Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szüleitek voltak ?...

Milyen szüleitek voltak ? Átlagos, szerető, túlkorlátozó, vagy elhanyagoló ? Szavazzatok !

Figyelt kérdés
Te milyen szellemben nevelnéd a gyerekeidet, mennyire szabályoznád, vagy engednél nekik szabad teret ? Konzervatív, liberális, vagy köztes elveket vallasz ebben ?

2021. márc. 28. 14:10
A kérdező szavazást indított:
Erősen autoriter, korlátozó szüleim voltak.
Nagyon nagy szabadságot, mozgásteret hagytak nekem a szüleim
Köztes, valahol a kettő között, egyik szülő ilyen, a másik olyan volt, illetve a 2 vegyítve volt.
91 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Apám 1 éves korom után nem is látott, anyám túlféltő volt, a nagyszüleim viszont autoriterek.
2021. márc. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Apám sokat dolgozott, szigorú szülő volt. Voltak szabályok amiket kötelező volt betartani.

Anyám agresszív alkoholista volt. Ő mindig előbb ütött, utána kérdezett.

2021. márc. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám nem korlátozott semmiben, telibeszart teljesen.
2021. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

apám a diáklányait Q-rogatta amíg eggyütvoltak anyámmal aztán elváltak és összevissza pereskedtek elhordták egymást mindennek kb 3 4 éves koromban meg anyám eladta a ruháim meg a cuccaim és kilökött az ajtón a "nevelje aki akarja" mondattal

így kerültem a nagyszüleimhez


kérdésedre: azt se akarták hogy megszülessek szóval nem nagyon érdekelte öket hogy mit csinálok

2021. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Konzervativ politikai nezetu szuleim voltak, hatalmas nagy szeretetben es elfogadasban neveltek, es szerintem joval engedekenyebbek voltak mint az atlag, meg lehetett veluk beszelni mindent es mindig elmagyaraztak ha valamivel nem ertettunk egyet. Nem buntettek. A kamasz lazadasaim is marha jol kezeltek,
2021. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én engedném hogy szabadabban éljen de természetesen mértékek között. Nem jó ha egy szülő túl szigorú, elmarja magától a gyerekét, ráadásul nem is ér el vele semmit mert annál jobban akarja majd azt tenni amitől annyira tiltották.

Az se jó ha túlságosan szabadjára engeded a gyereked, mert sosem fogja tudni hogy kell viselkedni, meg sok rosszba bele keveredhet.

A köztes megoldás a legjobb. El kell engedni a gyerek kezét, engedni kell neki hogy elmehessen otthonról, ismerje meg a világot, de ettől függetlenül figyelni kell nehogy túlzásba vigye.

Szerencsére az én szüleim pont ilyenek :)

2021. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Apám pedofil, anyám idegbeteg. Dönts el, melyik csoportban tartozom.
2021. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyám valami másra vágyott mint ami volt és apámra hagyományozott teljes egészében, nem ismerem.

Apám valószínűleg hosszú távon ebbe rokkant bele előbb lelkileg, aztán fizikailag. Remélem valamennyire kárpótlást jelentett neki a cuki szófogadó kislány aki voltam.

2021. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Metionin ***** válasza:
100%
Apám telibeszart de olyan szinten hogy pici koromban simán ottfelejtett helyeken. Anyám extra szigorú volt, folyton rajtam vezette le a feszkót de egyben szart is rám mert sohasem érdekelte ha problémám volt.
2021. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten irreális mértékben túlkorlátozóak és szigorúak. Anyám valahogy egy személyben érzéketlen pszichopata és mártír (nem tudom, hogyan lehet ezeket összeegyeztetni), apám kicsinyes, komplexusos és meg van róla győződve, hogy ha üvölt, attól automatikusan igaza lesz. Mindentől tiltottak minden elfogadható indok és magyarázat nélkül, megpróbáltak belenyomni az Ideális Gyerek nevű öntőformába, és sosem törődtek bele, hogy nem olyan lettem, amilyennek elképzeltek.
2021. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!