Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet velem a baj? Miért...

Mi lehet velem a baj? Miért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

A párom szeretne gyereket (nő vagyok) de én undorodom az egésztől. Undorodok a szoptatástól, a megereszkedett mellektől, a nagy hastól szerintem gusztustalan. Nem akarok gátmetszést, se beöntést se szülés után XXL-es betétet hordani fúj undorodnák magamtól hogy hogy nézek ki. Undorító hogy tej van a melledbe meg az egész szülés.

A másik meg hogy idegesítene nem akarom hallgatni a hisztit nem akarok osztozni a páromon.



2021. ápr. 8. 03:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
89%
50-es válaszoló vagyok: Én tanár vagyok, de azt mondom, jobb ehhez megfelelő fizika, mentális, anyagi, érzelmi és szociális háttér kell. Sokkal jobb lenne a világ, ha minden gyermek olyan helyre születne, ahol mindkét fél akarja. Mai napig születnek gyerekek nem stabil párkapcsolatba vagy olyan házba, ahol még villany sincs. Sőt, több iskolában tanítottam már és majdnem mindegyikben volt olyan gyerek, akit mindkét szülő otthagyott. :(
2021. ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
93%
60! Tehát te annyit tudsz felmutatni az életben, hogy szaporodóképes vagy. Erre az egysejtű is ugyanúgy képes, önmagában ez nem érdem. Szerintem annak van mentális baja, aki megelégszik annyival, hogy sorra gyártja a gyerekeket és elvegetál otthon, max a főzés meg a szaros pelekna kicserélése az, amire képes. És igen, nem vagyunk egyformák. Szerencsére.
2021. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
91%

De miért ne lenne teljesen normális mentálisan az, aki nem szereti/utálja a gyerekeket? Más meg a macskákat utálja, megint más a pókokat, ne akarjunk már mindenkit dilidokihoz hajtani...


Egyébként sose értettem miféle “érvelés” ez a szánalmas duma, hogy “mi lett volna, ha az ő szülei is így gondolkodnak anno”.....🤦🏻‍♀️ Mi lett volna bsszus, semmi! Most nem lenne itt, igen, nem létezne, amiről nem is tudna, mivel hogy nem létezik, így történet vége. Amiről nem tudsz, mert lévén hogy nem létezel, nincs tudatos, az nemes egyszerűséggel nem fáj. Teljesen értelmetlen és logikátlan ezt idekeverni. Főleg, hogy az hogy anno a szülei hogy döntöttek és gondolkodtak, az Ő kizárólagos magánügyük volt, ők akartak gyereket és lett, ennyi. Kit érdekel a mi lett volna na?? Hogy a kérdező akar-e gyereket, az meg az Ő kizárólagos magánügye.

Az pedig mélységesen szomorú, hogy valaki annyit tud felmutatni az életében, hogy ő bezzeg szaporodott, így hagyott valamit hatra magából. Taps. Nagy teljesítmény. Azért nem gond, ha valakinek a szaporodási ösztönein túl is van élete, ugye? Van, akinek milliószor fontosabb az életében pl az, hogy sikeresen karriert építsen ki. Számtalan életcélja lehet egy embernek, messze nem csak a gyerekgyártás tartozik ezek közé!

2021. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
13%

Az asszonyok megint elkapták a lényeget itt is, kicsit gáz hogy van fix 10 ember aki nyalja a másik véleményét aki meg ellenük van az már rögtön idióta.



Nem ez volt a kérdés hogy ki akar gyereket és ki nem.


Úgy gondolom kapott elegendő véleményt a kérdező, majd eldönti mit kell mondania a párjának akarja-e folytatni vagy sem.


Az meg hogy utálja valaki a gyerekeket okés, az ilyennek nem is való és ne is legyen, de ettől nem kell egy darab szarnak tekinteni a gyereket, ahogy azt az embert sem aki nem akar.

2021. ápr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg az a kicsit gáz, hogyha többen vannak egy véleményen, az számodra a másik seggnyalása..

Senki nem nevezett senkit idiótának, úgyhogy ne túlozzunk. Ez meg nem egy verseny, hogy kivel értenek többen egyet.


“de ettől nem kell egy darab szarnak tekinteni a gyereket, ahogy azt az embert sem aki nem akar.”


Azt majd mindenki eldönti maga, hogy minek tart egy gyereket. Ettől független senki még csak hasonlót sem írt, de véleménye csak lehet az embernek arról, aki itt célozgat, hogy bezzeg, ha a kérdező szülei is így gondolkodtak volna, bezzeg aki szaporodott és hagyott valamit magából.... Tessék végre elfogadni, hogy szerencsére ma már messze nem csak es kizárólag az az elfogadott és helyes életcél, ha valaki gyereket gyárt, hanem vannak, akiknek ennél többet is el szeretnének érni. Na és?

2021. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
9%

Értem én értem én, csak ha téged is egy darab szarnak tart egy férfi vagy egy nő a felfogásod miatt te se sértődj meg, valamint ha ismerkedsz és egy ilyet benyögsz mint nekem egy csaj anno, hogy útálja a gyerekeket meg hányingert kap tőlük, gusztustalanok akkor ne csodálkozz ha többé nem beszél veled.

Ne aggódj megoldja más helyetted a gyerek témát, Lakatosék 7 gyereket nyomnak ki a segélyért, szerencsére te fizetheted nekik majd a karriereddel ;)

2021. ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
82%

66. Ne légy már ilyen primitív!

"...Lakatosék 7 gyereket nyomnak ki a segélyért..." Ebből úgy tűnik számomra, mintha te tartanád sz*rdarabnak a gyereket. Miért kell kiforgatni a Kérdező és a többi hozzászóló szavait. (Ismét 50-es voltam.)

2021. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
27%

Nem forgatok én ki senkit csak már beizgultam ennyi gyerek nélküli anyuka gondolatától :)


Amúgy nem a gyereket tartom annak hanem a szülőt ebben az esetben, mert olyan körülmények mellett vállalnak annyit, ami se nem egészséges és országromboló is, mivel azt a pénzt más, hasznosabb dologra is lehetne költeni.


A kérdezőt nem forgatom ki, csak az olyan emberek hozzáállása irritáló akik szinte erőltetik hogy ne legyen gyereke valakinek csak mert nekik nincs.


Nem kötelessége senkinek? Valóban nem, nem akarok társadalmi dilemmákat, kúltúra fenmaradási témát felhozni itt, mert a gyerek nem csak annyit jelent megkeserítés, pénz, türelem és lógós mell egy picit. Valamint ami idegesítő ez a felfogás terjedése a magyar nők körében, ezért is írtam az előző példát.


Arról nem is beszélve ezek a típusú emberek azok akik ha meglátnak egy 3 gyerekes családot egyből “naaa itt is a CSOK, azért szülte ki a 3 gyereket, biztos hogy megkapja”.


Részemről ennyi itt.

2021. ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
85%
A CSOK nem olyan sok, mint sokan hiszik. A kultúránkat pedig nem a gyermektelenség rombolja le, hanem sokkal inkább az a hülyeség, amit gyakran a média és a világháló ont. Nem azért mondjuk a Kérdezőnek, hogy ne legyen gyereke, mert neki nincs, hanem mert nem szeretne. Az jobb lenne ha megszülné, és azt mondaná: "B@sszus, én ezt k*rvára nem akartam?".
2021. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
27%

69-es


Nem, nem lenne jobb, de nem is irta ezt senki se basszus....ezért is írta valaki, hogy döntse el minél előbb, hogy a párjának legalább legyen esélye csinálni ha már ő nem akar.


Amugy az is szomorú számomra hogy én mint pasi ennyire akarok gyereket pedig aztán mi vagyunk azok akik talán 30-40 között rávesszük magunk egy gyerekre, és elvileg a nők akarnak jobban mindig de változnak az idők.

2021. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!