Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám mindig manipulál mit...

Édesapám mindig manipulál mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyukámmal nőttem fel,mivel édesapám kint dolgozott külföldön hosszú évekig.16 éves vagyok most ,15 éves voltam mikor hazajött mert váltak anyukámmal.Apukámmal élek mert anyum miatt váltak el és nagyon megsajnáltam.Nem nagyon ismertem apumat hogy milyen,hogy viselkedik.A lényeg hogy mióta vele élek mindig keres valami okot,hogy összevesszünk valamin,bármilyen kis apróságot.Manipulálni is szokott nagyon gyakran,például ha leakarok menni anyumhoz 1 napra akkor ő elkezd sirni meg mondja hogy én nem is szeretem őt,és ilyenkor persze hogy nem megyek.Ha akarok menni a barátaimmal találkozni azt mondja hogy úgyis azt csinálsz amit akarsz.Jó gyerek vagyok,mindig elkérőzök,mindig időben hazaérek,elmondom kivel voltam,hol,mikor stb tehát ezen a téren nincs velem probléma.Nagyon sokat veszekedünk mostanában mert mindig keres valami okot hogy veszekedjünk.Mikor elváltak anyukámmal megegyeztek hogy akkor megyek anyumhoz mikor akarok.Egy héten 2x szoktam menni,pedig mennék én többször is de tudom hogy rosszul esne apukámnak.Ha nem hagyom magam mikor veszekedünk akkor elkezd sírni és én megsajnálom és magamra vállalom hogy én voltam a rossz és neki van igaza,csak azért hogy ne sírjon.Ha veszekszünk mindig azzal jön hogy akkor költözzek anyukámhoz.A szüleim nem beszélnek egymással ,én vagyok a közvetitő de ma összevesztem apukámmal mert nem akar engedni anyumhoz és apum bement anyum munkahelyére balhézni ,hogy döntsük el hogy kinél akarunk lenni mert ő nem fog engedni anyumhoz.Mit tehetnék?

2021. márc. 26. 10:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy énis és apukám is lelkileg eléggé sérültek vagyunk,mind 2-nek vannak traumái és egy fél éve mióta így viselkedik szoktak lenni pánikrohamaim.
2021. márc. 26. 10:51
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy nem enged. 18 éves korodig anyukádnak láthatás joga van. Nem tilthat el anyukád tól.

Ne hagyd higy érzelmileg zsarol jön. Igenis menj el anyukád hoz. Ki nem fog rakni az biztos, meg sem teheti amíg 18 nem vagy.

Szerintem ha tudsz költözz anyukadhoz. Azért mert lelkileg neked ez nagyon nem egészséges. Ne maradj vele sajnálatbol, ha ő ezt nem értékeli.

2021. márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Savlekotő ***** válasza:
100%
Anyád jó okkal vált el,most te tapasztalod meg a miérteket. Majd rá jössz mikor a te társas kapcsolataid rovására kell egy lelki sérült mellett dekkolnod és nem lehet saját életed,de még gondolatod sem.. Ha nem enged az törvény ellenes. Eleve nem szabadott volna egy gyereket egy ilyen lelki sérült mindenen bőgő emberre bízni.
2021. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, anyukád nem hiába vált el tőle.

Nem szabad beadni mindig a derekad, hogy te voltál a hibás, az ilyen embereket pont, hogy úgy lehetne megnevelni, hogy nem hagyunk rájuk mindent. Lehet, hogy jobban járnál, ha visszaköltöznél anyukádhoz.

2021. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy anyud lett volna a hibás a válást illetően...
2021. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez egy nagyon nehéz helyzet. Sajnos muszáj lesz igenis kiállnod az igazadért, mégha hisztizik is apud. Üljetek le beszélni. Mondd el neki, hogy te mindkettőjüket szereted, és nagyon önző a részéről, hogy rákényszerít arra, hogy válassz a két szülő között. Azt is említsd meg neki, hogy attól még, hogy időt töltesz anyuddal nem szereted kevésbé apudat és nem dől össze a világ, és, ha igazán szeret téged, akkor ezt nehezen is, de tartsa tiszteletben. Szóval kicsit neked is manipulálnod kéne.. Persze ez nem ,,rosszindulatú" manipuláció. Jogod van anyuddal találkozni, és akármennyire hisztizik apud, tudván, hogy már ilyen korban az emberek nem nagyon változnak, kénytelen vagy megtanulni elengedni a hisztijét. Mondd el neki, ha mész valahova, és, ha bevágja a hisztit, vagy azt mondja ,,Azt csinálsz, amit akarsz." akkor csak szimplán maradj higgadt és kedves. Búcsúzz el tőle, mondd meg neki, hogy szereted és, hogy hamarosan jössz vissza. Persze a találkozó (amire elmész apudtól, legyen anyuddal vagy a barátaiddal is) elején még nyomasztani fog, de utána lefoglal majd a társaság, akivel vagy és hazaérsz, addigra megenyhül apud. És amikor visszaérsz, akkor jegyezd meg neki kedvesen, hogy ,,Látod, Apa, itt vagyok. Nem hagytalak itt, túléltük.". Csak elindulnod nehéz apudtól, de minél többször sikerül ellenállnod a hisztijének, annál könnyebb lesz a következő alkalom. Tudasd vele, hogy attól még, hogy mással találkozol ugyanúgy szereted őt, és nem kell aggódnia.


Nehéz játszma lesz, de meg tudod csinálni! :) Kitartást, szurkolok!

2021. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!