Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan egy családban, hogy...

Van olyan egy családban, hogy kedvenc gyerek?

Figyelt kérdés

Szüleim együtt élnek. Én lány vagyok, és van egy bátyjám.


Anyukám a tesómat úgy érzem jobban szereti, viszont apukám hozzám jobban húz.


Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy anyukámra nem számíthatok. Csak azt érzem mindenkinek meg van a "kedvenc".


Ez másnál is így van?



2021. márc. 29. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

A mi csaladunkban szerencsere nincs ilyen, 3an vagyunk testverek.

De unokatesomek szulei eleg erdekes felfogasuak, van egy lany meg egy fiu, es a fiuval mindig kiveteleznek, meg kulso szemlelokent is latvanyosan jobban szeretik, engedekenyebbek, mindent megkap elsore, egy elkenyeztetett kis szhazi, a lany amugy normalis lenne szerintem, meg ki akar torni abbol a kozegbol, de lelkileg meg van zuhanva emiatt, mert ot sosem tamogattak igazan.

2021. márc. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Van. Férjem" csak" a második fiú és elég bizarr, de a szülei rajta próbáltatta fel a lány rokona ruháját, mondván ugyanakkora a mérete és így jó méretet vesznek( de akkor ezt a szülő fejből is tudja a gyereke méretét és így nem öltözteti a fiát lány ruhába). Szóval nem kicsit átlátszó, hogy naaagyon akartak ég kislányt, bezzeg a bátyja meg maga az etalon.

Egy ideig törte magát, most már nem érdekli hogy megfeleljen.

2021. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van. Mamámnak volt egy fia akit szeretett, meg másik kettő akit csak ellátott.

Barátnőm is a fiát utálja, a lányát meg imádja.


Én meg külső szemlélőként nem bírom felfogni ezeket.

2021. márc. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos legtöbb családban van, ahol 2-nél több gyerek van. Anyukámék családjában nagymamámnak a legkisebb, nagyapámnak pedig a középső lányuk volt a kedvence. Anyum volt a legidősebb.
2021. márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk szerencsére nincs így. Ugyanannyira szeretjük mindkét gyermekünket, ahogyan minket is ugyanannyira szerettek a testvéreinkkel. Viszont a férjem nagynénije megmondta, hogy neki mindig a legkisebb unoka volt a kedvence. Tehát unoka esetében már hallottam ilyet.
2021. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyám nyíltan megmondta, a három fiát bárcsak fojtotta volna meg a bölcsőben. De az egyszem lányát mindennél jobban imádta, a csillagokat is lehozta neki az égből.
2021. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is anyum a bátyjámat "jobban szereti" apu inkább engem.


A férjemék családjában sógoromat szereti ill szerette jobban mind két szülő. Mert most rájöttek h csak a férjemre lehet számítani.

De ez inkább csak érdek mint szeretet🤔

2021. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Az teljesen normális, hogy a szülők nem egyformán kötődnek az összes gyerekhez, hiszen a szülők is, a gyerekek is egyének.

Az viszont gáz, ha az egyikkel kivételeznek/többet engednek/többet adnak stb. - az érzelmek nem döntés kérdése, de a bánásmód igenis az, és elvárható, hogy a szülők egyenlően bánjanak a gyerekekkel, és egyik gyereknek se legyen oka úgy érezni, ő kevésbé számít.

2021. márc. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Nekem is van kedvenc gyerekem
2021. márc. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A húgom a kedvenc gyerek. Szerintem az az igazságos ha van két gyerek mindkettőnek adok 500-500 Ft-ot. A szüleim szerint az az igazságos ha én megkeresek 500 Ft-ot akkor a húgomnak adnak 500-at, hogy "egyenlőség" legyen.
2021. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!