Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu nem akarja, hogy elköltöz...

Anyu nem akarja, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés
Anyu betegesen félt már kiskorom óta, soha egy házibuliban sem voltam 19 éves koromig, nem engedett egyedül buszozni, vonatozni, nem mehettem bulizni a barátaimmal, de mégcsak ott sem aludhattam soha senkinél. Suli után rögtön haza kellett jönnöm, tanulni és kész. Aztán megismertem egy fiút, össze is költöztünk. Akkor is kiverte a balhét, hogy hogy merek elköltözni tőle, hiába beszélt vele a barátom is. Akkor nekem nagyon kinyílt a világ, rengeteg sok mindent tapasztaltam. Aztán 2 év után szakítottunk és hazaköltöztem. Mostanra megszedtem magam annyira, hogy el tudok költözni külön lakásba. Ma bejelentettem neki, és rendesen megfenyegetett, bőgött, hisztizett, földhöz vágott egy poharat is.. Azt mondja hátba szúrom amiért megint elköltözök. Nem fogja fel, hogy nem tudok már 22 évesen nő létemre egy mini szobában a tinédzser öcsémmel élni, és hogy saját életet és családot akarok lassan. El fogok menni ennek ellenére is, de engem nagyon bánt, sosem kezelt felnőttként és ha nem maradok itthon, tuti hogy meg fog romlani a kapcsolatunk emiatt. Van esetleg olyan, aki hasonló szituáción ment keresztül?

2021. márc. 24. 18:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
7%
Egy év alatt összespóroltál egy lakásra? Mit csináltál?
2021. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Majd kiduzzogja magát, és észhez tér.


Ne engedd magadat érzelmileg zsarolni! Ott az öcséd, azon még gyakorolhatja anyai ösztöneit. :-D

2021. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
1: nem írta, hogy VETTE a lakást. Bérelhet is vlaamit...
2021. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Bérelni egy lakást :D nem venni
2021. márc. 24. 18:31
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
18. szülinapom után 2 nappal költöztem el végleg a szüleimtől. Nem lett semmi bajom. Tok természetesen vették a szüleim is. Nyugodtan költözz, hisztivel nem kell foglalkozni.
2021. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
Hát azért te is érdekes vagy kérdező, mikor nincs hol laknod jó anyád, máskülönben meg szabadulni akarsz. Úgy lett volna jó, ha akkor is felnőttest játszol mikor szakítasz a pasiddal.
2021. márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Savlekotő ***** válasza:
94%
Első hiba hazaköltöztél miközben jól ismerted.. Menj,majd lenyugszik,az öcsédet sajnálom mert ő ott marad vele,így ő lesz az új játékszere.
2021. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Sok oka lehet és ezek kombinációja, de egyikért sem vagy felelős:

1. Céltalanság: Kirepülsz, és nem tudja mit kezdjen magával (ti. öcséd is majd nemsoká, még ha 10+ év is addig). Az, hogy ezt indulattal kezeli, meglehetősen éretlen dolog. Ennek alesete, hogy az öregedéstől fél.

2. Talajvesztés: (Nem írtál apádról semmit: elváltak, meghalt stb.) Elveszíti az érzelmi támaszát, akinek kisírhatta magát, lelki szemetesláda volt stb.

3. Helikopterszülő: A korábbi korlátozások valós félelemből fakadtak (az ő gyerekkorából vagy magzat/kisgyerek elvesztése miatt).

4. Kontrollmánia: Narcisztikus, túl önző vagy csak szimplán bunkóság - vagy esetleg az ótvar nagyszülői minta - miatt gyakorolt túlkontrollt, és az elköltözésed annak kijelentése az ő fejében, hogy le vagy te ß@rva.

A lényeg: Lépj le, és alakíts ki vele olyan kapcsolatot, amilyen neked nem káros. A pohártöréses érzelmi hisztinek (zsarolásnak) egy felnőtt ember nem enged.

2021. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Értesd meg vele, hogy ha te nem válsz le róla, soha nem leszel önálló,

akkor segíteni sem tudsz neki, amikor majd tényleg rádszorul.

Ne engedj a terrornak, mindkettőtök élete egy káosz lesz.

Anyud abban él, hogy szült egy gyereket---önmagának. Hogy hajasbaba helyett,

vagy háziszolga helyett, azt te tudod, eddig milyen okból tartott rövid pórázon.

Hogy miért lett az a te szereped, hogy ő soha ne legyen egyedül.

Amikor tehette volna, nem gondolt arra, hogy eljön az idő, amikor a magad életét akarod élni, a saját családodat akarod megalapozni, azaz magára marad.

Ne téged büntessen, ha ő képtelen a saját magánéletét gazdagítani, társakat, barátokat, akár élettársat is bevonzani.

Fogadja el, ha te viszont másképp akarod élni az életed. Mint pár milliárd másik lánygyermek, ha felnő. Ez az élet rendje.

Ezzel a túlzott ragaszkodással sem a tested, sem a lelked nem tudja védeni.

22 évesen már kezdj valami olyat is magaddal, amit a magad erejéből és

akaratából érsz el, nem azért, mert anyu megtette helyetted. Az nem szeretet,

hogy rádkényszeríti az akaratát, erőszakkal védene mindattól, amitől te is meg tudhatod óvni magad. Vagy határozottan lépsz és elkezded a magad életét élni,

vagy tönkrevágjátok egymást és akkor tényleg minden bajáért te tartod majd a hátad. Amit magának köszönhet, azért is. Készítsd fel a lelked, hogy ezentúl

minden, de minden bánatáért te és a jövőbeli ismerőseid, szeretteid lesznek felelősek.

Értesd meg vele, hogy ha így tovább maradtok egymás mellett, abból csak

gyűlölet, egymástól való elfordulás, lelki sérülés következhet mindkettőtök életében.

Vagy legyél határozott és lépj, és később akár szépen is alakulhat a további

anya-lánya kapcsolatotok, vagy add meg magad minden akaratának és éljetek tovább, mint két idegen, de arra ne számíts, hogy megbocsát.

Igazi mérgező szülő, neked kell megértetni vele, az, hogy nem leszel

a közelében 0-24-ben, az még nem jelenti, hogy elfordulsz tőle.

Vagy lépsz, vagy megérdemled, ami rád vár. Tudd, mit akarsz, legyen jövőképed és magabiztos határozottságod, mert mindkettőtők érdeke. Ha szereted anyud, azért. Ha nem, azért. Sok sikert.

2021. márc. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár erről nem szól a leírás, de feltételezem, hogy apád nem él veletek. Anyád egyszerűen tovább akarja élni tyúkanyó életét, mindentől változástól saját magát félti, neki változik meg alapvetően az élete. Öcsédet sajnálom, mert ha majd a fiúgyerek akar elmenni és otthagyni az anyját, akkor lesz a nagy drámai jelenet.
2021. márc. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!