Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan cigizzek titokban,...

Hogyan cigizzek titokban, amikor a szüleim itthon vannak?

Figyelt kérdés

Már nagykorú vagyok, költözés még nem várható minimum másfél évig. Eddig megoldottam koliban tartózkodásom alatt eme rossz szokásomat, de egy ideje itthon vagyok. Ha csak én vagyok itthon akkor simán megoldom, kiszagolni nem fogják, amióta az eszemet tudom láncdohányosak. Viszont ha itthon vannak nem tudok feltűnés nélkül elvonulni. Felmerült, hogy esetleg kutyasétáltatás közben, de tartok tőle, hogy mivel itt mindenki ismer mindenkit, visszajut a szüleim fülébe, ha valaki meglát. Nyolcadikos koromban már azon is jelenetet rendeztek, hogy együtt láttak a helyiek egy osztálytársammal,akivel ovi óta jóban voltam, aki mellettem cigizett, és több hétig azon ment a veszekedés itthon, hogy mi az, hogy nem mondtam meg nekik, hogy egy barátom cigizik...


Szóval szerintetek hogy oldjam meg lebukás nélkül, ha itthon vannak?



(Tudom, tudom, ne oldjam meg sehogy, szokjak le... Ezt ne írja senki, tudom hogy káros, de bármikor le tudom tenni egyik napról a másikra, csak szeretem látni a szálló füstöt....)


2021. márc. 24. 15:04
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
100%
Hát én a helyedben gyorsan elköltöznék. Ha már füstölőt nem gyújthatsz,mert oda ház, nekem erre az jött le,hogy nem bíznak benned a szüleid. Ha már azon kiakadnak,hogy nem mondtad,hogy az egyik haverod cigizik és vele barátkozol... Oké,hogy a füst másoknak is árt,de nemár,hogy téged cseszzenek le pont emiatt. 18 elmúltál, állj ki magadért! Van jogod elmondani a véleményedet és nehogy már pont a szüleid mondják meg,hogy kivel barátkozzál... Nem akarlak a szüleidtől eltaszítani (Isten őrizz!!!), de nekik is meg kell tanulniuk,hogy már nagykorú vagy és igenis tudod,hogy mit csinálsz.
2021. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Nagykoruként minden jogod megvan cigizni, de ha nem akarod elmondani, megértem. Szerintem menj el egy viszonylag elszigetelt helyre (akár kutyasétáltatás gyanánt).
2021. márc. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Felnőtt vagy, nagyon egyszerű a megoldás. Költözz el és lakj olyan helyen, ahol úgy károsítod magad, ahogy akarod, anélkül, hogy bárki jelenetet rendezne miatta. Most biztos fog jönni az akadékoskodás, hogy hát de miből költözzél, szóval ezt is elmondom. Ugyanabból a pénzből, amiből a cigire is telik.
2021. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Meglepődni természetemből fogva nem tudok, így inkább csak annyit mondanék, hogy elkeserítő mennyi ilyen "felnőtt" van a világon, akik felnőtt létükre képtelenek felvállalni magukat a szüleik előtt... Ne már, de tényleg, anyám mind a mai napig úgy van vele, hogy kiverné a számból ha meglátná hogy cigizek 23 éves létemre is (!!!), de engem ez cseppet sem izgat. Amúgy is érződik rajta mikor ezen heccelődök vele, hogy már ő sem hiszi el, hogy kiverné a számból :D Tudja nagyon jól hogy felnőtt vagyok és azt csinálok amit akarok, meg hát ismer jól, tudja, hogy ő számomra nem visszatartó tényező a cigizés elkezdésében. Ha már itt tartunk, azt is pontosan tudja, hogy sose fogok rászokni a cigire, mivel ez tényleg így van, nem tudtam rászokni, nem bírom, nálam meg anno a "menő leszel tőle" mint olyan szóba sem került. A haverok/barátok sosem erőltették, elfogadták, hogy nem bírom/nem szeretem, bár ha nem így lett volna akkor sem szoktam volna rá egy rossz óvodáskori élményem miatt. Akkor próbáltam ki először, sz*rul esett, azóta sem esik jól, pedig időről időre néha-néha rápróbálok.

Lényeg a lényeg, nehogy már ilyen bagatell semmiségen a szüleidtől ennyire tarts és nyugodtan gyújts rá amikor csak jól esik, tök8 hogy a közelben vannak-e vagy sem.

2021. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Szerintem szokj le a francba, baromi egészségtelen és amúgy simán ki lehet nélküle bírni, ez legyen életedben a legnagyobb problémád!

Ráadásul a COVID is veszélyesebb rád emiatt, mert eleve tönkreteszed a tüdődet!


Ha meg annyira nem akarsz leszokni, mert ilyen felelőtlen vagy, hogy tönkreteszed a saját tüdődet, akkor legalább olyan helyen csináld, ahol más emberek nincsenek és így nem kell kitenned őket a szar füstnek.

2021. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
69%

26: nehogy már a nemdohányzó legyen tekintettel a dohányosra!

Te a saját döntésed alapján rombolod a szervezeted, de az enyémhez semmi közöd!

2021. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
41%
36: saját akaratodból odébb mehetsz. Senki sem gátol. Én nemdohányzó vagyok, és toleráns is veled ellenben. Nehogy már hasra kelljen esni előtted, mert a saját egészségedre hajlandó vagy vigyázni. Esetleg dicséretbe ne részesítsenek, mert nem piszkítasz az asztalodra?
2021. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
18%
36, Neked sincs semmi közöd hozzá ki hol dohányzik. Ha nem tetszik akkor húzz el onnan és kész.
2021. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Ha nagykorú vagy minek bujkálsz? Egyszerre hármat is szívhatsz, senkinek semmi köze hozzá. Pláne ha a szüleid meg láncdohányosak, ők mire fel hisztiznek? Ők mutatják neked a rossz példát, ezt nyugodtan a képükbe vághatod a cigi füsttel együtt. Ha meg amúgy is le akarsz szokni, akkor meg ne bagózz és meg van oldva a problémád.
2021. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!