Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom kislánya nem érzi jól...

A párom kislánya nem érzi jól magát nálunk. Hogyan beszélhetném ezt meg a párommal, hogy ne azt lássa bele, hogy nem akarom, hogy nálunk legyen?

Figyelt kérdés
2 hónapja költöztünk össze, ekkor költözött el az exétől. A válást már rég kimondták, de a vagyonmegosztás még húzódik. Nem volt szép válásuk, beszélni sem nagyon szoktak egymással és úgy látom a kislányról sem beszélgetnek. Közös felügyelettel nevelik, 6 éves. Amikor nálunk van elég visszahúzódó, gátlásos, alig szólal meg, keveset eszik. Próbálok neki segíteni, de félek, hogy kevés leszek hozzá. Az is felmerült bennem, hogy valami mentális problémája lehet. A párom szerint semmi baja, majd megszokja.
2021. ápr. 6. 14:40
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Az én gyermekeim velünk élnek, a kislány heti váltásban van nálunk és az anyukájával. Anyukával próbáltam beszélgetni, de lerázott nem a legszebb stílusban.
2021. ápr. 6. 14:42
 2/21 anonim válasza:
96%
Átérzem a kislány helyzetét, én is átéltem. Szerintem légy türelmes vele gondolom idő mire megszokja ezt a helyzetet. De egy gyermekpszchiolgóus is jó ötlet lenne, de szerintem csak akkor ha a gyerek is szeretné.
2021. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
Nyilván nem érzi jól magát egy 6 éves gyerek idegenekkel. Szerintem neked van mentális problémád, ha ez nem egyértelmű számodra.
2021. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Elég nagy trauma a gyereknek már maga a válás is... aztán még belekerül tök idegen gyerekek közé/családba - hát egyáltalán ne csodálkozz, ha nem érzi jól magát...

Bőven kell még neki idő, hogy feldolgozza!

2021. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 alletta ***** válasza:
96%

gondolj bele, szegény gyerek hetente máshol van, más körülményekhez, elvárásokhoz kell alkalmazkodnia. szerintem ez még egy felnőttnek is sok lenne.

nyugodt, szeretetteljes környezetet próbálj meg kialakítani.

a te gyermekeiddel hogy jön ki?

2021. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de mégis mit vársz egy 6 évestől? Baromira nagy trauma a szülei válása, és gondolj bele h ott vagy te "mindennek az elrontója". Nem tudni mi játszódik le benne. Egyébként nem az a megoldás h jaj rosszul érzi magát, ne jöjjön, egyszerűen legyél vele kedves, törődj vele, de az anyja nem leszel. Legyél türelmes, tényleg megszokja majd, de ez egy új helyzet. Széthullott a családja, nem is értem mit vársz tőle.
2021. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Mint már írtam, mindenben próbálok neki segíteni. A mentális probléma azért merült fel bennem, mert nagyon nehezen kommunikál. A fiam autista, nála is hasonló a kommunikáció vagy annak hiánya. Amíg volt ovi, tudom, hogy járt ki hozzá gyógypedagógus, de nem kötötték az orromra, hogy miért. Az is csak véletlenül derült ki, hogy még nem teljesen szobatiszta. A neten rendeltem a fiam pelusát a kislány meg rábökött az egyik mintájú pelusra és közölte, hogy "X (a saját neve) kaki". Akkor esett le, hogy szegénykém akkor már 3 napja nem kakilhatott, mert nem volt nála olyan pelus. A fiamét nem fogadta el, mert "nem jó rajz".

Még sok hasonló dolog van amiért szeretnék kicsit elbeszélgetni az anyukájával, mert ez így csak szenvedés neki is és nekünk is.

2021. ápr. 6. 15:06
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Óriási trauma egy ilyen pici gyereknek a válás - és pláne az, hogy a két ember, akit a világon legjobban szeret, most utálják egymást és nem is beszélnek egymással.

Előfordulhat, hogy az anyjuk csúnyán beszél az apjukról előttük, vagy más módon terrorizálja a gyerekeket, azt mondja, hogy minden az apa hibája, vagy a tiéd; és előre befenyíti, hogy ne érezze jól magát nálatok. (A tágabb családban épp válás van és rendszeresek az ilyen gyerekkel szembeni lelki terror gyakorlatok.)


Ez nem rajtad múlik és nem megszokás kérdése, embertelen, amin most keresztülmegy. Segíteni kell neki, ahogy lehet és reménykedni benne, hogy nem nyomorodik meg egy életre a személyisége ettől.

2021. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Én nem azt akarom, hogy ne legyen nálunk, hanem azt, hogy minél jobban érezhesse magát velünk. Ha valami problémája van arról is tudnom kellene, mert anélkül csak tapogatózok.

A párom sokat dolgozik, ezért a legtöbbet én vagyok vele. A gyerekeimtől elhúzódik, hiába hívja a nagyobb játszani.

2021. ápr. 6. 15:11
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Egy ilyen trauma vezethet autisztikus viselkedéshez, visszafejlődéshez. Viszont nem tűnik elég felnőttnek a párod és az exe, legalábbis az exe biztodan nem ahhoz, hogy megfelelő környezetet teremtsenek neki és segítséget kérjenek. :/
2021. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!