Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes felkeresni egy apát...

Érdemes felkeresni egy apát 37 év után?

Figyelt kérdés
3 éves koromban láttam utoljára apámat, (elváltak anyámmal) és utána nem akart látogatni, nem akart gyerektartást fizetni anyámnak. 12-18 éves korom között hiányzott, de anyám lebeszélt a meglátogatásáról, mondván , hogy link ember, felesleges.18-28 éves koromig gyűlöltem, s nem is tudtam megkeresni( nem volt még a facebook elterjedve ennyire). 28 évesen elkezdtem keresni a régi lakásán, a volt munkahelyén, de nem találtam, 2 hónap után feladtam. 28-40 éves koromig az államokban éltem, nem foglalkoztam a dologgal, de azért még bántott a dolog belülről. Ez egy lelki törést okozott életem során, nem tudom most 40 évesen mit mondanék neki,( ha megtalálom, mert facebookon nincs fennt) de szemrehányni már nem akarom semmiképpen....ti mit mondanátok a helyemben? És hogyan keresnétek meg ha nincs facebookon? A magándetektív drága mulatság....

2021. ápr. 7. 21:48
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy keresném.Minek? Idegenek vagytok egymásnak. Őt sem érdekelte van e mit enned vagy telik e egy füzetre.
2021. ápr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%

Mivel tud kihasznalni?


Neharagudj, de ez után inkább azt mondom, ha jot akarsz magadnak ne keresd fel, mert túl jóhiszemű vagy ha elsem tudod képzelni.


Az én esetem inkább leirom nagy vonalakban.

Idősebbnek tűnő férfi aki falta az életet fiatal korában, mas nőtől is lett gyereke akit szintén elhagyott. Elszalltak felette az évek, lebetegedett már elég rosszul megy a sora. Találkozunk, ő persze mindent megbánt ha lehetne mindent másképp csinálna stb. minden amire egész életemben titokban áhitoztam. Rögtön persze nem kért pénzt, mindig csak celzaskent jott elő mire kellene, de hát nincs neki stb. Idővel mikor mar nagy a bizalom kér, majd 2 - 3 reszletben megadja ígéri. Nagy a boldogsag, hohy ilyen jó a kapcsolat rovid gondolkodás utan megkapja igaz kevesebbet, mint kért, de hát gondolom én óvatos vagyok én. Közeli barátok megtudják ezt, figyelmeztetnek ne adjak többet. Így hát mikor visszadja az első részletet, utána nem sokkal benyög a kértnel joval nagyobb összeget, hogy hát tudom én, hogy visszadja ő. Nemet mondok, hogy sajnos nem tudok most hiszen itt már szöget ütött a barátok figyelmeztetése. Na azóta sem kaptam vissza a tobbi penzem az első részlet csak beetetés volt. Azóta azért fel-fel bukkan próbál lehuzni pénzel. Belattam utolag en is, ha akart volna kapcsolatot velem barmikor is, semmi sem tarthatta volna vissza ha igazán akarta volna. És amiket en felhoztam magamnak az ő mentségére, csupán abrandok voltak. Anyadra ne haragudj, hogy lebeszelt róla, ő valóban ismerte őt, tudta milyen ember es nem akarta, hogy megbantson téged.

2021. ápr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
92%

Igaz en csak 15 éve nem láttam, tudom azt is hol lakik nincs is messze de mindig is leszarta mi van velem. Volt időszak amikor kapcsolatban voltunk egy ideig jartam is oda de aztán megváltoztak a körülmények ez abbamaradt kb 10 éves voltam. Egy kellemetlen ember aki sokszor megvert de nem hibaztatom nem való neki az apaság. Egy bizonyos szinten azért megviselt lelkileg jobban mivel en ismerem es tudja jól hol lakom. De nem érdekli biztosan nem ilyen gyereket képzelt magának nem feleltem meg az elvárásainak.

Én nem keresném az biztos. Saját magamat kavarnam fel lelkileg feleslegesen.

2021. ápr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

#12


Csak ennél is sokkal rosszabb példát tudnék mesélni.

Ha eddig ő nem keresett, messze kerüld el.

2021. ápr. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
96%

Erre a kérdésre krva egyszerű a válasz, és kb. megegyezik azzal, amit anyád mondott 12 évesen. De látszok, hogy nem jött át, úgyhogy ideírom nagybetűvel (nem mintha úgy gondolnám, hogy ez majd átmegy, de akkor is):

HAGYD A PIÍÍÍCSÁBA!!!!!


Nekem például van élő féltestvérem, akivel egyébként semmi komoly baj nincsen, nem fenyegetett meg, nem ült sitten, nem tűnt csak úgy el, szóval, mindig is tudtuk, hogy hol megtalálható.

Ennek ellenére nem kerestem vele a kapcsolatot az elmúlt 30 évben, nem is azért mert egy hülye ideologizáló fsz (hogy nincs igazság, meg ez így nem jó, az úgy nem jó, közben meg mindenhonnan kirúgták a személyisége miatt), hanem mert egy RAGACS. Vagyis, ha tudná mit csinálok, mindjárt magát akarná helyzetbe hozni.

- Hé, tök jó, hogy milyen jó kis munkád van ott Pesten, te figyelj, nem költözhetnék be én is a lakásodba? Biztos nekem is lenne jó mumkám hamar!


Meg ilyenek.

Ha nekem ez nem hiányzik, meg szabsdulni igyekszem tőle, akkor neked meg miért hiányzik egy olyan ember, aki feléd se nézett 40 évig, az se érdekelte hogy élsz vagy halsz, pedig kötelessége lett volna?


Ha én ilyen ember után kutakodnék ( de azt se magánnyomozóval, vagy amiért még nekem kéne fizetnem), azt is csak azért tenném, hogy hátha jól ki tudok baszni vele valahogy és megnyomoríthatom a hátralevő éveit :>

Dögöljön meg, ott ahol van.

2021. ápr. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim válasza:
0%
Szerintem egy ártatlan találkozas, kávé vagy hasonló nem árthat senkinek.. végül is, az ő vére is csörgedezik benned. Nem kell, hogy kialakuljon nagy kapocs csak fedezd fel kiből miből, miféle ember segítségével jöhettél a világra, szerintem..:)
2021. ápr. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
NEEEEE!!!!
2021. ápr. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, hogy mit csinálnék ilyen helyzetben. Valóban ebbe olyan valaki tudja beleképzelni magát, akinek hasonló sors jutott ilyen értelemben osztályrészül.

De az biztos, hogy te egy nagylelkű ember vagy, azok alapján, amiket leírtál. És meglehet viszont az is, hogy amennyiben igaza volt anyukádnak és nem pusztán a sértettségei okán mondta róla, amit mondott, hogy olyan, amilyen, akkor valahol talán még jót is tett veled, hogy nem volt egy rossz apa minta előtted és megkímélt attól, amit ő adni (nem) tudott volna apaként. Ez nem mentség és nem teszi jóvá az elmulasztott apaságát, de az is lehet, hogy talán valahol volt egy belátás benne legbelül ezzel, ikletve önmagával kapcsolatban. S talán végsősoron a jogos szégyenérzet is távoltartotta attól, hogy ő kerssen. Egyszerűen beletörődhetett a hibájába, amit elkövetett, hiszen azon már úgysem nagyon tud változtatni. Mindenesetre tény, hogy ő kvázi egy idegen ember számodra, illetve oda-vissza azok vagytok, bár ha három évesen hagyott ott, valamelyest kialakulhatott egyfajta kötődés talán felé benned, mielőtt otthagyott és valamifajta része van abban, hogy olyan lettél amilyen vagy, s ha így van, talán nem egy velejéig rossz ember...mint ahogy nincs is olyan valószínűleg. Gondolom rózsaszínű délibábos álmokat, különösebb illúziókat amúgy sem táplálhatsz egy esetleges találkozással kapcsolatban, így különösebb vesztenivalód sincs talán igazán. Talán lehetséges, hogy segítene helyrerakni magadban ezeket a dolgokat, hiányokat, amik benned maradtak vele kapcsolatban és talán választ kaphatnál kérdések nélkül is a miértekre. Talán nem. És talán segítene megbocsájtani is az elmulasztott dolgokat, s ez talán gyógyító volna rád nézve is, bárhogy is alakulna a továbbiakban, talán segítene elengedni.

2021. ápr. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%
Facebook korábban egy elhatározás és 5 perc lenne részéről a kapcsolatfelvétel.
2021. ápr. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
33%
Férjem megkereste. Nem bánta meg, csak azt, hogy nem hamarabb, mert pár hónapra rá meghalt. Azt volt nehéz feldolgoznia, hogy kiderült az anyja és a nagyanyja rengeteget hazudott. Kiderült nem önszántából nem kereste a férjem hanem dugdosták elöle (bizonyítani tudta), ami 40éve nem volt nehéz. Ha erre is fel vagy készülve, mert ilyen is lehet, akkor hajrá.
2021. ápr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!