Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni ugyanis nem tudom hogy mitévő lehetnék! 17 éves lány vagyok 3 hónap múlva töltöm a 18 at és egyszerűen nem engednek sehova a szüleim. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Rengeteg dolguk van és heti 4-5x én főzök a családra plusz elég sokat segítek a takarításban is. Emellett kitűnő tanuló vagyok a középfokú nyelvvizsgára készülök és fél éve lettmeg a jogosítványom. Heti 1x elengednek de többe nem mennek bele. A kocsit is alig adják oda este 5re haza kell érnem mikor még bőven világos van. Fel ajánlottam nekik hogy tankolok a kocsiba meg fizetek nekik csak adják oda többször de egyszerűen nem engednek. És lehet közre játszik a járványügyi helyzet de össz vissz a barátommal találkoznék akivel 2 éve együtt vagyok és a legjobb barátnőmmel akinek már a szülei be vannak oltva. És egyszerűen nem tudom mi tévő legyek itt vagyok 17-18 évesen élném egy kicsit a magánéletemet élvezném hogy meglett a jogsim és vezethetek és nem engednek folyton csak a lebaszást kapom erre nem vagyok jó arra nem vagyok jó nem tanulok nem segítek stb. Valaki valami tanács, mitévő lehetnék?:(

2021. márc. 21. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

"Mi tévő legyek?"

1. addig rágod a fülüket, ameddig megenyhülnek

2. leülsz velük beszélni, ha vitaképesek és nem az az ütőkártyájuk, hogy "ameddig az én házamban..."

3. megvárod ameddig 18 leszel, ezután már úgy mászkerálsz ahogy akarsz, nem vitethetnek haza, de a következményeket te vállalod (mondjuk nem adják oda többet az autót, extrém esetben azt mondják, hogy akkor mehetsz máshova lakni, stb...)

2021. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon jól neveltek, ne aggódj, bírdd ki azt a néhány hónapot, onnantól Hawaii..
2021. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
18 éves korodtól sem lesz semmi változás. Míg velük élsz, fogoly leszel. Ebből vond le a következtetést.
2021. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De nem, nem vagyok fogoly mert valóban heti 1-2x engednek meg pl ha nem lenne a vírus bulizni is engedtek stb csak most valamiért tényleg azt érzem hogy egyszerűen semmi sem elég nekik... többször is leültem velük beszélni de csak egyre rosszabb lett a helyzet:(
2021. márc. 21. 15:34
 5/11 alletta ***** válasza:
33%

szerintem egyszerűen féltenek a szüleid. járvány van, friss jogsid van.

az, hogy pár hónap múlva 18 éves leszel, tényleg szabadnak érezheted magad, de akkor is felelős vagy tetteidért.

elégedj meg azzal, hogy most heti 2x engednek el.

2021. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Féltenek akkor arról van szó.

Hát akkor sajnos egy darabig még ez lesz.. :(

2021. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem kérdezel, hanem kijelentesz. Lassan 18 leszel, kezd el gyakorolni.
2021. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Azt írod, heti 1-2 alkalommal elengednek, meg ha nem lenne a járvány, mehetnél bulizni is... mondd, biztos hogy a szüleiddel van a probléma?? Nekem nem úgy tűnik, hogy nem engednek sehova. Tart a tanév, hova akarsz te menni heti 1-2-nél többször? A barátnőd meg a barátod hozzátok nem tud átmenni, hogy ott találkozzatok?

Biztos, hogy kamaszként szörnyű ez a bezártság, sőt, felnőttként is... kitartás!

2021. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj hogy sokan azt hiszik hogy attól hogy betöltik a 18-at akkor ők már érett, önálló felnőtt emberek lettek. Ugyanolyan felelőtlen tini maradsz mint előtte 3 hónappal, a szüleid jobban ismernek bárkinél, el tudják dönteni hogy mennyit engedjenek meg neked.

El van b**va ez az egész amúgy, már bő 10 évvel ezelőtt ki kellett volna tolni a felnőtt korhatárt 21-re (de lehet inkább 23-ra) mert hiába tölti be az ember a 18-at, a nagy átlagot még jó pár évig a szülei tartják el, továbbtanul, diákmunkázik stb., ugyanúgy kamaszként él (és viselkedik) tovább csak hisztizik hogy ő már felnőtt és aztán azt csinálhat amit akar.

Hát nem...

Vagy le lehet lépni és akkor el lehet kezdeni önálló felnőttként élni, garantálom nem fog annyira tetszeni

2021. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Aki azt írta, 18 éves kora után se fogják elengedni, nem biztos, hogy igaza van. Engem 18 éves koromig soha nem engedtek el még napközben sem olyan helyre, ahol nem volt felnőtt felügyelet. Csak az iskolából jöhettem haza egyedül. 18 éves korom óta viszont oda megyek és azt csinálok, amit akarok, semmibe nem szólnak bele.
2021. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!