Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmutattam a könyvemet a...

Megmutattam a könyvemet a szüleimnek, ami után már máshogy néztek rám a szüleim. Mit tegyek? Szeretném, ha a régi életemet visszaknám.

Figyelt kérdés
Elősször is: TROLLOK KÍMÉLJETEK. Másodszor pedig: Egy könyvet írok magamnak, amit semmilyen nyilvános oldalon nem osztottam meg! Eléggé véres, depressziós és egy sorozatgyilkosról szól. Én pedig voltam olyan hülye, hogy megmutattam anyukámnak, hogy büszke legyen rám, hogy találtam egy hobbit.Nem szidtak le, csak megkérdezik minden pillanatban azóta(4 napja történt), hogy ugye nem néztem meg egy horrorfilmet, és hogy nem magamról írok-e. Sokszor éreztem magamat ezért rosszul. Látom, hogy a szüleim már teljesen máshogy néznek rám. Szeretnek, nem ezzel van a probléma. De egy depressziósként kezelnek. Pedig eddig teljesen boldog voltam, csak szerettem ezt a témát. Úgy érzem, hogy ezután már tényleg nem támaszkodhatok rájuk a lelki problémáimmal. Azt szeretném, hogy a régi kapcsolatunk újra éledjen, vagy hogy is mondjam. Vissza szeretném kapni a régi életem!

2021. márc. 29. 16:23
1 2
 1/17 alletta ***** válasza:
97%

beszélgess el velük, hogy ez neked csak egy hobbi, amiben örömöd leled.

nem áll szándékodban semmiben hasonlítani az általad leírtakkal.

jobb, ha ezt minél előbb tisztázod velük, mindenki megnyugtatására.

2021. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
99%
Ismertesd velük, hogy nem minden thriller/horror író (volt) sorozatgyilkos vagy depressziós.
2021. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
És ha írnál még egy könyvet, valami vidámabb témáról? Esetleg elég csak egy fejezet, amit megmutatsz nekik, hogy nézzék, ez az új ötleted. Hátha akkor megértik, hogy nem magadról írsz..
2021. márc. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazán értem miért látnak ebbe többet a szüleid mint ami. Egy csomó gyerek szórakozik írással, sőt erotikus írásokkal. Mondjuk utóbbiak sokszor viccesek szoktak lenni, mert látszik hogy tapasztalatlan írta, muris , képtelen dolgokat írnak sokszor hogy "perverz" legyen.
2021. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
Hát pedig..ha ez a téma nem kattogna valami módon benned, akkor nem jutott volna az eszedbe. Én is aggódnék a szüleid helyében
2021. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Mi módon kattogna benne? Akciófilmek, horror, ez ömlik a gyerekekre a tévéből. Persze hogy foglalkoztatja, de ettől egyik se lesz pszico...
2021. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a rengeteg nagyongyors választ! Amint anyum hazajön elmondom neki, hogy nem vagyok se depressziós, se semmi. De nem hinném, hogy visszakaphatnám a régi életem. Viszont boldogabb könyvet nem írnék, mert sajnos nem a vicces humor áll közel hozzám, félek szörnyen erőltetett lenne. És engem ez a könyv megnyugtat, mert beleírom a gondolataimat, érzéseimet, csak sokkal véresebben, hogy átjöjjön az embereknek, hogy komolyak az érzéseim. És ne vegyék viccnek az egészet.
2021. márc. 29. 17:04
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, mondd meg anyudnak hogy ez ujjpróbálgatás, egyszerűen ez a stílus jön be a korosztályodnak, ne lásson bele túl sokat. Még akkor se ha egyelőre nincs kedved sehova kirakni. Ha belegondolok hogy tizenhárom évesen a kedvenc könyvem "a halál tizennyolc keréken érkezik" volt.. Pedig sose voltam erőszakos, se agresszív, csak rajongtam a kommandós, túszmentős sztorikért. Ez van, az embert megmozgatja az esetlegesen valós veszély könyvben is.
2021. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Örülj neki, hogy foglalkoznak vele.
2021. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%

Azért kezdtek aggódni, mert ezek a gondolatok benned születtek meg és szeretnek. Már ez is baj???? Komolyan mondom, hogy nektek soha semmi jó! Ha aggódnak, az a baj, ha nem, akkor az.

Én is aggódnék, ha a gyerekemből depresszív és gyilkos gondolatok jönnének ki és attól nyugodna meg, ha ezt ki tudná írni magából, mert ez azt jelenti, hogy feszíti belül.

2021. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!