Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális a fiam és a menyem?...

Normális a fiam és a menyem? Mi a bajuk?

Figyelt kérdés

Nagyon jó viszonyunk van a fiammal, rendkívül szoros kapcsolat. Azonban 4 éve feleségül vett egy vérbeli sznob, nagy elit családból származó lányt, aki úgy forgatja az ujja körül, ahogy akarja. Ez van, az ő választása volt, mi elfogadtuk. Nincs más téren bajunk vele, mert tisztelettudó a lány és rendes.

Viszont az unokáink 3 éves. Gyakran van nálunk és én nagyon sokat szoktam foglalkozni vele, a feleségem is. Viszont egyre furcsábban viselkedett az utóbbi időben a fiam és a menyem. Kezdték nekem magyarázni, hogy így meg úgy kell fogni a gyereket, így kell etetni, úgy kell öltöztetni, stb. Mondtam nekik hogy 52 éves vagyok de nem vagyok hülye. És úgy érzem ha fél tudtam nevelni 3 gyermeket és 2 testvéremet is, akkor csak tudok valamit a gyereknevelésről.

Ezután következett az, hogy miért szólok rá a gyerekre ha valami rosszat csinál (pl üti az üveget, karcolja a bútort vagy rajzolni akar a falra). Nem kiabálok soha rá, kezet sem emelnék soha, de odamegyek és megmagyarázom ilyenkor neki, hogy nem szabad, mert elromlik és tata kell vegyen akkor újat. Vagy hogy eltörik és fájni fog neked ha megváfod magad. Kezdik, hogy ez nem tudom milyen pszichológiai nyomot hagy majd a gyermeken.

Az utolsó csepp a pohárban a hétvégén volt. Az unokám nálunk volt péntektől vasárnapig és szombaton volt a feleségem születésnapja, így este "hárman" ünnepeltünk. Tettem zenét, a kicsi jól szórakozott, játszodtunk és táncolt a kis drága. Vasárnap amikor jöttek érte, a gyerek mondta, hogy tegyem be a zenét amit hallgattunk, mire betettem. Valami mulatós zene volt a 90-es évekből, de nem olyan ami trágar vagy pajzán lenne. Erre kifakadt a drága fiam hogy milyen zenéket hallgat a gyermek és hogy ők kultúrára akarják nevelni, nem prolinak.

Nem vagyok gyerek, sem sértődékeny de felment a cukrom. Mondtam neki, hogy ha neki én, aki felnevelte egy proli vagyok, akkor nem kell apának szólítson. Mondtam azt is, hogy ha ennyire nem tetszik, ahogy az unokámat neveljük, nem kell hozzánk hozzák. Igen, a mindenem a gyerek, de ha ennyire gondot jelentek, akkor vigyék ahova akarják. Csak ne sírjanak majd hogy nincs hova vinni vagy ne mondják azt hogy én zavarom el őket.

Ma jöttek ebédre és már-már rendeződni látszott minden, amikor a menyem tett egy olyan kijelentést, hogy a gyerek nálunk csak hülyesége két tanul. Nagy vita lett persze ebből, csúnyán összekaptunk.

Mit tegyek? Mi ez? Ennyire megbolondította a fiamat ez a nő? Ugyanúgy neveltük mint az unokánkat, hirtelen most mégis hozzá nem értő snekik lettünk. Sajnos nagyon rosszul érezzük magunkat emiatt a feleségemmel és nem tudjuk mi legyen. Imádjuk az unokánkat és alig várjuk hogy láthassuk (egyetlen unoka)



2021. ápr. 9. 23:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim válasza:
93%
Szarintem először a fiaddal kéne beszélned erről a dologról, és egy kicsit jobb belátásra bírnod. Majd ha rájön hogy tényleg semmi rossz nem történt, hanem tényleg foglalkoztok a kicsivel akkor kéne a menyeddel is beszélned, úgy, hogy a fiad mindkettőtök álláspontját ismeri, és akkor tud jó "döntést" hozni. Remélem tudtam segíteni:)
2021. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
90%
Fiaddal kell beszélned a menyed nélkül. Ugyanazeket mondd meg neki és kérdezz rá, hogy mi történik velük?
2021. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
89%

Nincs gyerekem és nem is lesz, de én úgy tennék, ahogy írtad: "Mondtam azt is, hogy ha ennyire nem tetszik, ahogy az unokámat neveljük, nem kell hozzánk hozzák. Igen, a mindenem a gyerek, de ha ennyire gondot jelentek, akkor vigyék ahova akarják. Csak ne sírjanak majd hogy nincs hova vinni vagy ne mondják azt hogy én zavarom el őket."


Nyilván a gyereknek ők a szülei, ők szabják meg, hogy milyen nevelést kapjon, de az írásodból nem érzem azt, hogy "rossz" nagyszülők lennétek, sőt. Ha ennyit foglalkoztok vele és napokig nálatok van, akkor csak köszönettel tartozhatnak nektek. Ahogy nevelitek, amikor nálatok van, az véleményem szerint teljesen rendben van, nem érzem túlkapásnak a reakciókat és azt sem, hogy mulatós zenére táncol. 3 éves, könyörgöm, Mozartot hallgasson?

Én a helyedben egy darabig nem fogadnám a kisgyereket, el is mondanám, hogy ezért. És ha majd szerintük rendben lesz a nevelési módszered, akkor majd lehet róla szó újra. Ezt konzekvensen be is tartanám. Ne aggódj, nem fogják sokáig bírni, ha ahhoz vannak szokva, hogy szabadok a hétvégék, mert lepasszolják nektek, hamar észre fogják venni, hogy nem kapnak levegőt a gyerek mellett.

2021. ápr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
A gond az hogy megmondtam, de mindig azzal jön, hogy én nem szeretem a menyemet és azért beszélek így. Én mondom neki mindig, hogy "Te kell szeresd, fiam. Én tiszteletben tartom a döntésed és elfogadom őt. A családunk tagja, az egy szem unokám anyja, ha kell meghalok érte, de ne várd el, hogy imádja őt". Viszont sose tudunk egyről a kettőre jutni így.
2021. ápr. 10. 00:16
 5/61 A kérdező kommentje:

3


Igen,most hétvégén nem fogadtuk. Vagyis mondtuk, hogy pénteken el vagyunk menve és holnap is jönnek hozzánk vendégek, tehát nem tudunk az unokával foglalkozni, sajnáljuk. Ez van, egyelőre így kell. És azt hiszem hét közben is.

2021. ápr. 10. 00:19
 6/61 anonim ***** válasza:
16%
Ez nagyon vékony jég. Bármikor beszakadhat. Az unoka miatt nem mindegy... Le kell nyelni a békát, és ugyanakkor határozottan megkerni őket minden ilyen alkalommal, hogy légy szíves, ezt itt nálunk ne!!!
2021. ápr. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
21%

Nem olvastam végig, csak belepillantottam öreg...

Írtad hogy a fiadat is így neveltétek stb, és a nő megbolondította...

Nem lehet hogy a fiad a nő előtt se gondolta normálisnak ezeket? Csak nem szólt esetleg érte?

2021. ápr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

7

Mindig nagyon jól érezte magát a bőrében a testvéreivel együtt. És a két testvére nem változott meg, csak ő. De ő 180 fokot.

2021. ápr. 10. 00:37
 9/61 anonim válasza:
79%
1-es vagyok, ismételm magam, először a fiaddal beszéld meg, talán segít ha felhozol pár régi szép emléket amiből rájön hogy biztosan a lehető legjobb nagypapa leszel. Aztán ha jobb belátásra bírtad beszéld meg a menyeddel is úgy hogy a fiad is ott van.
2021. ápr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
33%

Ha 3 évig nem voltak ilyen beszólások, akkor talán volt valami apróság, amin kiakadtak, amit azóta sem beszéltetek meg, viszont még mindig neheztelnek miatta. Beszélj a fiaddal, hátha.

Az, hogy nem fogadhátok most a gyereket visszafelé is elsülhet, nehogy az legyen belőle, hogy utána meg ők nem engedik oda az unokát - ha jól érzem nem okozna gondot nekik fizetett segítséggel "pótolni" titeket.

Örülhetnének inkább, hogy ilyen nagyszülői vannak a gyereküknek.

2021. ápr. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!