Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok ahhoz...

Szülők, mit szólnátok ahhoz ha a gyereketek kihagyna egy évet az egyetem előtt ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Most vagyok 18 éves, érettségi előtt állok. Mindig tanár szerettem volna lenni, de erről nagyon sokan lebeszéltek(szülők,rokonok, tanárok)így nem is írtam be a jelentkezésnél. Igazából megértem miért beszéltek le róla, mert itthon tényleg nem a legjobb a tanárok helyzete, de nekem tényleg ez lenne az a szakma ami nagyon érdekelne szinte kiskoromtól kezdve. Beírtam két másik szakot, ami szintén érdekelne, de nem érzem hogy akár valamelyik is olyan szinten izgalomba hozna mint a tanári. Az első szakra nagyon magas a ponthatár és eléggé félek hogy nem vesznek fel(szinte tuti)a második pedig bár tetszik, de nem hiszem hogy szeretném egész életemben csinálni. Szóval arra gondoltam, hogy külföldön tanulnék középiskolai tanárnak. Amúgy is tervben volt(vagyis inkább csak nálam, a szüleimnek bár említettem, de nem annyira komolyan)hogy kimennék egy évre au pairnek. Két nyelven beszélek, de azért szeretném mindkettőt kicsit fejleszteni, illetve ha olyan országba mennék akkor valamilyen szinten a helyi nyelvet megtanulni és azután pedig abban az országban jelentkezni egyetemre. Ezt csak azért félek felhozni a szüleimnek, mert a másik szakra(amit kevésbé szeretnék)szinte tuti hogy felvesznek, de én meg nem látom értelmét hogy elkezdjek valamit amit nem szeretnék csinálni.Illetve a tanárit semmiképpen nem az országban akarom végezni és nem is nagyon akarok itt tanár lenni, szóval ha az országban maradnék akkor tuti nem azt tanulnám.

Szóval, a kérdés lényege az, hogy szülőként hogy állnátok hozzá ha pl a gyereketeket felvennék egy egyetemre de ő a biztos helyett inkább külföldöt választaná?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat és bocsánat ha van benne helyesírási hiba vagy nagyon össze-vissza a dolog!


2021. ápr. 1. 00:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Én nagyon nem örülnék. Nem azzal van a baj, hogy külföldre akarsz menni tanulni vagy dolgozni, hanem a variálással. Az én véleményem az (lehet utálni érte), hogyha tényleg az lenne az életed álma, hogy tanár lehess, nem érdekelt volna, mit mondtak a rokonok, és oda jelentkeztél volna. Te döntöttél úgy, hogy neked fontosabb az, hogy mások mire akarnak rávenni, mint a tanári "álmod". Fegyvert szerintem senki nem fogtt a fejedhez, te döntöttél a jelentkezésedről.
2021. ápr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%

Mindig így kezdik, aztán a sok elkényeztetett görcs után már nem szeretnek tanárok lenni, főleg külföldön ahol nem taníthatsz akárhogy mert simán feljelentenek egy rossz szóhasználatért. Menj el magántanárnak valamiből(matek stb.) és meglátod mennyire fárasztó valójában tanárnak lenni.

Anyukám távoktatást csinál, a mai csúcs az volt, hogy a gyerek "lelőtte" anyámat egy műanyag íjjal, mert nem akart hogy tanítsa és ezután anyám lett leszólva, mert nem figyel rá a gyerek.

Hááát megvan a véleményem a mai "angyalkákról", volt olyan tanítványa aki elmesélte hogyan ölné meg a dadust WTF -.-"

Ha bírod, hogy a szülő lerohan amiért rossz tanuló a gyereke és csak kritizálnak, hajrá...

2021. ápr. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem teljesen ertheto, hogy hogy jutottal erre a kovetkeztetesre, az au-pairnmunkabol nagyon sokat profitalhatsz, szuper otlet. En tamogatnam a gyerekem ebben a donteseben. Szerintem jobb is kihagyni egy evet egyetem elott, mert kicsit ersz meg. Olyan szakra semmikepp ne menj amit nem szeretnel.

Lehetsz barmi, de szeretned kell, amit csinalsz, kulonben semmi ertelme es nem fogsz elorebb jutni.

2021. ápr. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
44%

Hát nagyon bizonytalannak tűnsz. Variálsz. Nem jelentkeztél a tanárira mert lebeszéltek. De azért mégis azt szeretnéd. De akkor már nem itt hanem máshol. De inkább csak ég év múlva...

Meg egyáltalán hogy ezt ide is ki kell írnod hogy megerősítést nyerj.. Nem tudom fogod e bírni így az életet egy idegen helyen.

Te sem bízol magadban én szülőként nagyon nem örülnék ha így előjössz ezzel. Nem beszéllek le róla, csak elmondom hogy ne számíts nagy támogatásra otthon se.

2021. ápr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
41%
Azt, hogy bilibe lóg a kezed.
2021. ápr. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
30%
Mondjuk én biztos, hogy nem ilyen gagyi au pair melókra mennék ki a helyedben, hanem rendes normális életet élni, dolgozni rendes fizetésért. Maximum csinálnám 1-2 hónapig, amíg találnék rendes melót.
2021. ápr. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Biztos támogatnám, főleg most így ebben a felállásban, hogy jelentkeztél két helyre, de egyik sem jön be neked.

A külföld nagyon jó, a munka is amit kitaláltál, a halasztás is jól fog jönni hidd el, sokat számít érésben, tapasztalásban.


Nagy hiba volt olyat beírnod sulit, ami nem érdekel, remélem tanultál belőle, mindig állj ki magadért. Tudom ez még nehéz, de egyre könnyebb lesz.

2021. ápr. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonymousreview60 ***** válasza:
67%
Ha bizonytalan vagy (bizonytalan vagy), a gap year jó alkalom gondolkozni.
2021. ápr. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem akarok valamit tanulni, akkor nem jelentkezem az adott szakra.
2021. ápr. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
26%

Drága, ha már azt sem hagyták, hogy te döntsd el, hol tanulsz, szerinted külföldre mehetsz?

Úgyhogy nincs kérdés, mész szépen oda, ahova felvesznek, ezt így aprilisban le merném fogadni.

2021. ápr. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!