg rendben vannak, de ez változhat egyik hónapról a másikra. Itt van a munkánk, életünk.

Az ördögöt sem akarom a falra festeni, de mi van, ha a lányának nem tetszik kint az egyetem és fél év után kitalálja, hogy inkább Pesten, vagy Szegeden akar tanulni?! Akkor cuccolunk vissza?


Azzal érvel, hogy a lánya sosem élt egyedül, egy szendvicset nem bír magának megcsinálni és nem tudja ellátni magát. 16 éves, egész életében minden elé volt téve, amit kitalált. Itthon is vagy az anyja takarít, vagy a bejárónő. Tudja, hogyha nem rak rendet a szobájában, az anyja 1-2 óra könyörgés után úgyis megcsinálja. Nem volt rákényszerülve soha, hogy ellássa magát, de tudom, hogy van olyan talpraesett, hogyha éhes, akkor rendeljen magának valamit, vagy megsüssön két szelet csirkemellet és tegyen mellé valami salátát. Meg ez több, mint 1 év múlva lesz aktuális, nem a jövő héten fog kiköltözni... Addig ha minden héten csak egy ételt megtanul elkészíteni, már rendben van. A takarításban, mosásban sincs semmi bonyolult dolog, amihez 2 diploma kéne minimum.

A másik dolog, hogy ő nem fogja engedni a 18 éves gyerekét az autópályán közlekedni... Ez is olyan, hogy még jogosítványa sincs, de már most ilyeneket mond, meg hogy ne autózza át a gyerek az egész országot egyedül, mert bármi történhet. Pedig van, akit simán fel lehet engedni pályára pár hetes jogsival is, mást még 30 évessel sem. De mondtam, hogyha ez a baja, akkor én inkább elautózok érte havi kétszer is, mert az is kevesebb nyűggel jár, mint egy költözés.


A feleségem szerint én vagyok az önző és a nemtörődöm, mert hogy úgysem az én lányom és nekem mindegy, hogy mi lesz vele. De én még életemben nem hallottam olyat, hogyha a gyerek egyetemre ment volna, akkor az egész család is költözött volna vele. Nincs gyerekünk, de ha lenne mondjuk egy általános iskolás, meg egy óvodás, akkor őket is kiszedné a megszokott környezetükből, barátaik mellől, mert hogy a testvérük egyetemre megy?!


2021. márc. 21. 12:20
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
98%

Neked van igazad

1. van idő még, hogy megtanuljon a lány egyedül gondoskodni magáról

2. Vonattal is haza tud járni

2021. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem költöznék.

Megmondanám a feleségemnek, hogy itt ah ideje megtanítania a gyereknek, amit tudnia kell.

2021. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 Missi_Key ***** válasza:
99%

a gyerek valszeg azért akar pont bécsben tanulni, hogy végre leszáljon róla az anyja.


bármi mást hoz is fel érvnek, hidd el azt a magyar egyetemek is tudják

2021. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
98%
Kismillió fiatal tanul külföldön, senkinek nem rohangálnak utána a szülei
2021. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
48%
Keress másik asszonyt. Ennek már annyi.
2021. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
96%
Neked van igazad. A feleségednek meg van egy éve, hogy megtanítsa a lányát alapvető dolgokra, amit a 10 évesem is tud. ( Rend a szobájában, szendvics, rántotta készítés...)
2021. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
93%
Hát, szerintem kérdezd meg a gyereket először, hogy egyáltalán őt nem zavarná e ez. Valószínűleg zavarná amúgy, legalábbis engem biztos zavarna ha a családom a sarkamban lihegne és utánam jönnének. Különben igazad van, ő fiatal felnőtt lassan, a nyolcvan éves szülők lassan több felügyeletet igényelnek mint ő, és teljesen jogos az is, hogy nem akarsz költözni
2021. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
92%

A lánnyal kéne összefognod, hogy közösen építsétek le anyut.

Ha a pénz nem gond, akkor akár csinálhattok egy "próbát" is. Vegyetek ki neki egy kis albérletet pár hónapra itthon és hajrá, mutassa meg anyunak, hogy nem fog két nap után éhen halni. A lánynak is jó "gyakorlás" lehet, nem rögtön külföldön a "mély vízben" kell majd szembesülnie a különélés újdonságaival.

2021. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
99%

Veled értek egyet. Amit a nejed csinál, az a helikopter-szülősködés. Pedig te is látod, hogy már most nevelt egy nem önálló 16 évest ezzel a mentalitással, innen kb hajszál választja el, hogy most jön rá majd a lány magától, hogy hogyan éljen egyedül, vagy egy életképtelen felnőtt lesz belőle. Mert ennek biza, mostmár tétje van.

16 évesen kell már neki ekkora távolság, főleg úgy (!), hogy otthon ennyire ki van szolgálva. Azért Bécsbe megy csak, nem a világ végére, bármi van, onnan haza lehet jönni elég gyorsan.

Példának okáért, én mondjuk nem voltam ilyennek nevelve, de sose mentem el hosszú időre otthonról, és sosem volt szükségem rá, hogy totál a saját lábamra álljak. Ahogy befejeztem a középiskolát meg kimentem Kanadába. Na, onnan nem olyan egyszerű hazajönni. Két évig voltam kint egy huzamban, úgy, hogy mondom, előtte olyan se volt, hogy egy hétig ne legyek otthon abszolút. Volt, hogy nehéz volt, de megoldottam. Még csak nem is hívogattam feleslegesen a szüleimet, mert szégyelltem volna, meg hát amúgy is, mit tudnak csinálni, ha egy óceán választ el?

Szóval próbáld szerintem összeszedni az érveidet, meg olvass utána ennek a helikopter szülő viselkedésnek, és ülj le beszélni a feleségeddel, higgadtan. Ha nem egy buta nő, akkor rá fog jönni, hogy ez jó lehetőség a lányának.

Amúgy meg hányan laknak úgy koleszban, hogy a zacskós kínai levest moslékolják a főtt virslivel? Ha nem tud főzni, nem baj. Ott lesz majd motivációja, hogy valahogy feltalálja magát.

2021. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem beszélj a lánnyal is

Biztos tud gondolom róla. De hátha ő kicsit határozottabban mondja az anyjának h ne akkor talán ő meggyőzi.

Baj a szomszédban is megvan akárhol tanul a gyerek. Túlfélti

2021. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!