Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Idén leszek 29 éves és soha nem volt barátnőm se de mai napig szülőknél lakok. Körübelül 20 éves korom óta dolgozok és kb. 15 milliót tudtam ez ideáig gyűjteni. Ebből a 15 millióból még egy panellakás árát sem tudnám kifizetni illetve én egy kertes házat akarok venni és hitel nélkül. Tehát gyűjtenem kell. Mivel a szülők nem tudják nekem állni sem az önerőt sem eygy kis plussz pénzt ezért én magam gyűjtőm de ez ahhoz vezet hogy mai napig szülőknél kell hogy éljek. A szüleim viszont naponta mondják hogy költözzek el meg ez meg az. De egyszerűen lehetőségem sincs rá. Szóval mit tegyek? Költözzek el és az életben nem lesz kertes házam vagy maradjak még otthon és gyűjtsek még kb 20 millió forintig és aztán egy kisebb hitellel tudnék venni egy kisebb kerets házat. Viszont akkor még 3-4 évig kell hogy a szülőknél lakjak és pénzeljenek.
2021. ápr. 6. 13:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim válasza:
84%
Hol akarsz házat venni? Vidéken 10 millióért már tűrhető házat veszel. A maradék 5ből meg játszadozva felújítod.
2021. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben vennék egy garzont egy kisebb városban, ahol nem annyira magasak az árak. Ha ott sem jön ki belőle, kérnék kölcsön szülőktől, esetleg vennék fel némi hitelt. A külön költözés ebben az életkorban már indokolt lenne, ezért tenném ezt. HA találok társat, akkor lehetőség szerint együtt vennénk nagyobb lakást.
2021. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/103 A kérdező kommentje:
Garzont és panelt soha. Mivel a most is panelban élek születésemtől fogva a szüleimnek csak erre telt és nem akarok úgy járni mint ők. Panelban nem lehet semmit sem csinálni minden áthallatszik nem lehet szinte semmit sem csinálni. Én ezért írtam a kertes házat hogy vagy az vagy semmi. Még egyszer lakás biztos nem.
2021. ápr. 6. 13:52
 4/103 A kérdező kommentje:
Az a baj a szülők 5 forintot nem tudnak adni a lakásra. Tehát magam kell az egészet rá összegyűjteni ami a mai világban nagyon nagyon nehéz.
2021. ápr. 6. 13:53
 5/103 anonim ***** válasza:
100%

A garzont és a panelt el lehet adni, ha gyűjtesz annyit, hogy venni tudsz egy téglaépítésű lakást, akkor kiszállsz belőle. Nem arra gondoltam, hogy abban kell majd meghalnod.

Így nem lesz magánéleted, nem lesz társad, nem lesz normális jövőd. Persze, ha neked megéri egy álomvilágban élni, mármint abban a hitben, hogy így 20 év múlva tudsz venni egy családi házat és társat is találsz, akkor hajrá!

2021. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 anonim ***** válasza:
89%
Vidéken 15 millióért már lehet szép kertes házat venni.
2021. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/103 A kérdező kommentje:
De nem költözök vidékre ha Pesten van munkám. Hogy költözzek vidékre? Kocsim sincs.
2021. ápr. 6. 14:05
 8/103 anonim ***** válasza:
76%
Vidéken ha szerencsés vagy 5-7 millióért már nagyon jó kis házat veszel, falun élek, a mi házunk (nagyanyámék építették) 4,5 millio körül volt, 2 szintes, van erkély, 2 hálószoba, 1 "kisszoba", 2 mosdó, egy nappali+konyha egybe. Ilyen árért egész jó ház, bár nem a legjobb a kialakítása. De van mellette egy jó nagy kert. Úgyhogy falun elég olcsók a házak, néhányan hírdetik a sajátjukat a környékemen, 7 millió volt a legdrágább. De ez persze csak saját tapasztalat
2021. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 anonim ***** válasza:
100%

Előbb panelbe költöznék, aztán téglaépítésű kis lakásba, aztán családi házba falura, utoljára pedig családi házba a munkahelyem közelébe. Ez változhat attól függően, hogy mennyi pénze lesz a leendő kedvesednek és együtt milyen lakást, vagy házat tudtok majd venni.


Hol dolgozol, hol van a munkahelyed?

2021. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 anonim ***** válasza:
74%
Budapesten kivul kb barhol talalsz ennyiert , lepukkant hazat, kis hitel max aztan felujitod.
2021. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!