Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretem az anyámat...

Nem szeretem az anyámat anyának hívni. Veletek is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Történt egy incidens a legutóbbi veszekedésünk alkalmával és azóta nem szeretem kimondani a szót. Sokkal szívesebben hívnám a keresztnevén, de ezt sajnos nem tehetem. A névjegyzékbe már átírtam a nevét mert ha láttam, hogy hiv összeszorult a gyomrom. Ha beszelünk inkább sehogy nem szólítom. Volt valakivel ilyen?

2021. márc. 31. 11:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
beszéld meg pszichológussal...
2021. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mi történt?
2021. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%
Nekem apámmal van( volt) ilyen. Nem tudom mi váltotta ki,de nagyon rossz, kb. bűntudatot érzek miatta. Ha egy 3. személynek róla beszélek,akkor nincs gond, hogy mondjam,viszont ha vele beszélgetek én sem hívom inkább sehogy.
2021. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt?
2021. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#3 velem is ez van


Mondjuk úgy hogy eléggé megijedtem mikor megragadta a nyakam. Egyébként megprobalom a dolgokat úgy feldolgozni hogy e/2 ben írom őket le. Egyfajta történetként.

2021. márc. 31. 11:28
 6/22 Metionin ***** válasza:
90%
Én sohasem szerettem anyának és apának hívni a szüleimet. Bár apámnál később szoktam le az apu-ról, amikor már hardcore alkesz volt. Anyámnál pici korom óta nincs meg a megszólítás, mióta éltem féltem tőle és ha valaki mondta hogy jön anyu vagy jön anyád, már néztem hova bújjak. Persze ennek oka volt, sokszor ütött meg kiabált rám ok nélkül, szóval az "anyu" az nálam azt jelentette, hogy kapni fogok. Igyekeztem nem magamra vonni a figyelmét, így nem is szólítottam meg ha nem volt muszáj, nem jött a számra olyan természetesen az 'anyu, anya' mint ahogy szokott lenni a gyerekeknél.
2021. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
xy-né. Nem kell cifrázni.
2021. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Ez azért elég durva dolog egy anya részéről. Szólítsd akkor a keresztnevén.
2021. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
10%

Ha annyira durva a dolog, hogy fojtogatott, akkor miért kell bárhogy is szólítani, mert nyilván elköltöztél!

Vagy mégsem?

Ott laksz, ő meg mos-főz-vasal-takarít rád?

Akkor úgy kell szólítanod, ahogy elvárható egy gyerek részéről!

2021. márc. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán hány éves vagy?
2021. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!