Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szégyen az, ha valakit...

Miért szégyen az, ha valakit támogat a családja anyagilag?

Figyelt kérdés

Akár úgy, hogy amíg nem szerez diplomát, eltartják és fizetik a kiadásait. Nem spórolva, hanem egy rendes életszínvonalon. Nyaralásokkal, szórakozásokkal stb.

Vagy ha külföldön szeretne továbbtanulni, azt is állják neki.

Esetleg az első otthonát, autóját a szüleitől kapja.


Itt az oldalon azt látom, hogyha valaki 20-25 évesen is anyagi biztonságban él, akkor a szemét kiszednék a válaszadók legszívesebben és elhordják mindennek.


Pedig azért azt látni lehet, hogy ma aki egyedül szeretne boldogulni és nem hitelt hitelre halmozva, CSOK-kal, meg babaváróval, az a lehetetlennel egyenlő.


2021. ápr. 4. 16:23
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Hát csak látod, hogy pl. az egyik válaszoló szerint is elkényeztetetett hülye_gyereknek van nevelve az, akinek van igénye esetleg nyaralásra az 5-6 év alatt, amíg tanul, vagy nem mindig otthon főzne magának, hanem elmenne étterembe, esetleg néha-néha színházba stb.


A kérdésem azokra irányult, akik egyetemen tanulnak (akár itt, Magyarországon, akár külföldön).

2021. ápr. 4. 17:18
 12/31 anonim ***** válasza:
85%
Sokkal könnyebb annak akiket így támogatnak, sokszor össze se rakják, hogy nem a képességeik, hanem a hátterük, tudnak elérni sikereket és sokszor lenézik, akik a támogatás, vagy akár lehúzás hatására meg nem. Sok ilyen van.
2021. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, engem egyszer itt elhordtak mindennek, mert leírtam, hogy felnőttként simán elmentem a szüleimmel nyaralni.
2021. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 flora08 ***** válasza:
93%
Többen leírták már előttem a lehetséges okokat: azt gondolják, hogy így sosem lesz "a gyerek" önálló, vagy épp igazságtalannak érzik, hogy valaki hitelekkel, kőkemény munkával tud előrébb jutni, másnak pedig a kisujját sem kell mozdítania. Én annyival egészíteném ki, hogy a szülői támogatás nem egyenlő az eltartással. Amikor a párommal végeztünk az egyetemen, hazaköltöztünk mindketten, a saját családunkhoz, és elkezdtünk dolgozni, emellett lakástakarék számlát nyitottunk, ő is, én is. A családunk azzal támogatott minket, hogy tudjunk egy kicsit spórolni az összeköltözésre. Mivel túl sok kiadásunk így nem volt, a fizetésünk nagy részét félretettük. Így amikor összeköltöztünk, volt tartalékunk, sok dolgot meg tudtunk venni magunknak, amiket azóta is használunk (bútorok, konyhai berendezések). Megpályáztunk egy ifjúsági garzonlakást, megnyertük, gyakorlatilag csak a rezsit kellett fizetnünk, így még tovább spórolhattunk (két kezdő fizetéssel nagyon örültünk ennek). Később megvettük a saját otthonunkat, abban támogattak anyagilag, és rendkívül sokat segítettek a felújítás során (pl. festés). Lehet kicsit hosszú lett, de a saját példánkkal igyekeztem bemutatni: a támogatás számomra ezt jelenti, hogy teszünk magunkért (!) és a szülők segítenek, amiben tudnak (meg amiben szeretnének), nem ők teremtenek elő mindent.
2021. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
92%

Semmi baj nincs azzal, ha a szüleid eltartanak, amíg tanulsz, ez a kötelessége lenne minden szülőnek, csak a prolik nem támogatják a gyerekeiket.


A baj akkor van, ha a gyerek visszaél vele, pl az exem már 3 éve dolgozott, 400 nettó felett keresett, de mindig eljátszotta a szülei előtt, hogy nincs pénze, azért, hogy adjanak neki. Na az ilyen az én szememben egy nulla, nem férfi.


A másik probléma meg azzal van, hogy az olyan egyetemisták, akik soha még csak diákmunkát sem végeztek, iszonyatosan nagyképűek tudnak lenni. De mire fel, apuci pénzére? Majd ha valamit ők is letesznek az asztalra, lehetnek nagyképűek(bár én akkor is a szerénység híve vagyok, mennyivel szimpatikusabb egy jószívű, szerény gazdag ember, mint egy nagyképű, önző pö_cs, nem?).

2021. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%

Többség nem gondol bele manapság mennyi egy ingatlan.

Egyszerűen képtelenség annyi pénzt összeszedni egyedül de még közösen is ha valamelyik fél nincs megáldva egy csomó pénzzel, de persze fel lehet venni hitelt, jó is azzal kezdeni az életet...

Másrészt aki továbbtanul egyetemre, ráadásul nappalira és valami nehéz képzésben azt nem olyan könnyű csúszás nélkül munka nélkül megcsinálni.

Összesítve, nem szégyen. Egyszerűen nem lehet úgy elköltözni hogy csak egyik napról a másikra mert egyszerűen nagy anyagi vonzat szükséges, másrészt az szerintem alap hogy a szülő taníttatja a gyereket amennyire csak teheti és én is így fogok tenni, ahogy a szüleim is ezt csinálják.

Természetesen attól a 20-on éves ugyan úgy meg fog állni a lábán, csak éppen változtak az idők.

Azért a fanyalgók többségét megnézném most hogyan tudna felköltözni a fővárosba, egyetem mellett, 0 anyagi segítséggel.

2021. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
73%

Engem tudtak támogatni a szüleim, mindenünk megvolt, lakást kaptunk, autót, olyat amilyet szerettünk volna, csak ki kellett néznem hogy melyik legyen. De! Soha nem derogált a munka, az sem zavar ha wc t kell takarítanom, pl otthon, és nincs mosogatógépem sem, mert nincs rá szükségem.

Viszont! Már akkor is lenéztem az ilyen köcsög faxokat akik 20 diplomával nekiállnak irigykedni hogy én miért kaptam meg mindent a szüleimtől?

Tehetek én róla hogy így álltunk? Sajnos sosem találtam ebben a dologban igazán otthon magam, mert jóval többet is megengedhettünk magunknak, csak én nem szeretek "villogni" úgyhogy megteszi egy normál hétköznapi autó is ha újat kellett választani.

De ettől bmeg én ugyanolyan ember vagyok, mint bárki más. Faxom televolt amikor két szót nem váltottam vele, de már irigykedik meg utálkozik, általában az emberekről beszélek, mert sajnos ilyenek.

Magyar betegség! Dögöljön is az ilyene.

Én senkire sem vagyok irigy, miért lennék? Mindenki a gazdagokból él, nem veszitek észre? Nekik van pénzük, tőlük függ a kereskedelem. Ha ők nincsenek, rengeteg embernek nem lenne munkája.

Mindenkit becsülni kell aki becsületes. Függetlenül attól hogy jól menő vállalkozása van, vagy éppen kukarakodó egy kom. cégnél.

De az, hogy elhatárolódsz valakitől mert gyártod az előítéleteket úgy hogy egy mondatot nem váltottál vele, az nagyfokú butaságra vall.

Bocsi ha elkanyarodtam az eredeti kérdésről, de ez a véleményem az emberek hozzáállásáról.

2021. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%
Ehh, megyek és elásom magam, mert a szüleim nevén lévő lakásban élünk és még jó munkahelyet is segítettek szerezni nekünk, pedig mennyivel jobb emberek lehetnénk szar munkával egy albérletben vergődve... ;)
2021. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
67%
Egyesnek: 8 év alatt kompletten felépítettél egy megyeszékhelyen egy családi házat hitel nélkül? Ügyes vagy. Milyen szakma? :)
2021. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, nem azt írtam hogy ne legyen igénye nyaralni valakinek amíg diplomat szerez. Gondolom rám céloztál . De ne is követelje ki ha egyszerűen a szüleinek arra nem telik. Nem mindegy ki milyen körülményekből jön. Irtam is hogy pl lakásba, önerőbe segítenék, de ha kipenget a szülő pár milliót ezekre nehogymár ő legyen a sz.r ha plusz nyaralgatast nem tud finanszírozni. Az elkényeztetett hulyegyereket pedig arra írtam amikor tengődik valaki, tanulgat de immel ammal mert megszokta hogy mindent megkap. Ezt is irtam amugy hogy mas hogy ha azt látom küzd a céljaiért es mas ha megszokja a jót es csak van.kb mint amit a 15 írt. Ugy látszik nem ment at az üzenet, gondolom nem kaptál meg valamit es frusztrált vagy.
2021. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!