Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miatt már nem akarok...

Apám miatt már nem akarok látogatóba menni. Van megoldás?

Figyelt kérdés
A szüleimtől nagyon távol élek,így kb havonta tudunk találkozni legfeljebb. Apám egy agresszív alkoholista, aki egyre csak rosszabb lesz. Többször megvert minket, anyukámat meg a bátyámat is. Én szeretnék találkozni anyukámmal és a testvéremmel, de apámmal nem. Anyám fél tőle, ezért se mer sokat lépni az ügyben, mert ha felhozza a válást, megveri. Viszont én hiába mondom neki, hogy ez akkor se mehet így, fel kell jelenteni, van is miért. Hogyan lehet az ilyet meggyőzni?

2021. ápr. 11. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Borzasztó hogy ennyi az erőszak... Általában nem csak a bántalamazástól való félelem miatt nincs változás. Nagyon sok esetben kénytelen elviselni mert csak egy pl ha elválnak nem tud hol lakni... Sok támogatásra van szüksége és egy olyan helyre ahová tud menni amíg le nem zárul. Feljelentés távoltartási és válás.

Ez csak az én véleményem.

2021. ápr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Mi az, hogy megveri? Hármótokat egyedül is megver és nem bírtok vele??? A kezét is eltörném, ha hozzám érne. Ha anyádnak ez megfelel, akkor te nem tudsz tenni semmit.

Amúgy meg a feljelentéshez minek kell anyád? Egyedül is feljelentheted, bár amíg vér nem folyik, úgyse csinálnak semmit.

A váláshoz sem kell apád, anyád elmegy és beadja a papírt, apád beleegyezése nélkül is elválasztják őket.

Ne haragudj kérdező, de eszméletlen, hogy milyen életképtelen emberek vannak.

2021. ápr. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
#1 vagyok nem értek egyet a #2 vel annyiban igaza van hogy tenni kell ellene. De ő neki sem lenne nagy a szája, ha többször is megvernék és nő lenne.
2021. ápr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

2-es vagyok, engem csak egyszer lehetne megverni.

Tudom tudom, bántalmazó kapcsolat, de akkor is, hogy lehet ezt évekig tűrni? Ennyi önbecsülés nincs benne?

2021. ápr. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
#2 olvasgass: [link]
2021. ápr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rossz hír: nem léphetsz anyud helyett. Maximum támogathatod.

Keress rá a tanult tehetetlenség kifejezésre.

2021. ápr. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Látogasson meg anyukád meg tesód téged, ne te menj mindig.
2021. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen az egy jó opció, csak mi a párommal egy garzonban lakunk és mivel messze tőlük, csak ottalvással megoldható, ami nem sokszor kivitelezhető :( És igen tudom hogy anyukám is hibás benne, de már nem tudom mivel lehet elmondani hogy nem kell apámnak áldását adni a válásra.
2021. ápr. 11. 20:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha édesanyád valahogy lelépne apádtól, a következő férfi az életében ugyanilyen erőszakos lenne. Ez tipikus.
2021. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!