Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám a hibás amiért egy...

Apám a hibás amiért egy szorongó, önbizalomhiányos, félős antiszoc vagyok? 18/L

Figyelt kérdés
Kb minden cikket elolvastam az apa-lánya kapcsolatokról és azok negatív/pozitív hatásairól. Apám agresszív, erőszakos, alkoholista és egy idióta ember, akivel sose volt jó a kapcsolatom. Azt olvastam hogy azok a gyerekek akik ilyen környezetben és apa mellett nőnek fel, ezek okozhatnak számukra depressziót, agresszivitást, szociális hiányosságokat (nem tudnak minőségi vagy semmilyen kapcsolatot kialakítani másokkal), félősek lesznek, stb. Ezek rám mind igazak, és soha nem értettem, én miért vagyok ilyen elcseszett, míg a többiek, pl osztálytársak nem. De úgy tűnik, az apám a válasz az összes kérdésre. Ti mit gondoltok erről?

2021. ápr. 8. 19:18
A kérdező szavazást indított:
Egyértelműen az apád hibája.
Nem az ő hibája.
Az ő hibája is, de nem csak ő az oka annak, hogy ilyen vagy.
75 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Aki szerint nem az ő hibája vagy nem csak az övé, megindokolná, miért gondolja ezt?
2021. ápr. 8. 19:23
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Valószínű nagy része van benne, de a jó hír, hogy ezen tudsz változtatni.
2021. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
94%

Nagyon sajnálom, hogy nem volt megfelelő apaképed gyerekkorodban, és igen, valószínűleg közrejátszik az ő viselkedése a jelenlegi problémáidban. Nem fogok hazudni, nagy hátrányból indulsz azokkal szemben, akik normális apa/szülők mellett nőttek fel, de ebből inkább meríts erőt, és törekedj arra, hogy majd felnőttként túl tudj lépni a problémákon. Az lebegjen előtted, hogy majd te jó szülő leszel (amennyiben szeretnél majd gyereket), vagy legalább is jó ember.


Remélem legalább Anyukáddal jó a kapcsolatod, sokaknak még ennyi sem jut sajnos :/. Igazságtalan, de nincs mit tenni, mint felállni a földről és erősnek lenni.


Kitartást kívánok hozzá!:)

2021. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Amikortól felismerted, hogy apád nem tesz jót neked, attól kezdve meg van a lehetöséged lelkileg távoságot tartani töle és fejleszteni magad megfelelö irányba!

16-18 éves kor fölött már nem lehet a szülöre fogni, hogy milyen vagy, ettöl kezdve te tudod alakítani magad, ha hajlandó vagy elég munkát belefektetni és nem azzal töltöd az idödet, hogy mást (pl. apádat) hibáztatod mindenért.

2021. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon igazat adok a #4-nek!

Arra kell koncentrálnod, hogy miként tudsz ebből kilábalni!

Az hogy visszamutogatsz az apádra, sehová nem fog vinni!

2021. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

en is ezt gondoltom hogy apam miatt vagyok ilyen

Mignem talalkoztam a baratommal aki ugyanilyen félős sot talan még nalam is felosebb mert en vagyok neki az elso mig en idoben raszantam magam az ismerkedesre o meg csak kb 30evesen


Na de a lenyeg hogy neki tök jo fej szulei vannak es 5 rendes testvere akkor hogy lehet ilyen antiszoc stb gatlasos, pedig nem csunya?

2021. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Egy apa mindig képes példát mutatni. Példát mutathat, hogy milyen legyél, vagy példát mutathat, hogy milyen ne legyél. Ennél picit egyszerűbb az mondani, hogy azért lettem hülye, mert az apám is az.
2021. ápr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy gondolom, hogy egy bizonyos életkor után ami jelen esetben az amikor felnőtté válunk, dolgozunk, éljük az életünket, már nem okolható egyik szülő sem a saját tehetetlenségünk miatt. Azon a bizonyos kor után már nem a múlt miatt kell rágódni, hanem a saját sorsunkat magunk kell írányitani. Azzal, hogy 18 évesen, majd 30 évesen is még mindig azon nyafogsz, hogy apád milyen rossz volt hozzád, és ezért vagy egy kis félős, életképtelen ember, az már nem apád hibája. Itt már erősen tehetsz te is arról, hogy tehetetlen vagy. Lépj

túl rajta, és kezdj el élni. Ja, és mielőtt írnád, hogy azt se tudom mit élsz át.. nos akkor röviden,

Anyám agresszív alkoholista volt. Apám egy papucs aki leste az alkoholista anyám minden kívánságát és bármit megtett érte. Lassan ő is alkoholista lett, bár ő a "csendes" fajta. De ha anyám azt mondta, hogy rúgdosson meg, akkor belém rúgott, mert anyám szava szent volt. Amikor anyám rájött, hogy férfiak örömmel fizetnének azért neki, hogy egy 14 éves lányt lefektessenek, rábeszélte apámat, hogy vegyen ő is részt ebben. A saját szüleim fogták le a lábamat..17 évesen amikor rájöttem, hogy az akkor 14 éves húgom lesz a következő áldozat, feljelentettem őket. 90-es évek elején még nem ment olyan könnyen mint manapság. De megtettem. BÍróság, majd börtönítélet után elkezdődött a húgommal az életünk. Persze én is depressziós voltam, de nem fulladtam bele a szüleim borzalmas viselkedése miatt. Tovább léptem. Mindig úgy alakítottam az életem, hogy nekem jó legyen. Nem könnyű, de sokkal hamarabb eléri az ember a céljait, ha nem a múlton rágódik.

Tanácsolom, lépj túl apádon. Ne ad meg neki azt az örömet, hogy az életedet tönkre teszi. Bizonyítsd be, hogy igenis van az életnek szép, jó oldala. Biztos vagyok benne, hogy apádat jobban fogja dühíteni ha azt látja, hogy boldogulsz.

De ugye keseredni könnyebb. Te döntesz.

2021. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

de igenis okolható. ugyanis az iylen traumák kisgyermekként amikor legérzékenyebbek vagyunk kihatnak a lelki fejlődésre is.

Az átlag ember hiába beszél és mondja , hogy felnőttként nem ezen múlik már amikor igen. És ezt tudósok is igazolták szóval hiába okoskodtok.

2021. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
A nyolcast miért kellett lepontozni? Igaza van és azután amit leírt talán átértékelik egy páran a saját problémáikat. Kérdező, neked meg az apád az élő példája annak hogy hogyan nem szabad élni az életet. Most már tudhatod hogy milyen ember nem akarsz lenni. Az életünket elcseszni rohadt könnyű, ez mindig az egyszerűbb út. Egy normális életet felépíteni nagyon nehéz, a nulláról indulva meg főleg. Sokan feladják, belefáradnak, belekeserednek a hiábavaló erőlködésbe, aztán az lesz a vége, hogy továbbadják a negatív családi mintát az utódaik felé.Nagyon erősnek kell lenned ha jobb emberré akarsz válni, jobb szülő akarsz majd lenni mint az öreged. Ismerek pár olyan embert akik nem voltak elég erősek. Egy gyerekkori barátom kamaszként ugyanígy érzett mint te, gyűlölte a hülye alkoholista apját, nem tudta elviselni az otthoni helyzetet, már az öngyilkosságon is gondolkozott. Az egykori mélyérzésű lázadó rockerből egy szarházi nőverő alkoholista barom lett 35 éves korára. Semmivel sem jobb ember mint az apja volt akit annyira gyűlölt fiatalon ezekért a dolgokért. Ez a gyenge emberek sorsa.
2021. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!