Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Idén leszek 29 éves és soha nem volt barátnőm se de mai napig szülőknél lakok. Körübelül 20 éves korom óta dolgozok és kb. 15 milliót tudtam ez ideáig gyűjteni. Ebből a 15 millióból még egy panellakás árát sem tudnám kifizetni illetve én egy kertes házat akarok venni és hitel nélkül. Tehát gyűjtenem kell. Mivel a szülők nem tudják nekem állni sem az önerőt sem eygy kis plussz pénzt ezért én magam gyűjtőm de ez ahhoz vezet hogy mai napig szülőknél kell hogy éljek. A szüleim viszont naponta mondják hogy költözzek el meg ez meg az. De egyszerűen lehetőségem sincs rá. Szóval mit tegyek? Költözzek el és az életben nem lesz kertes házam vagy maradjak még otthon és gyűjtsek még kb 20 millió forintig és aztán egy kisebb hitellel tudnék venni egy kisebb kerets házat. Viszont akkor még 3-4 évig kell hogy a szülőknél lakjak és pénzeljenek.
2021. ápr. 6. 13:43
 81/103 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem. A te jövedelmeddel adnak 20 évre 20 misit, 113 ezres havi törlesztővel. 10 misit 60 ezer alattival.

De tényleg, érdekelne, hogy tőlünk mit vársz. Kérdeztél, elmondtuk, hogy a szüleidnek igaza van és ha nagyon akarnál, tudnál lépni. De te nem akarsz és keresed a kifogásokat. (Jajjj jajj nincs ház Pesten ennyiért!!! De én biztosan nem költözök el oda, ahol van ennyiért, mert ..... MIÉRT IS NEM??)

Rajtad nem lehet segíteni.

Akkor maradj, élősködj, mondogasd magadban, hogy neked semmi lehetőséged nincs.

2021. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/103 A kérdező kommentje:
80as: a diplomasok nem kapnak munka most orulok hogy van nekem. Jah te ha ennyire jol tudod akkor linkelj mar 500 ezres fizetesu konyvelo munkat ahova felvesznek. Nem az en hibam hogy ennyit keresek. De te es az elozo valaszolok nem tudom te ugyanaz vagy te egy bita arrogans ertetlen ember vagy. Es tudod miert? Mert po..azol itt hogy lehet talalni 15 millios lakast mikozben linkeltel pest megyei telepuleseket. Azt kertem hogy 1 lakast linkeljel pesti lakast ami 15 millioba kerul kereken es nem putri. Mi az hogy par visszautasitast? Ennyire jol ismersz engem? Nem kaptam soha visszautasitast csak nem engem valasztottak. De itt van ha ennyire nagy a szád akkor tessek linkelj 15 millios lakast Pesten es linkelj magasabb fizetesu konyveloi allast ahova 100% hogy felvesznek. Itt a lehetoseg. En elfogadom. Jah de hogy linkelni nem tudsz de tolem elvarod hogy talaljak? Kesz vicc ami itt folyik meg egyes valaszolok elméjében.
2021. ápr. 7. 10:56
 83/103 A kérdező kommentje:
81 es: Igen adnak de ha számolni tudsz akkor 15+20 millio az 35 millio. Es 35 millioert hol lehet kertes hazat kapni? Azt is irtam kb 1000-szer hogy hitelt csak kertes hazra veszek fel es nem kis lakasra. Ennyi. Tobbet nem kommentelek mert felesleges ertetlen vakaszoloknak.
2021. ápr. 7. 11:00
 84/103 anonim ***** válasza:
100%
Az előző csak kertes házat linkelt XDDDD
2021. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálnál, ha a szüleid holnap kitennének az utcára?
2021. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/103 anonim ***** válasza:
100%

Egészen elképesztő, hogy lehetsz könyvelő ennyi logikával,es pénzügyi érzékekkel. Bár tényleg az lehetsz, mert a totális rugalmatlanság és az elképzelésekhez való ragaszkodás jellemző tulajdonságuk. Te már levezetted, hogy miért fogsz szüleidnél dekkolni még legalább két évig. Vezesd le nekik is, biztos megveregetik majd a hátadat, hogy jól van kisfiam, maradj csak, ameddig akarsz. Ha "szerencséd" van valamilyen egészségügyi probléma vagy saját gazdasági érdek miatt talán így is lesz. De annak az esélye, hogy neked valaha barátnőd lesz, napról-napra egyre kevesebb.

Azt pedig erősen kétlem, hogy ilyen mentalitással bármilyen vállalkozást sikerre tudnál vinni.

2021. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 anonim ***** válasza:
100%
Hat te nem vagy komplett, csak kertes hazakat linkeltem 20-30millio kozott, mert arrol jartatod a szadat , hogy arra mar vennel fel hitelt. Egy 30 milliosra mar megvan a fele onerod. 10-15 millio hitelnek a torlesztojet meg ki tudod fizetni a mostani fizudbol is.
2021. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/103 A kérdező kommentje:
Utoljára leirom: Budapesti lakast vagy hazat akarok venni es nem videki esetleg meg Fót szoba jöhet. Amit linkeltél azok nem Pesti települések. Én nem szeretnék vidékre pláne egyedül költözni hitellel együtt. A másik és ezt is utoljára írom hogy párban konnyebb lakast venni ezt is mar írtam. A szuleim is csak igy tudtak venni es sok mas ember illetve a mai fiatalok. Ha ket ember keres penzt es osszeteszik es abbol fizetik a hitelt akkor marad nekik meg mindig. Jo lenne ha felfognátok. A szuleim tudjak milyen nehéz ahogy a tarskereses is hát meg a lakasvasarlas szoval nem tesznek ki mivel anno nekik se ment konnyen es ugy hogy joval olcsobbak voltak az ingatlanok.
2021. ápr. 7. 11:24
 89/103 anonim ***** válasza:
100%

Nem látod kérdező, hogy 89 válaszoló egységesen azt mondja, hogy lépned kellene?

Ha ilyen szignifikáns eredmény esetén sem fogadod el a választ, akkor miért tetted fel a kérdést?

2021. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el az elso hozzaszolasokat. Az ilyen tragar hozzaszolasokat jelentettem a moderatornak mint amilyen a 89es. Ezert irtam ki a kerdest merr tudom hogy lépni kell. De ha már feljon ember erre az oldalra akkor elvárhato olyan valaszok hogy hogyan erheto el a lépes. Tehát a kerdesem az hogy Pesten es nem videken nem kulfoldon hanem Pesten hogyan erheto el egy kertes haz hogyha 15 milliot tudtam eddig gyujteni. Erre akartam volna valsszokat hogy mi módon? Erre válsszt nem kapok csak hogy lepjek meg videk meg kulfold. Mintha direkt provokalnatok vagy en nem is tudom.
2021. ápr. 7. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!