Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet velem a baj? Miért...

Mi lehet velem a baj? Miért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

A párom szeretne gyereket (nő vagyok) de én undorodom az egésztől. Undorodok a szoptatástól, a megereszkedett mellektől, a nagy hastól szerintem gusztustalan. Nem akarok gátmetszést, se beöntést se szülés után XXL-es betétet hordani fúj undorodnák magamtól hogy hogy nézek ki. Undorító hogy tej van a melledbe meg az egész szülés.

A másik meg hogy idegesítene nem akarom hallgatni a hisztit nem akarok osztozni a páromon.



2021. ápr. 8. 03:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
95%

34 éves nő vagyok, soha nem akartam gyereket. Egyetlen egy aspektusa se vonz, a késztetést se éreztem soha. Egész életemben azt hallgattam, hogy szülni KELL, KÖTELESSÉG, meg hogy majd betöltöm a 30-at és minden meg fog változni. Nem változott. Eljutottam odáig, hogy selejtesnek éreztem magam, mert nem akarok sajátot.

Ma már tudom, hogy nem vagyok selejtes, csak máshogy gondolkodom. Nem egy olyan férfi van, aki nem szándékozik soha apa lenni, párom is ilyen. Ezzel az égvilágon semmi gond nincs, csak ezt minden kapcsolat elején tisztázni kell.

Ne szülj kényszerből és ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy szüljél és majd megváltoznak az érzéseid. (Amúgy nem egy barátnőm van, aki szülés után azt mondta, hogy ő akarta a gyereket, de már rohadtul megbánta.)

Egyszer egy ilyennel érvelőnek felvetettem, hogy oké, de ha nem változnak, akkor neki fogom lepasszolni és nevelheti ő. Teljesen ki volt akadva, hogy ezt mégis hogy képzeltem. Én meg rámutattam, hogy az én kapcsolatomba simán behozna egy nem akart gyereket "jó lesz az, hidd el" alapon, a sajátjába meg nem kívánja.

2021. ápr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
16%

7. üdvözlendő dolog? Te egy igazi barom vagy.


Én is azt mondom, hogy nincs ezzel gond, vagy változik vagy nem akkor sincs semmi, de hogy üdvözlendő lenne az azért beteges.

2021. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
91%
Csak annyira üdvözlendő, mint a vadászat a túlszaporulat érdekében. Az ember ugyanis túl van szaporodva. Irtják is egymást rendesen a föld számos részén, az pedig üdvözlendő, hogy páran nem akarnak, mert ez egy békés eszköz a szaporulat ellen. Igazából mindenki jól jár vele. Azt is védi, aki 6-ot akar, mert jobb esetben a 6. gyerekének is jut majd édesvíz, meg a meg nem született gyereket is, aki nem átgondoltan ÉS szívből születne.
2021. ápr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
100%

gondolkodtál már a gyerektémán korábban is? vagy csak most, hogy a párod felhozta?

amúgy akár akarsz, akár nem, a lényeg az, hogy ebben a pároddal egyetértsetek. ha ő akar, de te nem, abból később probléma lesz. és ez nem egy olyan dolog amiben lehet kopromisszumot kötni.

2021. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Kérdező! Nincs veled baj. Van, akinek elég az unokahúggal-öccsel eltöltött havi 1 óra vagy még az is sok. Nem vagyunk egyformák. Nem kötelességed szülni! Van már éppen elég ember a világon.

2. Ellenben kutya kötelességed a pároddal őszintének lenni ebben a tekintetben ától cettig. És neki is veled. Lehet, hogy annyira szeret téged, hogy nagyobb veszteség lenne neki elveszíteni téged, mint gyermektelennek lenni.

3. A fordítottját sokkal nehezebb bevallani, és ebben neked kell okosnak lenni. Ha(!) látod, hogy a párod hazudik magának, akkor vagy ki kell ugratnod a nyulat a bokorból vagy neked kell elvágni a kapcsolatot, ha valóban szereted őt.

Mindkettőtök érdekében minél előbb kerüljön sor ennek tisztázására.

2021. ápr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
100%
21-es, teljes mértékben megértelek. Bár én nem undorodom a szoptatástól, mint a kérdező, de soha életemben nem tudtam elképzelni, hogy én 9 hónapig hordjak magamban valakit, aztán megszüljem ... stb. Egyszerűen félelmetes még a gondolat is. Ennek is megvannak az okai, sajnos sok ember nem gondol bele, hogy ugyanúgy, mint a gyerek utáni vágynak, a gyerektelenség választásának is megvan a lelki háttere. És nem mindenkinek való gyerek. Fel kéne már eszmélnie a társadalomnak, hogy a "minden nőnek szülnie kell" nem jó irány. Máskülönben nem lennének tele az árvaházak olyan gyerekekkel, akiket eldobott a szülő.
2021. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem itt a legfontosabb kérdések:

Soha nem akarsz gyereket (5 év múlva se)?

Pároddal úgy beszéltétek meg, hogy ő az elejétől kezdve tudta, hogy nem akarsz vagy nyitott kérdés maradt ("majd később eldöntjük")?

Más alternatívák se jöhetnek szóba, mint az örökbefogadás?

Ő mennyire akar, számára mit jelentene a gyerek (ezzel lenne teljes a család, unatkozik, kell egy fiú aki tovább viszi a nevet stb)?


Szerintem ha te nem akarsz gyereket, ő meg minden áron nem hiszem, hogy hosszú távú lesz a dolog.

2021. ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
100%

32 vagyok, nem lesz gyerek soha, mert nem vágyom rá.

De alap, hogy olyannal kezdek kapcsolatba, aki szintén nem szeretne.


Itt nincs kompromisszum, hogy "jaj, de, jó lesz, megszereted, stb.". Persze vagy tönkremész a terhességbe és szülőségbe - ami nem rózsaszín nyáltenger, mint szeretik sokan beállítani, hanem sokszor nettó szpás.

2021. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
79%

14-es, te mégis hol élsz???


Erőszakkal tágítanak "vizsgálat címén", gátmetszés, beöntés alap (ha nem kéred, akkor is).

És a vajúdó nő rohadtul nincs abban a helyzetben, hogy döntést hozzom, mert épp szenved, ezt pedig elég szépen kihasználja a szülész-szakma. Ha nem képviseli valaki a nő érdekeit ott, akkor simán megcsinálnak vele bármit.

2021. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
97%

Miért lenne baj veled? Nem mindenki a gyerekszülésben teljesedik ki, sokaknak más az életcélja.


Én 33 vagyok, a férjem 35, már az elején leszögeztük (10 éve), hogy nem akarunk gyereket és ez azóta sem változott. Minden adott lenne, van saját ház, biztos anyagi háttér, de egyikünknek sem hiányzik egy évtizedekig tartó plusz nyűg. Nekem meg nem hiányzik a terhességgel és a szüléssel járó mizéria, az utána következő időszak meg pláne nem.

Havi 1x elvagyok az 1 éves unokaöcsémmel akit imádok, de miután elmennek tesómék, mindig hálát adok az égnek, hogy nekem nincs.


A párodnak viszont kötelességed ezt őszintén elmondani.

2021. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!