Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az első gyerek lesz mindig a...

Az első gyerek lesz mindig a szülők kedvence?

Figyelt kérdés

Mi ketten vagyunk testvérek, már felnőtt nők, férj és gyerek is mindkettőnknél, de a mai napig látszik, hogy nővérem a 'kis kedvenc'.

Pedig nem követtem el semmit, mindig tanultam szépen, barátokkal is mikor volt rá idő, akkor bicajozni mentünk, soha nem cigiztem, és alkoholt sem ittam, a mai napig sem. Sportolni jártam. Tehát nem voltam sose deviáns sem. Nekem alig mondtak el valamit, amíg nővéremmel kb mindent megosztottak.

Miért nem voltam soha elég jó a szüleimnek? Mert 'csak a 2. gyerek' vagyok? Nem nekik akarok mindenben megfelelni, csak így ennyi idő elteltével gondoltam már fog változni a helyzet, de nem.. Ennek ellenére szoktam hazalátogatni anyához, de mégsem olyan.



2021. márc. 25. 21:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
miért nem kérdezed meg anyádékat?
2021. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem feltétlenül az első lesz, de általában van, aki az adott szülőhöz közelebb áll, pedig szinte mind azt mondja, hogy nem így van. Alapból szerintem ez természetes, mert hiába vesszük alapnak akár, hogy minden gyerekét szereti, mert a gyereke, de lehet, hogy személyiségben közelebb áll hozzá (mármint a szülőhöz), ezért jobb a viszonya vele, könnyebben kommunikál vele, stb. Ezer oka lehet.
2021. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
nem, se én se a párom nem volt kedvenc, mindkettőnk esetében a második volt a kedvenc
2021. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Vicces, mert én is mindig így voltam ezzel. 30 éves vagyok, mindig a bátyámat szerették, emelték ki, hiába tepertem, bizonyítani akartam nekik, mindog kevés volt. A bátyámnak elég volt lecsapni egy szúnyogot és körül volt rajongva, én vegig versenyekre jártam, képeztem magam, egyetemre jártam, sikeres voltam a munkámban, férjhez mentem, szültem, lakást vettünk a férjemmel..es meg mindig ott tartunk mint 10 éves korunkban, hogy egyszerűen ez mind kevés nekik. Pedig hangoztatják, hogy szeretnek, de egyszerűen ha ő megjelenik, félre vagyok téve. Pedig ő egy lump, goromba jatekfuggo. Szóval feladtam, és elkonyvelem úgy, hogy igaz, nem rajongtak körbe, de addig is volt időm, inspirációm a magam útját járni. Már van saját család, velük kell foglalkozni. Ehhez nem kell semmit elkovetni. Nekem épp a napokban is mondták, hogy törödjek bele, mert ő idősebb és fiú, normális, hogy sosem erhetek a nyomába. Egy szó mint száz,tegyel rá magasról. Nem attól leszel valaki, vagy épp szeretetre méltó, ha ők így viselkednek veled. Most is az vagy.
2021. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
4- ugy érted, az anyádék kimodták neked, hogy sose érhetsz a bátyád nyomába???
2021. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Nem, normális szülők nem kivételeznek egyik gyerekkel se, egyformán szeretik őket.
2021. márc. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Anyamnak egy gyereke van, en. 14evesen lepasszolt intezetbe egy csavo miatt, akivel ma mar hazasok kb 300kmre tolem. Paromeknal mas a helyzet, ott a novere a kiskedvenc, pesig mar 30eves
2021. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
Jajj már 4#-es, meg kérdező. Nem, nem mindenhol a nagyobb van jobban szeretve. Van ahol igen, van ahol egyformán, van ahol meg a kisebb. Nálunk pl a kisebb van jobban szeretve, fogva, ajnározva. Ez nem általános törvény, csak a szülők seg*fejsége. Ahol a kisebb nincs annyira szeretve, az talán becsúszott csak, vagy megromlott tőle a házasságuk, netalántán nem olyan lett mint várták, vagy nem megfelelő nemű. Ezzel nem lehet mit csinálni.
2021. márc. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%

Ostoba kérdés!

Van, ahol az első, van, ahol a második/harmdaik (a kisebb vagy legkisebb).

Van, ahol nincs kedvenc.

Neked peched volt ezzel, ne képzeld, hogy minden családban ugyanígy működik ez.

2021. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
Hát nálunk baromira nem én lettem a kedvenc... anyám pechére a kedvenc kis hercege az aki a legnagyobb ívben fosik a fejére miközben a markát tartja - nyilván mert mindig mindent szabadott neki más kárára is
2021. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!