Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet velem a baj? Miért...

Mi lehet velem a baj? Miért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

A párom szeretne gyereket (nő vagyok) de én undorodom az egésztől. Undorodok a szoptatástól, a megereszkedett mellektől, a nagy hastól szerintem gusztustalan. Nem akarok gátmetszést, se beöntést se szülés után XXL-es betétet hordani fúj undorodnák magamtól hogy hogy nézek ki. Undorító hogy tej van a melledbe meg az egész szülés.

A másik meg hogy idegesítene nem akarom hallgatni a hisztit nem akarok osztozni a páromon.



2021. ápr. 8. 03:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
10%
9, és ha akarom, elhiszem, hogy 21. Nem hiszem el.
2021. ápr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
8%

#12


Nos igen nem csak habos torta az élet, kár hogy anyádék nem ezen a véleményen voltak mikor tervben voltál nekik a szocpol miatt :)


A legjobb hogy ezen a véleményen a legtöbben azok vannak akik gyárban dolgoznak rabszolgaként, nem értem miért baj a gyerek, megszokod addigra mire jön ő csak pár év sori munka.

2021. ápr. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim válasza:
45%
Magyarországra ha te úgy érzed gyereket vállalni oké, ott komoly gondok vannak. Gyári munka vagy nem.
2021. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
69%

Oké nincs azzal baj, hogy nem akarsz gyereket, de az írásod alapján nem is tudsz sokat a témáról, így meg pláne ne legyen még véletlenül se. Először is manapság a betegjog nem engedi, hogy beleegyezés nélkül csináljanak beavatkozást, tehát ha nem akarsz gátmetszést vagy egyebet, akkor nem lesz. XXL-es ruhák? Ideáils esetben hízol a terhesség alatt 10-12 kilót, többet nem is igazán szabad és azoknak a plusz kilóknak több mint fele a gyerek+placenta+magzatvíz. A mellek se lesznek egyből polipmellek, meg nem is kötelező szoptatni, ha nem akarsz. Ott a tápszer. De nem mintha győzködni akarnálak, csak idegesít ez a sok ostobaság amit ide írtál.

Amúgy nagyon egyszerű a megoldás a problémádra: ne szülj gyereket és keress magadnak hosszú távra olyan párt aki szintén nem akar. A mostani pároddal meg őszintén beszéld meg mi a helyzet és ha nem fogja föl (majd megváltozik, a sajátodat szeretni fogod stb. dumával jön) akkor nincs mese, előbb utóbb szakítani kell. Még fiatalok vagytok, maradhattok még egy ideig együtt, de ha majd úgy érzi családot akar, engedd el.

2021. ápr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
95%
Egyrészt még nagyon fiatal vagy, másrészt nem mindenki akar gyereket, nincs ezzel baj (mi, emberek amúgy is túl sokan vagyunk). A probléma hogy olyan párod van, aki akar. Igazából ha az ellenérzéseid ellenére, a kedvéért szülsz, akkor tehernek fogod érezni, és ezt a gyerek is tudni-érzékelni fogja. Más kedvéért szülni nem szabad. De elvenni annak sem az idejét aki akar gyereket. Amúgy a párod tudja hogy érzel? Ha maga a szülés taszít, és nem a gyerekekkel van bajod, az örökbefogadás is opció. (ugyanis azzal ellentétben, amit az ab-ellenesek hangoztatnak, rengeteg otthontalan gyerek van) A kérdés hogy te, és a párod hogy viszonyultok ehhez a lehetőséghez. Ha ilyen elemi dolgokban nem egyeznek a terveitek, el kell engedni egymást, hogy nektek jobban megfelelő kapcsolatotok lehessen.
2021. ápr. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
93%
"Először is manapság a betegjog nem engedi, hogy beleegyezés nélkül csináljanak beavatkozást, tehát ha nem akarsz gátmetszést vagy egyebet, akkor nem lesz. " Kivéve ha kifog egy fa.szfej orvost, aki jobban tudja mint a szülő nő hogy mi kell. A szülőszobai erőszak sajnos nem csak egy elvont fogalom.
2021. ápr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
15%
Biztosan csalódott vagy, hogy még normális válaszokat kaptál, mert az itteni vérmamik még nem tartanak ott a napi rutinban, hogy ugorhassanak a netes provokációra. Mert nyilvánvaló provokáció ez.
2021. ápr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
90%
Már miért lenne az utolsó? Sok fiatal nő érez így, csak tabu róla beszélni. Én is viszolygok a terhességtől, undorít a gondolata is. Nem is lesz saját gyerek soha, nem kell alien a hasamba. Az örökbefogadás más téma, a gyerekekkel nincs bajom, csak magával a terhességgel-szüléssel mint folyamattal. Visszataszító.
2021. ápr. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim válasza:
88%
Szerintem normális hiszen csak Neked van vesztenivalód az egész dologgal. Persze boldogság meg minden de sose lesz utána olyan a tested. És pláne ne tedd tönkre szerintem se ilyen fiatalon.
2021. ápr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
98%
21 évesen még hova gondolkodsz ezen? Nem akarsz, akkor nem akarsz. A pároddal is együtt maradhatsz még, aztán vagy ő fog változtatni a döntésén, vagy te, vagy szétmentek. Érdekes amúgy, hogy mindenki azt hiszi, csak az változhat, aki nem akar. Az én férjem pl. akart sokáig, mostanra meg már inkább nem. Nem miattam nem, én is még bizonytalan vagyok. Ő most látta meg, hogy mennyi munkával jár, hogy ő elég lusta ehhez, szereti a szabadságát, és érzések szintjén sem annyira felhőtlen a gyerekvállalás, mint, ahogy sokan szeretik leírni. 29 vagyok, még nem döntöttem, és nem is érzem, hogy kellene most, alakulhat még benne is, bennem is. A házasságunk mellett viszont már döntöttünk, egyikünk se egy gyerekcsinálót lát a másikban, mi mindenképp együtt maradunk, akkor is, ha valamelyikünkben éledezni kezd egy kis vágy, mert ez a vágy nekünk már sose lesz oldhatatlan, mert tisztán látjuk a teher részét is, és félelmeink is vannak a jövővel kapcsolatban, egy rossz világnak nem akarunk mindenáron kitenni egy gyereket, akkor se, ha vágyunk rá. Na, hát most majd sokan hülyének néznek, lepontoznak, meg tán be is szólnak, hogy óhohó, a szaporodási ösztön vágyát nem lehet csak úgy elnyomni, de mi a férjemmel úgy gondoljuk hogy de, lehet, és erre is felvagyunk készülve, mert egymás mellett elköteleződtünk. Hogy mások hülyének néznek-e, kit érdekel? A mi életünk, a mi döntésünk. Ti még bőven szétmehettek, de változhat is az álláspontotok. Hogy mások szerint hülye vagy-e, mert félelmeid vannak, őszintén minek érdekel? Számít bármit is?
2021. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!