Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Idén leszek 29 éves és soha nem volt barátnőm se de mai napig szülőknél lakok. Körübelül 20 éves korom óta dolgozok és kb. 15 milliót tudtam ez ideáig gyűjteni. Ebből a 15 millióból még egy panellakás árát sem tudnám kifizetni illetve én egy kertes házat akarok venni és hitel nélkül. Tehát gyűjtenem kell. Mivel a szülők nem tudják nekem állni sem az önerőt sem eygy kis plussz pénzt ezért én magam gyűjtőm de ez ahhoz vezet hogy mai napig szülőknél kell hogy éljek. A szüleim viszont naponta mondják hogy költözzek el meg ez meg az. De egyszerűen lehetőségem sincs rá. Szóval mit tegyek? Költözzek el és az életben nem lesz kertes házam vagy maradjak még otthon és gyűjtsek még kb 20 millió forintig és aztán egy kisebb hitellel tudnék venni egy kisebb kerets házat. Viszont akkor még 3-4 évig kell hogy a szülőknél lakjak és pénzeljenek.
2021. ápr. 6. 13:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 anonim ***** válasza:
84%
Előző vagyok. Most olvastam hogy Pesten van munkád, hát akkor esetleg egy kertvárosi házzal lehetne megoldani, de azok szörnyű drágák, kB 30 millió körül van egy szebb és nagyobb.. :/
2021. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most olvastam, hogy Pesten van a munkád. Pesten a legnehezebb lakáshoz jutni, ez biztos.
2021. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy azért fura olvasni, hogy 15 milliód van és nem tudsz házat venni mert vidéken szüleim 6 millióért egy tök jó kertes házat tudtak venni. Szerintem nem éri meg pesten élni de minegy saját véleményem. Egyébként meg költözz lakásba legalább egyedül leszel és max. még pár évig gyűjtesz.
2021. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 anonim ***** válasza:
100%

Én tesómnak is azt mondom, hogy miért nem vesz egy lakást, akár hitellel is kiegeszítve, amit pár évig kiad, addig meg még szüleinknél lakik. Pedig neki kevesebb gyűjtött pénze van, viszont fiatalabb. Szerintem a kifogásokat keresed, akárcsak ő.

Egyébként hol szeretnél házat venni? Mert ez egész jó önerő.

De szerintem agglegényként pláne fölösleges rögtön egy kertes házba költözni egyedül. Ideálisabb, ha a leendő pároddal közösen alakítjátok ki az otthonotokat majd.

Ha barátnőt akarsz, mindenképp költözz el otthonról, azt pedig jobb egy saját lakásba.

2021. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vegyél egy lakást, gyűjtesz még hozzá és később eladod. Akkor már lehet többet is fogsz tudni kapni érte mint amennyiért vetted. És akkor megveheted a kertes házat.
2021. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/103 anonim ***** válasza:
95%
Képzeld, nagyon sok vidék Pesten dolgozik, és autó nélkül is be tudnak járni dolgozni (tudod, létezik vonat meg volánbusz, pont erre találták ki). De szerintem te itt csak olyan megoldást fogadnál el, hogy valaki felajánl Budapesten egy kertes házat pont 15 millióért, amire nem kell pluszban költeni. Sok sikert, várd akkor a sültgalambot.
2021. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el.

Ez miért is kérdés?? 29 éves vagy, és ami a legfontosabb, a szüleid szeretnék, ha elköltöznél. Miért opció, hogy maradj még?

A szüleidnek is jár a nyugodt élettér, amit már zavarsz.

2021. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/103 A kérdező kommentje:
17:es Mert nem akarok lakásban nyomorogni. A fizetésem nettó 250 ezer körül van jelenleg. Na most régebben ennyi kevesebb volt de csak űgy tudtam összegyűjteni ezt a 15 milliót hogy alig költöttem magamra és a szüleim adtak pénzt mármint ennoivalóra egyéb szórakozásra. Ha elköltözök mondjuk Pesten 15 millióból kitelik 1 szobás kis lakásra akkor ugyanúgy keresek 250 ezret csak éppen nem tudom gyűjteni azt a pénzt, mert fizetnem kell a mindennapi életemet meg rezsit és stb. Tehát akkor nem lesz meg később a kertes házra való. Mivel sajnso a szüleim sem gazdagok azért nem tudtak soha kertes házat venni ezért mai napig panelban élek és mér annyira amit írtam elegem van ebből a panel életmódból hogy én elhatároztam hogy vagy kertes ház vagy semmi.
2021. ápr. 6. 14:28
 19/103 anonim ***** válasza:
82%
Ti hol vesztek jó házat "vidéken" 6-7 millióért?
2021. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidtől így is rengeteget kaptál már. Köszönd meg szépen és lépj le, oldd meg, ideje lenne felnőni.
2021. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!